Справа № 456/5458/24
Провадження № 2/456/341/2025
іменем України
17 квітня 2025 року місто Стрий
Стрийський міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого судді Бораковського В. М. ,
секретар судового засідання Зозуляк К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до АТ «Львівгаз» про порушення права на газопостачання, -
за участю:
позивача ОСОБА_1
представника відповідача Басик А.М., -
встановив:
Стислий виклад позиції позивача.
В обґрунтування позовних вимог щодо предмета спору позивач покликається на те, що 22.10.2021 відповідач, не повідомивши позивача про причину припинення газопостачання, перекрив вхідний кран по АДРЕСА_1 , опломбувавши його. 12.07.2022 позивач звернувся до відповідача для пояснення причини припинення газопостачання. 05.08.2022 позивач отримав від відповідача відповідь і Акт №СК126 про припинення газопостачання, де зазначалось, що газопостачання по АДРЕСА_1 , припинено у зв'язку з порушенням позивачем правил техніки безпеки (Т.Б.). 21.11.2022 позивач, керуючись ст. 251 КУпАП знову звернувся до відповідача, надати фактичні докази порушення ним правил Т.Б., які могли б привести до аварійної ситуації по АДРЕСА_1 . 18.12.2022 позивач отримав відповідь, де відповідач в своїх діях посилається на наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості №285 від 15.05.2015 ст. 28 п. 3.2 та 3.3 розділу III. Керуючись ст. 28 п. 3.2 та 3.3 наказу №285 відповідач не надає жодних фактичних доказів порушення позивачем правил ОСОБА_2 , які могли б привести до аварійної ситуації по АДРЕСА_1 .
Дії відповідача згідно ст. 186 КУпАП позивач оцінює як самоуправство, так як відповідач не доводить те, на що посилається: не надає жодних документальних доказів порушення позивачем правил ОСОБА_3 . Жодних боргів перед відповідачем позивач не має. Так, за травень 2022 у рахунку за спожитий газ нуль гривень. У травні 2023 року з рахунку до сплати уже 14,48 грн. У травні 2024 також 14,48 грн, а вже в остаточному рахунку за той же самий травень від 07.06.2024 - 59,15 грн. Позивач не порушив жодних із вимог п.6 Постанови КМ №442 від 13.07.2016, тому відповідач не мав жодних законних підстав на припинення газопостачання по АДРЕСА_1 . Незважаючи на припинення подачі газу по АДРЕСА_1 позивач проводить оплату за доставку газу щомісячно в розмірі 53,07 грн і заборгованості перед відповідачем не має. Так за період з листопада за 2021 по жовтень 2024 позивачем сплачено за доставку газу 1857,45 грн. Для приготування їжі, позивачем було куплено електроплитку вартістю 1099 грн. та бензиновий генератор потужністю 2,8 кВт для розігріву та приготування їжі. Вартість генератора 7999 грн. Всі вищевикладені видатки позивач поніс з вини відповідача, і складають вони 9098 грн.
У зв'язку із вище наведеним позивач просить визнати дії відповідача неправомірними і зобов'язати поновити постачання газу за адресою: АДРЕСА_1 . Відшкодувати затрати позивача: судовий збір - 1220 грн; сплачену вартість за доставку газу, (за період з XI 21 по X 24-1857,45 грн); електроплитку - 1099 грн; бензогенератор - 7999 грн; інфляції по видатках - 1643,31 грн; послугу комп'ютерно-ділового центру по набору тексту позовної заяви друку її, копіювання в сумі 222 грн, а всього - 14 040,76 грн.
Відзив на позовну заяву
Представником відповідача - адвокатом Скользнєва В.В. подано відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого покликається на те, що 07.06.2021 р. АТ «Львівгаз» припинено позивачу газопостачання споживачу ОСОБА_1 , у зв'язку із порушенням правил техніки безпеки. Відновлення газопостачання (розподілу природного газу) здійснюється Оператором ГРМ протягом двох робочих днів у містах та п'яти календарних днів у сільській місцевості за письмовим зверненням споживача (його постачальника) про відновлення газопостачання (розподілу природного газу) та після усунення порушень (за їх наявності) і відшкодування Оператору ГРМ витрат на припинення та відновлення газопостачання (розподілу природного газу). Споживач ОСОБА_1 до АТ «Львівгаз» із заявою про відновлення газу не звертався та не оплачував грошових коштів за відновлення газопостачання. Окрім того, зобов'язати АТ «Львівгаз» відновити газопостачання станом на момент звернення до суду неможливо, оскільки АТ «Львівгаз» не є Оператором ГРМ з 01.09.2023 року. Постановою НКРЕКП від 31.08.2023 №1595 зупинено дію ліцензії з розподілу природного газу АТ “Львівгаз».
Перелічені позивачем побутові електричні засоби, які ним купувались є такими, які кожна людина може придбати для власних потреб щоденного використання. Крім того, варто звернути увагу на те, що генератор бен.2,8КВ придбаний 01.08.2023, тобто в неопалювальний сезон та в період, коли по всій країні діяли графіки погодинних відключень світла. Отже, купівля позивачем електричних приладів не свідчить про те, що дані прилади придбавались внаслідок неправомірних дій АТ «Львівгаз». Більше того, належних доказів такого матеріали справи не містять, а фіскальні чеки не підтверджують наявність шкоди, протиправність поведінки особи, що завдала шкоди, наявність
причинного зв'язку між протиправною поведінкою особи, яка завдала шкоди та її результатом - шкодою. Припинення газопостачання споживачу не звільняє споживача від обов'язку по сплаті вартості наданої послуги з розподілу природного газу.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав покликаючись на викладені у позові обставини, просить позов задовольнити. Крім цього суду пояснив, що заборгованості не було, його відповідач жодним чином не попереджав про будь які порушення чи недоліки, тому не було жодних підстав для відключення газопостачання. Вказані у Акті про припинення газопостачання підстави, а саме порушення правил техніки безпеки є безпідставними, оскільки нічим не підтверджені і жодних доказів не має. Про відключення газопостачання дізнався у квітні 2021, оскільки проживає у матері у с. Братківці так як вона хворіє.
Представник відповідача - Басик А.М. у судовому засіданні (поза межами приміщення суду) позовні вимоги не визнав, суду пояснив, що позивач є споживачем. Зазначив, що працівники АТ «Львівгаз» діяли в межах своїх повноважень. Підставою припинення газопостачання є порушення правил техніки безпеки, однак у чому конкретно вони полягали пояснити не може.
Заяви, клопотання учасників справи.
03.12.2024 представником позивачки подано до суду відзив на позовну заяву.
03.12.2024 представником відповідача подано до суду клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
05.12.2024 представником відповідача подано до суду заяву про долучення до матеріалів справи доказів.
17.01.2025 представником відповідача - Сидор О.В. подано до суду відзив на позовну заяву.
20.02.2025 представником відповідача подано суду клопотання про відкладення розгляду справи.
Процесуальні дії у справі.
Ухвалою від 21.10.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвалою від 03.12.2024, задоволено заяву представника відповідача - адвоката Басик А.М. про проведення судових засідань в режимі відеоконференції.
Ухвалою від 27.03.2025 судове засідання проведено без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи та відкладено розгляд справи.
З'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, заперечення сторони відповідача, всебічно, повно, об'єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, надавши оцінку кожному доказу окремо та зібраним у справі доказам в цілому, суд доходить такого висновку.
Фактичні обставини, встановлені судом, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
Відповідно до паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 30.10.1998 Стрийським РВ УМВС України у Львівській області, ОСОБА_1 , народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у смт. Моршин Стрийського району Львівської області.
Як вбачається з акту №37 обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи від 13.06.2024, ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_2 , без реєстрації, разом з мамою ОСОБА_4 .
Відповідно до акту №Ск-126 на припинення газопостачання та пломбування запірних пристроїв від 22.10.2021 складеного представником Стрийське відділення АТ «Львівгаз» в особі м-р Корчинський М.М., с-р ОСОБА_5 , у споживача ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , припинено газопостачання у зв'язку з порушенням правил техніки безпеки, пломба №1234227964, місце встановлення кран 25.
Відповідно до повідомлень №790-Лв-13257-0822 від 03.08.2022 та №790-Лв-22534-1222 від 15.12.2022, представниками АТ «Львівгаз» надано відповіді на звернення ОСОБА_1 про припинення газопостачання.
Відповідно до рахунку за спожитий газ за травень 2022, сформованого 24.06.2022 за адресою: АДРЕСА_1 , особовий рахунок НОМЕР_2 , спожито м? - 0,00 грн, до сплати - 0,00 грн.
Відповідно до рахунку за спожитий газ за травень 2023, сформованого 10.06.2023 за адресою: АДРЕСА_1 , особовий рахунок НОМЕР_2 , спожито м? - 0,00, борг - 14,48 грн, до сплати - 14,48 грн.
Згідно рахунку за спожитий газ за травень 2024, сформованого 08.06.2024 за адресою: АДРЕСА_1 , особовий рахунок НОМЕР_2 , спожито м? - 0,00 грн, борг - 14,48 грн, до сплати - 14,48 грн.
Відповідно до повідомлення про сплату рахунку №0900279029 від 06.01.2023 за послуги розподілу (доставку) природного газу за січень 2023, за адресою: АДРЕСА_1 , заборгованість на 01.01.2023 - 4,70 грн, плата за січень - 53,07 грн, до сплати - 57,77 грн.
Відповідно до повідомлення про сплату рахунку №0900279029 від 08.06.2023 за послуги розподілу (доставку) природного газу за червень 2023, за адресою: АДРЕСА_1 , заборгованість на 01.06.2023 - 0,03 грн, плата за червень - 53,07 грн, до сплати - 53,10 грн.
Згідно квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки №66 від 22.02.2024, за особовим рахунком НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 сплачено суму у розмірі - 258 грн.
Відповідно до фіксального чеку ПН 354424826566 від 06.11.2022, придбано плитку Sel C001519 на суму 1099 грн.
Згідно чеку №3205790352 від 15.10.2024, виданого КДЦ «Техномакс» надавались послуги на суму 222 грн.
Відповідно до чеку ПН354424826566 від 01.08.2023 був придбаний генератор на суму 7999 грн.
Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування.
До спірних правовідносин, які виникли між сторонами, підлягають застосуванню норми Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), Закону України «Про захист прав споживачів», Закону України «Про ринок природного газу», Цивільний процесуальний кодекс України.
Нормами частини 1 статті 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Згідно з п. 1 ст. 1? Закону України «Про захист прав споживачів» , який регулює відносини між споживачами товарів (крім харчових продуктів, якщо інше прямо не встановлено цим Законом), робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг.
Частинами 1 та 2 статті 4 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено, що споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на захист своїх прав державою; належну якість продукції та обслуговування; безпеку продукції; необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця); відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону; звернення до суду та інших уповноважених державних органів за захистом порушених прав; об'єднання в громадські організації споживачів (об'єднання споживачів). Споживачі також мають інші права, встановлені законодавством про захист прав споживачів.
Згідно з п. 6 ч. 1 с. 4 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на звернення до суду та інших уповноважених державних органів за захистом порушених прав.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про захист прав споживачів» держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності.
Захист прав споживачів, передбачених законодавством, здійснюється судом, згідно п.1 ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про ринок природного газу» ринок природного газу - сукупність правовідносин, що виникають у процесі купівлі-продажу, постачання природного газу, а також надання послуг з його транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору), послуг установки LNG.
Згідно з статтею 3 Закону України «Про ринок природного газу» ринок природного газу функціонує на засадах вільної добросовісної конкуренції, крім діяльності суб'єктів природних монополій, та за принципами:
1) забезпечення високого рівня захисту прав та інтересів споживачів природного газу, у тому числі забезпечення першочергового інтересу безпеки постачання природного газу, зокрема шляхом диверсифікації джерел надходження природного газу;
2) вільної торгівлі природним газом та рівності суб'єктів ринку природного газу незалежно від держави, згідно із законодавством якої вони створені;
3) вільного вибору постачальника природного газу;
4) рівності прав на ввезення та вивезення природного газу на/з території України;
5) невтручання держави у функціонування ринку природного газу, крім випадків, коли це необхідно для усунення вад ринку або забезпечення інших загальносуспільних інтересів, за умови що таке втручання здійснюється у мінімально достатній спосіб;
6) забезпечення рівних прав на доступ до газотранспортних та газорозподільних систем, газосховищ, установки LNG;
7) недопущення та усунення обмежень конкуренції, спричинених діями суб'єктів ринку природного газу, у тому числі суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання державної форми власності;
8) додержання встановлених технічних норм та норм безпеки;
9) захисту навколишнього природного середовища та раціонального використання енергоресурсів;
10) відповідальності суб'єктів ринку природного газу за порушення правил діяльності на ринку природного газу та умов договорів.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України «Про ринок природного газу» державне регулювання ринку природного газу здійснює Регулятор у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства.
Згідно частини 1 статті 12 Закону України «Про ринок природного газу» постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов'язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов'язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором. Якість та інші фізико-хімічні характеристики природного газу визначаються згідно із нормативно-правовими актами. Постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється на підставі типового договору, що затверджується Регулятором та оприлюднюється в установленому порядку. Договір постачання природного газу об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків для забезпечення опалення та постачання гарячої води до квартир співвласників (крім нежитлових приміщень) укладається на весь обсяг споживання природного газу для таких потреб та не може встановлювати різні ціни в межах цього обсягу. Постачання природного газу постачальником "останньої надії" здійснюється на підставі типового договору, що затверджується Регулятором. Типовий договір постачання природного газу постачальником "останньої надії" може містити окремі умови для різних категорій споживачів. При цьому в межах кожної категорії споживачів договір постачання природного газу постачальником "останньої надії" є публічним.
Відповідно до частини 1, 2, 3 статті 13 Закону України «Про ринок природного газу» споживач має право, зокрема, на: 1) вільний вибір постачальника; 2) безоплатну зміну постачальника, крім випадків, передбачених абзацом другим частини першої статті 14 цього Закону; 3) отримання інформації про загальні умови постачання (у тому числі ціни), права та обов'язки постачальника та споживача, зазначення актів законодавства, якими регулюються відносини між постачальником і споживачем, наявні способи досудового вирішення спорів з постачальником; 4) отримання природного газу належної якості та кількості, фізико-хімічні показники якого відповідають встановленим нормам, відповідно до умов укладених договорів, крім випадків припинення (обмеження) постачання природного газу відповідно до вимог законодавства та умов договорів; 5) безоплатне отримання інформації про обсяги та інші показники власного споживання природного газу; 6) дострокове розірвання договору постачання, якщо постачальник повідомив споживача про намір внесення змін до договору постачання в частині умов постачання та нові умови постачання виявилися для нього неприйнятними. Споживач зобов'язаний, зокрема: 1) укласти договір про постачання природного газу; 2) забезпечувати своєчасну та повну оплату вартості природного газу згідно з умовами договорів; 3) не допускати несанкціонованого відбору природного газу; 4) забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників оператора газотранспортної системи, оператора газорозподільної системи до вузлів обліку природного газу та з метою встановлення вузлів обліку газу; 5) припиняти (обмежувати) споживання природного газу відповідно до вимог законодавства та умов договорів; 6) надавати стороні, з якою укладено договір про постачання/купівлю-продаж природного газу, інформацію про максимальну номінальну потужність споживання власних об'єктів споживання за договором з оператором газорозподільної/газотранспортної системи, якщо така потужність дозволяє споживати 600 ГВт·год на рік та більше при максимальній виробничій потужності споживання (цілодобове споживання протягом року). У разі порушення або невиконання своїх обов'язків споживач несе відповідальність згідно із законом.
Відповідно до частини 2 статті 59 Закону України «Про ринок природного газу» правопорушеннями на ринку природного газу зокрема є:
1) порушення ліцензіатами відповідних ліцензійних умов провадження господарської діяльності;
2) несанкціонований відбір природного газу;
3) використання природного газу споживачами в обсягах, що перевищують підтверджені в установленому порядку постачальниками;
4) неподання або несвоєчасне надання звітності, передбаченої цим Законом, а також подання недостовірної інформації у такій звітності;
4-1) порушення обов'язку з відкриття поточних рахунків із спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять як плата за послуги розподілу природного газу, та порушення обов'язку з перерахування на рахунки із спеціальним режимом використання коштів за розподіл природного газу, зарахованих на інші рахунки, ніж поточні рахунки із спеціальним режимом використання, відповідно до частини третьої статті 40 цього Закону;
5) використання приладів обліку природного газу, не повірених або не атестованих в установленому порядку;
6) необґрунтована відмова в доступі до газотранспортної або газорозподільної системи, газосховища або установки LNG або у приєднанні до газотранспортної або газорозподільної системи;
7) несанкціоноване втручання в роботу газової інфраструктури;
8) самовільне під'єднання до системи, зривання або пошкодження цілісності пломб, повірочного тавра, заглушок тощо, що впливає на безпеку постачання природного газу або результати вимірювання;
9) відмова у доступі уповноважених працівників оператора газотранспортної системи, оператора газорозподільної системи, постачальника до приміщень, житлових та підсобних приміщень, де розташовані газові прилади (пристрої), лічильники газу, якщо обов'язок надання такого доступу встановлюється законодавством;
10) невиконання законних постанов, розпоряджень, наказів, рішень та приписів суб'єктів владних повноважень на ринку природного газу, а також створення перешкод для виконання службових обов'язків посадовими особами таких суб'єктів;
11) неподання або несвоєчасне подання оператору газотранспортної системи, оператору газорозподільної системи, оператору газосховища, оператору установки LNG та суб'єктам владних повноважень на ринку природного газу інформації, передбаченої законодавством, або надання завідомо неправдивої інформації;
12) створення перешкод у виконанні робіт, пов'язаних з обслуговуванням об'єктів постачання природного газу та вжиття заходів до повного або часткового припинення постачання природного газу споживачам;
13) порушення технічних регламентів, норм, правил;
14) необґрунтована відмова у складенні та підписанні актів приймання-передачі природного газу;
15) невиконання вимог Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо встановлення вузлів обліку природного газу та/або припинення розподілу природного газу споживачам, які використовують природний газ без його комерційного обліку;
16) зловживання на оптовому енергетичному ринку, а саме:
а) порушення заборон щодо використання інсайдерської інформації, встановлених частиною другою статті 57-1 цього Закону;
б) маніпулювання на оптовому енергетичному ринку;
в) спроба маніпулювання на оптовому енергетичному ринку;
17) здійснення операцій з оптовими енергетичними продуктами без реєстрації як учасника оптового енергетичного ринку;
18) порушення на оптовому енергетичному ринку, що не є зловживанням на оптовому енергетичному ринку, а саме:
а) неоприлюднення інсайдерської інформації;
б) оприлюднення інсайдерської інформації з порушенням встановлених вимог.
Відповідно до положень глави 7 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494, оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ) в установленому законодавством порядку має право припинити/обмежити газопостачання на об'єкт споживача (у тому числі побутового споживача) з дотриманням Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 № 285, а також нормативних документів, що визначають порядок обмеження/припинення природного газу, зокрема, у таких випадках: 1) несвоєчасна та/або неповна оплата послуг згідно з умовами договору розподілу природного газу; 2) відсутність споживача в Реєстрі споживачів будь-якого постачальника у відповідному розрахунковому періоді; 3) подання споживачем або його постачальником (який уклав з Оператором ГРМ договір на виконання робіт, пов'язаних з припиненням/обмеженням газопостачання споживачам) письмової заяви про припинення газопостачання; 4) відмова споживача від встановлення лічильника газу, що здійснюється за ініціативи та за кошти Оператора ГРМ, з урахуванням Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" 5) розірвання договору розподілу природного газу; 6) несанкціонований відбір природного газу або втручання в роботу ЗВТ чи ГРМ; 7) несанкціоноване відновлення газоспоживання; 8) визнання в установленому порядку аварійним станом газорозподільної системи та/або ліквідація наслідків аварій, спричинених надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, та проведення ремонтно-відновлювальних робіт; 9) наявність заборгованості за несанкціонований відбір природного газу з ГРМ; 10) необґрунтована відмова від підписання акта наданих послуг та/або акта приймання-передачі природного газу (норма застосовується по об'єкту споживача, що не є побутовим); 11) відмова представникам Оператора ГРМ в доступі на об'єкти або земельну ділянку Споживача, де розташована газорозподільна система та/або газове обладнання, та/або комерційний вузол обліку газу, для здійснення контролю відповідності встановленого газоспоживаючого обладнання проектній документації, обстеження газових мереж до ВОГ та/або газоспоживаючого обладнання;12) в інших випадках, передбачених законодавством.
Застосовані судом вищенаведені норми права регулюють спірні правовідносини та визначають обсяг суб'єктивних прав та юридичних обов'язків, якими наділені сторони в цих правовідносинах.
Мотивована оцінка наведених сторонами аргументів щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення позову.
Судом встановлено на підставі безпосередньо досліджених та оцінених наявних у справі доказів, що позивач є споживачем газопостачання АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» за адресою: АДРЕСА_1 .
Як встановлено судом, згідно Акту №37 обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи від 13.06.2024, ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_2 , без реєстрації, разом з мамою ОСОБА_4 .
Відповідно до Акту №Ск-126 на припинення газопостачання та пломбування запірних пристроїв від 22.10.2021 складеного представником Стрийське відділення АТ «Львівгаз» в особі м-р Корчинський М.М., с-р ОСОБА_5 , у споживача ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , припинено газопостачання у зв'язку з порушенням правил техніки безпеки, пломба №1234227964.
Таким чином, дослідженими у судовому засіданні обставинами встановлено, що відповідач відповідно до Акту №Ск-126 на припинення газопостачання та пломбування запірних пристроїв від 22.10.2021 складеного представником Стрийське відділення АТ «Львівгаз» у споживача ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , припинено газопостачання у зв'язку з порушенням правил техніки безпеки.
У судовому засіданні представник відповідача не вказав і не навів суду жодних даних того, які саме правила технічної безпеки порушив позивач і в чому вони полягають і не надав суду жодного доказу порушення позивачем правил техніки безпеки газопостачання.
За таких обставин суд прийшов до висновку про те, що газопостачання припинено безпідставно із порушення вимог Закону України «Про ринок природного газу» та Кодексу газорозподільних систем, тому дії відповідача є неправомірними.
Покликання представника відповідача про відсутність порушень позивачем вимог Кодексу газорозподільчих систем і відсутність підстав для задоволення позову, спростовані вищенаведеними обставинами.
Враховуючи вищевикладене у своїй сукупності суд вважає позов обґрунтованим і підставним, тому такий підлягає до задоволення повністю.
На підставі статей 1, 3,4, 12, 13, 59 Закону України «Про ринок природного газу» та керуючись статтями 10, 19, 81, 89, 259, 263-265, 268, 280-282 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
ухвалив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати дії АТ «Оператор газорозподільної системи Львівгаз» неправомірними.
Зобов'язати АТ «Оператор газорозподільної системи Львівгаз» поновити постачання газу за адресою: АДРЕСА_1 .
Стягнути з АТ «Оператор газорозподільної системи Львівгаз» (ЄДРПОУ 03349039) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) понесені судові витрати, а саме: сплачений судовий збір в розмірі 1220 грн., та витрати пов'язані з розглядом справи у розмірі 222 грн., а всього - 1442 (одна тисяча чотириста сорок дві) грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до частини 6 ст. 259 та частини 1 ст. 268 ЦПК України складання повного рішення суду відкладено на п'ять днів.
У зв'язку з оголошенням в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини судового рішення строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Дата складення повного судового рішення - 18.04.2025.
Головуючий суддя В. М. Бораковський