Постанова від 01.05.2025 по справі 163/888/25

Справа № 163/888/25

Провадження № 3/163/562/25

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 травня 2025 року місто Любомль

Суддя Любомльського районного суду Волинської області Шеремета С.А., розглянувши направлений відділом прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 протокол № 246344 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.17215 КУпАП

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, що проживає по АДРЕСА_1 , начальника кінологічної групи ІПК ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 », РНОКПП не відомий

ВСТАНОВИВ:

Начальник відділення інспекторів прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_4 " склав протокол про те, що ОСОБА_1 в умовах особливого періоду, в порушення вимог абз.1 п.5 розділу ІІІ Інструкції про порядок використання автоматичної фото- і відеотехніки під час виконання службових обов'язків посадовими і службовими особами Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом МВС України № 244 від 04 квітня 2019 року, ст.ст.11, 16, 49 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, п.20.1 Кодексу поведінки працівників під час несення служби в прикордонному наряді «Старший прикордонних нарядів» в МАПП «Ягодин» в період з 09:00 години 05 квітня 2025 року по 09:00 годину 06 квітня 2025 року вимикав нагрудний відеореєстратор, внаслідок чого здійснював недбале ставлення до військової служби.

Ці дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.17215 КУпАП.

Справа підлягає направленню для додаткової перевірки з таких підстав.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

З протоколу №246344 вбачається, що в провину ОСОБА_1 ставиться порушення, яке полягає у вимикані нагрудного відеореєстратора.

Однак, безпосереднього доказу, а саме відеозапису з відеореєстратору, з якого можливим було б встановити періоди його роботи не додано.

Крім цього до протоколу додано Наказа про порядок використання нагрудних відеореєстраторів, зі змісту якого встановлено, що військовослужбовець під час виконання певного переліку службових обов'язків вмикає відеореєстратор.

Однак із фабули протоколу неможливо встановити під час виконання якого обов'язку, заначеного у вищевказаному наказі, ОСОБА_2 вимикав відеореєстратор.

Відповідно до ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення підлягає вирішенню ряд питань, зокрема чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Виявлені при підготовці матеріалів справи про адміністративне правопорушення неточності у доказовій базі позбавляють можливості належно оцінити наявні матеріали для прийняття законного та обґрунтованого рішення, тому справа підлягає поверненню для додаткової перевірки.

Під час такої перевірки слід долучити відеозапис з відеореєстратора ОСОБА_1 за час з 09:00 год. 05.04.2025 по 09:00 год 06.04.2025, при потребі вчинити інші дії.

Керуючись ст.ст.221, 280 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Справу за протоколом про адміністративне правопорушення № 246344 відносно ОСОБА_1 за ознаками ч.2 ст.17215 КУпАП направити відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 для проведення додаткової перевірки в 10-денний строк з дня отримання матеріалів справи.

Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя Любомльського районного суду

Волинської області С.А.Шеремета