Постанова від 05.05.2025 по справі 308/12074/24

Справа № 308/12074/24

3/308/437/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2025 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Шепетко І.О., за участі представника особи, що притягається до адміністративної відповідальності адвоката Стецяк Т.І., представника Закарпатської митниці Державної митної служби України Зубенка І.І., розглянувши матеріали справи про порушення митних правил, які надійшли з Закарпатської митниці Державної митної служби України, відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження - м. Ужгород, місце проживання - АДРЕСА_1 ; паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 -

за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України -

ВСТАНОВИВ:

Як випливає з протоколу про порушення митних правил №0458/30500/24 від 09.07.2024, 18.01.2024 Закарпатською митницею отримано лист від 18.01.2024 №20/20-02-01/7.4/58 Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, яким повідомлено про отримання листів Департаменту внутрішнього аудиту Міністерство оборони України від 11.01.2024 №220/9/83 щодо не підтвердження фактів отримання товарі гуманітарної допомоги.

Зазначеним листом Департамент внутрішнього аудиту Міністерство оборони України повідомлено Державну митну службу України про не отримання військовою частиною НОМЕР_2 гуманітарного вантажу транспортного засобу марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 .

Так, проведеною перевіркою з використанням баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС ДМСУ встановлено, що 28.05.2022 року на митний пост "Ужгород-автомобільний" Закарпатської митниці по вантажному напрямку «в'їзд в Україну» прибув транспортний засіб марки марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_4 , під керуванням громадянки України ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 .

До митного контролю транспортного засобу марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_4 , було подано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, лист звернення до Закарпатської митниці від Благодійної організації «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» про дозвіл на ввезення вищезазначеного транспортного засобу, договір купівлі-продажу від 26.05.2022 та декларацію про перелік товарів, що визначаються гуманітарною допомогою, яка була заповнена громадянкою України ОСОБА_3 в якій даний транспортний засіб заявлений нею як гуманітарна допомога.

Відповідно до декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою відправником вантажу виступає - ROHAN RENICEK, SENEC, SK, а отримувачем вказано Благодійну організацію «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» код ЄДРПОУ 3975453. Фактичне місце розвантаження гуманітарного вантажу зазначено: військову частину НОМЕР_2 код ЄДРПОУ НОМЕР_5 АДРЕСА_1 .

З метою отримання копій документів, які було подані громадянкою України ОСОБА_4 , посадовим особам митного поста "Ужгород-автомобільний", управлінням боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил направлено лист від 18.04.2024 №20/20-03/5709.

Листом від 22.04.2024 №28-12/28-12-05/5840 митним постом "Ужгород-автомобільний" надано копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, листа-звернення та декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, яка була заповнена громадянкою України

ОСОБА_5 метою з'ясування обставин переміщення на митну територію України у якості гуманітарної допомоги транспортного засобу марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_4 , Закарпатською митницею направлено громадянці ОСОБА_6 лист-запрошення від 15.04.2024 №7.7-20/20-03/10/2245 щодо необхідності прибуття до Закарпатської митниці.

На зазначену у листі дату та час громадянка ОСОБА_4 не прибула, але 16.04.2024 на митному пості «Косонь» надала пояснення по суті справи, в якому підтвердила факт ввезення 28.05.2022 на митну територію України через митний пост «Ужгород-автомобільний» транспортного засобу марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 , про причини не отримання вищезазначеного транспортного засобу ОСОБА_7 не відомо, так як не доставляла до в/ч НОМЕР_2 , будь-яких підтверджуючих документів надати не може. Вищевказаний транспортний засіб був доставлений громадянкою ОСОБА_4 лише до м. Ужгород.

З метою надання інформації по суті справи, 24.04.2024 року направлено лист №7.7-20/20-03/14/2421 до Благодійної організації «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД». Відповідь не отримано.

З метою перевірки отримання вищевказаного транспортного засобу військовою частиною НОМЕР_2 , Закарпатською митницею направлений лист від 12.06.2024 №7.7-20/2010/8.2/3167.

Листом від 25.06.2024 №1963 військова частина НОМЕР_2 не підтвердила отримання транспортного засобу марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 , лист звернення військовою частиною не писався.

З метою з'ясування детальних обставин переміщення на митну територію України у якості гуманітарної допомоги транспортного засобу марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 , Закарпатською митницею повторно направлено громадянці ОСОБА_6 лист-запрошення від 04.06.2024 №7.7-20/20-03/10/2245 щодо необхідності прибуття до Закарпатської митниці.

На зазначену у листі дату та час громадянка ОСОБА_4 не прибула, про причини не прибуття не повідомила.

07.06.2024 року повторно направлено лист №7.7-20/20-10/14/3112 до Благодійної організації «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» про надання інформації по суті справи. Відповідь не отримано. Лист повернуто відправнику.

Згідно інформації, наявній в мережі Інтернет - сайт (www.mobile.de) вартість аналогічного/подібного транспортного засобу марки «NISSAN» моделі «NAVARA» 2008 року випуску, становить 8600 євро, що станом на 28.05.2022 року за курсом НБУ складало 269316,74 грн.

Таким чином, ОСОБА_8 перемістила через митний кордон України гуманітарний вантаж - транспортний засіб марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_4 , 2008 року виготовлення, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підставу для переміщення товарів підроблених документів та таких, що містять неправдиві відомості щодо отримувача товару.

Дії гр. України ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

В судове засідання з'явилась представник особи, що притягається до адміністративної відповідальності адвокат Стецяк Т.І., просила провадження у справі закрити. Зазначила, що дійсно її підзахисна ввезла на територію України транспортний засіб марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_4 в якості гуманітарної допомоги і в графі «Одержувача вантажу» зазначила ВЧ НОМЕР_2 .

Звернула увагу, що диспозиція і санкція статті 483 МКУ вказують на те, що об'єктивна та суб'єктивна сторони цього правопорушення спрямовані на порушення митних правил з метою отримання благ - матеріальної вигоди. Предмет порушення митних правил - фактична контрабанда, ознаки якої частково перелічені в диспозиції ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Також вказала, що ОСОБА_1 перемістила автомобіль як гуманітарну допомогу, умислу на особисте збагачення чи іншу матеріальну вигоду не переслідувала. Відповідно до акту приймання-передавання від 30.05.2022 вищевказаний автомобіль ОСОБА_1 передала благодійному фонду «Благодійний фонд Сергія Притули». Зазначила, що вказаний благодійний фонд є відомим в Україні, займається передачею, в тому числі і автомобілів, як благодійної допомоги військовим частинами, які безпосередньо потребують такої допомоги і знаходяться на лінії зіткнення.

Представник Закарпатської митниці Зубенко І.І. в судове засідання з'явився, протокол про порушення митних правил підтримав у повному обсязі та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України та накласти на неї адміністративне стягнення, передбачене санкцією вказаної статті.

Заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до п.5 Постанови Пленуму Верховного суду України від 03 червня 2005 року №8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» із змінами і доповненнями, внесеними постановою Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року N 8 незаконне переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів чи способів, що утруднюють їх виявлення, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом або таких, що містять неправдиві дані.

Відповідно до п. 6 цієї Постанови судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.

Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.

Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2022 №174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання в паперовій або електронній формі декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, за формою згідно з додатком 1 без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, а товари, визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги.

Частиною першою статті 257 Митного кодексу України передбачено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Відповідно до частини 1 статті 258 Митного кодексу України під митною декларацією, заповненою у звичайному порядку, розуміється митна декларація, що містить обсяг відомостей (даних), достатній для завершення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення у заявлений митний режим. Оформлення митним органом митної декларації, заповненої у звичайному порядку, є випуском товарів у заявлений митний режим.

Частиною 6 статті 264 Митного кодексу України визначено, що митна декларація приймається для митного оформлення, якщо вона подана за встановленою формою, підписана особою, яка її подала, і перевіркою цієї декларації встановлено, що вона містить всі необхідні відомості і до неї додано всі документи, визначені цим Кодексом. Факт прийняття митної декларації засвідчується посадовою особою митного органу, яка її прийняла, шляхом проставлення на ній відбитка відповідного митного забезпечення та інших відміток (номера декларації, дати та часу її прийняття тощо), у тому числі з використанням інформаційних технологій.

Відповідно до п.23 частини 1 статті 4 Митного кодексу України митне оформлення, це виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Митні формальності, відповідно до п.29 частини 1 статті 4 Митного кодексу України, це сукупність дій, що підлягають виконанню відповідними особами і митними органами, а також автоматизованою системою митного оформлення з метою дотримання вимог законодавства України з питань митної справи.

Випуск товарів - надання митним органом права на користування та/або розпорядження товарами, щодо яких здійснюється митне оформлення, відповідно до заявленої мети.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Положеннями п.3 ч.1 ст. 8 МК України визначено, що державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.

Завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням (ч.1ст.486 МК України).

Відповідно до вимог ст. 489 МК України при розгляді справи про порушення митних правил суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з вимогами ст. 252 КУпАП та ч. 2 ст. 495 МК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. При цьому, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів.

Відповідно до ст.458 України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ч.1 ст.483 МК України відповідальність настає переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Згідно ч.1ст.527 МК України, у справі про порушення митних правил митний орган або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з таких постанов: про проведення додаткової перевірки; про накладення адміністративного стягнення; про закриття провадження у справі.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, оскільки ОСОБА_1 при декларуванні автомобілю зазначила, що він буде наданий як гуманітарна допомога військовій частині НОМЕР_2 , надала відповідні документи на підтвердження цього, але до зазначеної військової частини його не передавала, а в/ч НОМЕР_2 не підтвердила отримання транспортного засобу марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_4 .

При вирішенні питання про відповідальність ОСОБА_1 , суд виходить з наступного.

Із матеріалів справи вбачається, що отримувачем гуманітарної допомоги у вигляді автомобіля в декларації було зазначено благодійну організацію «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» код ЄДРПОУ 3975453. Фактичне місце розвантаження гуманітарного вантажу зазначено: військову частину НОМЕР_2 код ЄДРПОУ НОМЕР_5 АДРЕСА_1 . Проте зазначена військова частина автомобіль марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_4 .

Одночасно в матеріалах справи міститься акт приймання-передавання від 30.05.2022, згідно з яким ОСОБА_1 передала, а благодійна організація «Благодійний фонд Сергія Притули» прийняла транспортний засіб марки «NISSAN» моделі «NAVARA» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. Словаччини НОМЕР_4 . Вказаний автомобіль перетнув кордон України та був оформлений як гуманітарний вантаж згідно з декларацією про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою. Гуманітарну допомогу передано в належному стані, у сторін акту відсутні претензії щодо виду, типу та стану гуманітарного вантажу.

Статтею 23 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Положення ст.22 КУпАП регламентують, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення, суд може звільнити порушника від адміністративної відповідальності та обмежитися усним зауваженням. При цьому, в кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.

Згідно з п.17 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 №8 зі змінами «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», суддя вправі вирішувати питання про можливість звільнення особи від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення на підставі ст. 22 КУпАП. При цьому необхідно врахувати не лише вартість, а й кількість предметів правопорушення, а також мету, мотив і спосіб його вчинення.

Відповідно до ст.ст.33-35 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Отже, аналіз наведених положень та тлумачення визначення адміністративного стягнення вказує на те, що стягнення це захід адекватної реакції держави на вчинення фізичною чи юридичною особою адміністративних деліктів із акцентом як на майнові (фінансові) обмеження прав, правомочностей, так й вплив на саму особу, її психіку та поведінку. Крім того, адміністративне стягнення - це засіб примусу, що застосовується від імені держави до суб'єктів адміністративного проступку, визначених винними у вчиненні такого проступку.

Одним із принципів реалізації гуманістичних проявів у правовому регулюванні суспільних відносин в Україні є можливість звільнення правопорушника від юридичної відповідальності, на підставі визнання уповноваженими посадовими особами вчиненого ним протиправного діяння малозначним для суспільства.

Втручання держави в право особи на мирне володіння своїм майном повинно здійснюватися з дотриманням принципу «пропорційності» (principle of proportionality) - «справедливої рівноваги (балансу)» (fair balance) між інтересами держави (суспільства), пов'язаними з втручанням, та інтересами особи, яка так чи інакше страждає від втручання. «Справедлива рівновага» не означає обов'язкового досягнення соціальної справедливості в кожній конкретній справі, а передбачає наявність розумного співвідношення (обґрунтованої пропорційності) між метою, що передбачається для досягнення, та засобами, які використовуються. Необхідний баланс не буде дотриманий, якщо особа несе «індивідуальний і надмірний тягар».

Відповідно до ст.1 Закону Україну «Про гуманітарну допомогу» від 22.10.1999 №1192-XIV, гуманітарна допомога цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв'язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту. Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об'єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог статті 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Безоплатна допомога (пересилка, виконання робіт, надання послуг) - надання гуманітарної допомоги без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації донорам.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2022 №174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» передбачено, що на період дії воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання в паперовій або електронній формі декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, за формою визначеною вказаною постановою Кабінету Міністрів України, без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Такі товари визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги та підлягають взяттю в установленому порядку на облік в Збройних Силах, правоохоронних органах, інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, або в інших суб'єктах, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону.

Суд, вирішуючи питання відповідальності ОСОБА_1 враховує, що остання ввозила автомобіль як гуманітарну допомогу з метою передачі її благодійній організації «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», при цьому передала автомобіль благодійній організації «Благодійний фонд Сергія Притули», яка з початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України здійснює забезпечення гуманітарною допомогою, в тому числі і військові частини, з метою підвищення їх обороноздатності для відбиття російської агресії.

Враховуючи наведені положення, доводи та мотиви, приймаючи до уваги характер вчиненого адміністративного правопорушення - формальні порушеннях ОСОБА_1 норм декларування, відсутність даних про істотну шкоду та тяжкі наслідки від вчиненого, суд приходить до переконання та висновку про те, що у даній конкретній справі до особи можливо застосувати положення ст.22 КУпАП.

Згідно із ч.2 ст.284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Приймаючи до уваги наведене вище, а також те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, враховуючи характер та фактичні обставини вчиненого правопорушення, дані про особу порушника, ступінь його вини, наслідки правопорушення, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності за порушення митних правил у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення, а провадження по справі слід закрити і обмежитись усним зауваженням.

Керуючись ст.ст. 22, 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, ст.ст. 483, 519, 522, 527, 528 МК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України.

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 483 МК України через малозначність вчиненого нею адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 483 МК України - закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя І.О. Шепетко