Справа № 346/440/25
Провадження № 2/346/900/25
06 травня 2025 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
в складі: головуючого - Васильковського В.В.
секретаря - Кривюк Д.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Коломиї справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
Відповідач в судовому засіданні заявив клопотання, в якому просить надати термін для примирення з позивачкою строком на 3 місяці, так як на даний час він вважає, що можливо зберегти сім'ю.
Заслухавши відповідача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, суд вважає, що клопотання відповідача слід задовольнити частково з наступних підстав.
Відповідно до ст.111 Сімейного кодексу України, суд вживає заходів щодо примирення подружжя якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Також, згідно ст.191 ч.5 ЦПК України, у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 201 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення.
Беручи до уваги, що в сторін є малолітня дитина, бажання відповідача зберегти сім'ю, суд вважає, що провадження в справі слід зупинити та надати сторонам термін для примирення строком на 2 місяці.
На підставі наведеного та керуючись ст. 201 ч. 1 п. 7 ЦПК України, суд,
Зупинити провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбута надати сторонам термін для примирення строком на два місяці.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п'яти днів з часу її проголошення до апеляційного суду Івано-Франківської області через Коломийський міськрайонний суд.
Суддя: Васильковський В. В.