Справа № 314/1638/25
Провадження № 3/314/991/2025
05.05.2025 м. Вільнянськ
Суддя Вільнянського районного суду Запорізької області Мануйлова Н. Ю., секретар судового засідання Рясна А. В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи (проходження служби) не працевлаштований, до 10.10.2022 займав посаду молодшого інспектора ДУ «Вільнянська установа виконання покарань (№11)»,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
за участю прокурора Турченко І. Г.,
особи, яка притягається до адміністративної
відповідальності ОСОБА_1 ,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 95, складеним 07.04.2025, ОСОБА_1 , який до 10.10.2022 займав посаду молодшого інспектора 1-ої категорії відділу режиму і охорони ДУ «Вільнянська установа виконання покарань (№11)», будучи згідно з п. п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 2 ст. 45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями («при звільненні»).
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 96, складеним 07.04.2025, ОСОБА_1 , який до 10.10.2022 займав посаду молодшого інспектора 1-ої категорії відділу режиму і охорони ДУ «Вільнянська установа виконання покарань (№11)», будучи згідно з п. п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 2 ст. 45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
У зв'язку з тим, що вказані правопорушення вчинені однією і тією ж особою і підлягають одночасному розгляду одним і тим же органом, зазначені справи слід об'єднати в одне провадження матеріали справ про адміністративні правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення № 95 від 07.04.2025 (справа № 314/1638/25) та протоколом про адміністративне правопорушення № 96 від 07.04.2025 (справа № 314/1639/25) присвоїти єдиний номер справи № 314/1638/25.
У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою вину у вчиненому правопорушенні, однак просив суд врахувати, що на наступний день після звільнення, тобто 11.10.2022 він вже був зарахований до лав ЗСУ, брав участь у бойових діях поблизу н.п. Бахмут Донецької області. 25.04.2023 після поранення його було звільнено зі служби за станом здоров'я, потім проходив реабілітацію.
Прокурор підтримав обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, вважає, що наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 ст. 45 відносяться особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону.
Згідно з п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.
Відповідно до наказу начальника ДУ «Вільнянська установа виконання покарань (№11)» від 15.11.2019 № 159о/с ОСОБА_1 було призначено на посаду молодшого інспектора 2-ої категорії відділу режиму і охорони.
Згідно з наказом № 142о/с від10.10.2022 старшого прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_1 було звільнено з посади молодшого інспектора 1-ої категорії відділу режиму і охорони ДУ «Вільнянська установа виконання покарань (№11)» за власним бажанням з 10.10.2022.
У ОСОБА_1 при звільненні з посади молодшого інспектора 1-ої категорії відділу режиму і охорони ДУ «Вільнянська установа виконання покарань (№11)» з 10.10.2022 після припинення діяльності, виник обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями («при звільненні») в термін до 09.11.2022, да подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік в термін до 00:00 год 01.04.023. Однак, відповідно до п.2-7 розділу ХІІІ Закону №1700-VII особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» подають такі декларація не пізніше 31.01.2024.
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями («при звільненні») та за 2022 рік лише 30.03.2024.
ОСОБА_1 підтвердив ознайомлення із вимогами та обмеженнями, встановленими ЗУ «Про запобігання корупції» в частині фінансового контролю.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, також підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення №95 та № 96, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , копіями декларацій; копією наказу № 159о/с від 15.11.2019; копією наказу № 142 о/с від 10.10.2022; копією листа ДСР, копією повідомлення Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій.
Оцінивши у сукупності докази, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Згідно зі ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника (вік, соціальне положення, майновий стан), ступінь його вини, відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає доцільним піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч. 1 ст.172-6, ст. ст. 283, 284, 294 КУпАП, суддя
Об'єднати в одне провадження матеріали справ про адміністративні правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення № 95 від 07.04.2025 (справа № 314/1638/25) та протоколом про адміністративне правопорушення № 96 від 07.04.2025 (справа № 314/1639/25) присвоїти єдиний номер справи № 314/1638/25.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в дохід держави в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір».
Для сплати штрафу кошти перераховувати на розрахунковий рахунок:
Отримувач:ГУК у Зап.обл/ТГ м.Вільнянськ/21081100, код ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA578999980313040106000008473.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Вільнянський районний суд Запорізької області.
Суддя Н. Ю. Мануйлова
05.05.2025