про повернення судового збору
05 травня 2025 рокуЛьвівСправа № 303/6667/24 пров. № А/857/1623/25
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Онишкевича Т. В.
суддів -Сеника Р. П.
Качмара В. Я.
розглянувши клопотання Департаменту патрульної поліції про повернення судового збору у справі № 303/6667/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Одеській області Департаменту патрульної поліції, Департаменту патрульної поліції про визнання дії та бездіяльності протиправними,
15 квітня 2025 року Восьмим апеляційним адміністративним судом постановлено ухвалу про відмову у відкриті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Департаменту патрульної поліції на рішення Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 15 жовтня 2024 року у справі № 303/6667/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Одеській області Департаменту патрульної поліції, Департаменту патрульної поліції про визнання дії та бездіяльності протиправними.
01 травня 2025 року на адресу Восьмого апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Департаменту патрульної поліції про повернення судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 15 жовтня 2024 року у справі № 303/6667/24.
Зважаючи на надану законодавцем до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС технічну можливість розглядати (формувати та зберігати) справи в паперовій, електронній чи змішаній формі, суддя доповідач вважає за доцільне дану заяву/клопотання розглядати у змішаній формі без витребування матеріалів справи із суду першої інстанції.
Згідно з платіжною інструкцією від 27 грудня 2024 року № 46091, Департаментом патрульної поліції при поданні апеляційної скарги сплачено судовий збір у розмірі 908 грн 40 коп.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Статтею 7 Закону України «Про судовий збір» передбачено підстави повернення судового збору, перелік яких є вичерпним.
Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.
Враховуючи те, що ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2025 року Департаменту патрульної поліції відмовлено у відкритті апеляційного провадження, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити клопотання про повернення судового збору за подання апеляційної скарги, а сплачений судовий збір - повернути особі, яка його сплатила.
Керуючись статтею 7 Закону України "Про судовий збір", статтями 241, 243, 321 Кодексу адміністративного судочинства України,
Клопотання Департаменту патрульної поліції про повернення судового збору задовольнити.
Повернути Департаменту патрульної поліції (ЄДРПОУ 4010646) зі спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в розмірі 908 (девятсот вісім) грн 40 коп. за подання апеляційної скарги на рішення Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 15 жовтня 2024 року у справі № 303/6667/24, який сплачено згідно з платіжною інструкцією від 27 грудня 2024 року № 46091 на розрахунковий рахунок ГУК Львiв/Галицький р-н/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) - 38008294; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача - UA338999980313161206081013952; код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Ухвалу разом із заявою/клопотанням надіслати до суду першої інстанції для приєднання до матеріалів справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Т. В. Онишкевич
судді Р. П. Сеник
В. Я. Качмар