05 травня 2025 рокуСправа №160/6655/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Лозицької І.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, тертя особа на стороні позивача - Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України» імені П.Л. Шупика» про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, тертя особа на стороні позивача - Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України» імені П.Л. Шупика», в якій просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427) щодо несплати страхових виплат, обов'язок оплати яких покладено на органи ПФУ;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427) не перешкоджати створенню правонаступнику в особі ВП «НПМЦ» професійного здоров'я НУОЗ України» імені П.Л. Шупика копій листків непрацездатності для створення заяви-розрахунку та подальшого здійснення оплати страхових виплат;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427) здійснити оплату по не сплаченим страховим виплатам, що належать ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачу не нараховано та не сплачено страхові виплати згідно листків непрацездатності, які проводяться за рахунок Пенсійного фонду України. Незважаючи на правомірність дій страхувальника позивачки, відповідач ухиляється від оплати листків непрацездатності шляхом відмови у нарахуванні страхових виплат. Підставою для відмови стала відсутність державної реєстрації припинення Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини», за періоди роботи в якій позивач перебувала на лікарняних, які залишаються неоплаченими, та відповідно, відсутність підстав для формування заяв-розрахунків правонаступником зазначеної юридичної особи - Відокремленим підрозділом «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України» імені П.Л. Шупика». Позивач вважає таку бездіяльність відповідача протиправною, у зв'язку із чим, звернулась до суду з цією позовною заявою.
Разом із позовною заявою позивачем подано клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Відокремленого підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України» імені П.Л. Шупика» (код ЄДРПОУ 45524591) на боці позивача.
Ухвалою суду від 03.03.2025 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, а також встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позов та докази на його обґрунтування.
Цією ж ухвалою у задоволенні клопотання позивача про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Відокремленого підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України» імені П.Л. Шупика» (код ЄДРПОУ 45524591) на боці позивача відмовлено, оскільки самостійно вказав у позовній заяві третю особу.
Суд зазначає, що ухвала суду, якою відкрито провадження у справі, була направлена та доставлена до електронного кабінету відповідача в системі «Електронний Суд» 03.03.2025 року, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
Копія позовної заяви з додатками була направлена та доставлена до електронного кабінету відповідача в системі «Електронний Суд» 28.02.2025 року, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
Відповідно до ч. 5 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їх офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до п. 37 підрозділу 2 розділу III Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» підсистема «Електронний суд» забезпечує можливість автоматичного надсилання матеріалів справ в електронному вигляді до Електронних кабінетів учасників справи та їхніх повірених.
Відповідно до п. 17 підрозділу 1 розділу III Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» особам, які зареєстрували Електронний кабінет, суд надсилає документи у справах, в яких такі особи беруть участь, в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб або в інший спосіб, передбачений процесуальним законодавством, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має зареєстрований електронний кабінет у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі «Електронний Суд».
Представником відповідача було подано до суду відзив на позовну заяву, в тексті якого зазначено, що він заперечує проти пред'явлених позовних вимог та просить суд відмовити у їх задоволенні, із зазначенням, що Станом на 28.04.2025 Державна установа "Український науково-дослідний інститут промислової медицини" перебуває в стані припинення. Отже, Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика», як правонаступник Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини", на реалізацію права Позивача на страхові виплати за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, набуває після припинення юридичної особи. Для оплати вищезазначених електронних листків непрацездатності Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика» формує на Вебпорталі Пенсійного фонду України та подає запит на створення копій листків непрацездатності як правонаступник. Запит на створення листків непрацездатності подається страхувальником правонаступником лише в разі, якщо страхувальник Державна установа "Український науково дослідний інститут промислової медицини", якого реорганізовано (ліквідовано), буде мати "Дату зняття з обліку в Міністерстві доходів та зборів України". По обліку страхувальників в системі Міністерства доходів та зборів України запис про зняття з обліку Державної установи "Український науково-дослідний інститут промислової медицини" - відсутній. В листі "Про розгляд звернення" від 04.12.2024 № 64702-47668/М-01/8-0400/24 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомило Позивача про те, що в процесі опрацювання запиту Відокремленого підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика» буде прийнято рішення про створення копій листків непрацездатності як правонаступнику та які страхувальник зможе включити до заяви-розрахунку для отримання фінансування. Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області діє в межах та спосіб передбачений законодавством.
Позивачем було подано до суду відповідь на відзив, в тексті яких він підтримує заявлені позовні вимоги та просить суд їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Таким чином, відповідач правом на подання відзиву на позов (у разі заперечення проти позову) та надання доказів по справі не скористався, з клопотанням про продовження строків на надання відзиву до суду не звертався.
Від представника третьої особи на стороні позивача надійшли письмові пояснення, в яких останній зазначив, що на даний момент у Відокремленого підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України» імені П.Л. Шупика» відсутні правові підстави для формування заяв-розрахунків до ПФУ та здійснення страхових виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності позивачки за рахунок коштів ПФУ за страховим випадком за спірний період з 09.05.2024 року по 02.08.2024 року. Зобов'язання щодо оплати позивачці перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105-XIV, виконані в повному обсязі. З огляду на викладене, третя особа на стороні позивача просить суд прийняти законне та обґрунтоване рішення по суті заявлених позовних вимог.
Від позивача до суду надійшла заява щодо наявності технічної помилки у даті її народження у тексті пояснень третьої особи на стороні позивача та копії довідки № 12/1003/4-282 від 05.03.2025 року, долученої до пояснень.
Від представника третьої особи на стороні позивача до суду надійшло клопотання про долучення доказів, зокрема, довідки з виправленою датою народження позивача та наказ, витяг з протоколу вченої ради Відокремленого підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» щодо утворення останнього на базі Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини».
Суд, дослідивши та оцінивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, прийшов до таких висновків.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 з 10.03.2023 року по 31.05.2024 року перебувала у трудових відносинах з Державною установою «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» (код ЄДРПОУ 020118798) на посаді акушерки консультативно-діагностичного поліклінічного відділення по розділу «Охорона здоров'я», згідно наказів від 08.03.2023 року № 38-к про прийняття на роботу та від 31.05.2024 року № 91-к про переведення.
На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 14.03.2024 року № 440 «Про реорганізацію державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» останню реорганізовано шляхом її приєднання до Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика (код ЄДРПОУ 01896702). Цим же наказом установлено, що Національний університет охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика є правонаступником усіх майнових і немайнових прав та обов'язків державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини».
Протоколом засідання вченої ради Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика Міністерства охорони здоров'я України від 15.05.2024 року № 5 вирішено утворити з 01.06.2024 року на базі державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» у результаті реорганізації шляхом приєднання до Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України» імені П.Л. Шупика», без статусу юридичної особи.
Наказом Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика Міністерства охорони здоров'я України від 16.05.2024 року № 2162 введено в дію зазначене вище рішення вченої ради Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика Міністерства охорони здоров'я України від 15.05.2024 року № 5.
Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 02.08.2024 року № 1359 затверджено передавальний акт балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів, прав та обов'язків державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини».
Зі змісту довідки від 05.03.2025 року № 12/1003/4-212, виданої Відокремленим підрозділом «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України» імені П.Л. Шупика», встановлено, що останній є правонаступником державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини», що забезпечує виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 року № 501, та відноситься до переліку закладів охорони здоров'я (багатопрофільних лікарняних закладів - медичний центр та лікарня професійних захворювань), відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я від 28.10.2002 року № 385.
З матеріалів справи судом встановлено, що з Відокремленим підрозділом «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» (код ЄДРПОУ 45524591) позивачка перебувала у трудових відносинах у період з 01.06.2024 року по 20.12.2024 на посаді акушерки консультативно-діагностичного поліклінічного відділення з денним стаціонаром амбулаторних підрозділів медичного центру професійного здоров'я та професійних захворювань по загальному фонду «Спеціалізована медична допомога», згідно наказів від 31.05.2024 року № 91-к про переведення та від 16.12.2024 року № 289-к про скорочення чисельності та штату працівників; та з 13.01.2025 року по теперішній час - на посаді акушерки консультативно-діагностичного поліклінічного відділення з денним стаціонаром центру професійного здоров'я та професійних захворювань по спеціальному фонду «Спеціалізована медична допомога», згідно наказу від 10.01.2025 року № 22-к про прийняття на роботу.
Як зазначає позивачка та встановлено судом з матеріалів справи, вона перебувала у тривалому лікарняному з 25.04.2024 року по 08.05.2024 року, з 09.05.2024 року по 30.05.2024 року, з 31.05.2024 року по 18.06.2024 року, з 19.06.2024 року по 28.06.2024 року, з 29.06 2024 року по 18.07.2024 року, з 19.07.2024 року по 02.08.2024 року.
Е-лікарняні були сформовані КНП «ЦПМСД № 3» КМР та КНП «Криворізька міська клінічна лікарня № 2» КМР.
Згідно інформації з веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України статус електронних листків непрацездатності позивача:
- з 25.04.2024 року по 08.05.2024 року - оплачений;
- з 09.05.2024 року по 30.05.2024 року - готово до сплати;
- з 31.05.2024 року по 18.06.2024 року - готово до сплати;
- з 19.06.2024 року по 28.06.2024 року - готово до сплати;
- з 29.06 2024 року по 18.07.2024 року - готово до сплати;
- з 19.07.2024 року по 02.08.2024 року - готово до сплати.
У матеріалах справи міститься звернення державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» до директора КНП «ЦПМСД № 3» КМР за вих. № 08/21-1640 від 05.09.2024 року та до генерального директора КНП «Криворізька міська клінічна лікарня № 2» КМР за вих. № 08/21-1642 від 05.09.2024 року «Щодо видачі паперового листка непрацездатності» з проханням надати паперові листки непрацездатності, на заміну раніше виданих КНП «ЦПМСД № 3» КМР та КНП «Криворізька міська клінічна лікарня № 2» КМР, застрахованій особі Маламуж Світлані Петрівні, і які не були оплачені. У зверненні зокрема міститься посилання на те, що зазначене викликано неможливістю здійснити страхові виплати у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності, що зумовлено закриттям 01.06.2024 року банківських рахунків Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини», внаслідок її реорганізації, згідно наказу Міністерства охорони України від 14.03.2024 року № 440 «Про реорганізацію державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини».
У відповідь на зазначене вище звернення КП «Криворізька міська клінічна лікарня № 2» КМР листом від 12.09.2024 року № 4359 повідомлено про неможливість надання паперових листків непрацездатності з огляду на відсутність виключних підстав, встановлених роз'ясненнями Міністерства охорони здоров'я України, для такого надання.
02.10.2024 року ОСОБА_1 звернулась до т.в.о. директора Відокремленого підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» із заявою, в якій просила вирішити питання сплати страхових виплат у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності.
У відповідь на заяву позивача Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» листом від 30.10.2024 року № 12/1003/4-680 повідомив позивачці про те, що електронні листки непрацездатності ОСОБА_1 , які були сформовані у період з 09.05.2024 року по 02.08.2024 року в електронному кабінеті страхувальника державною установою «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» після 01.06.2024 року не могли бути розглянуті та оплачені у зв'язку з реорганізацією. В той же час, Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» як правонаступник здійснив оплату перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця за період з 31.05.2024 року по 04.06.2024 року у розмірі2261,50 грн за страховим випадком, який розпочався 31.05.2024 року.
З метою здійснення страхових виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності з шостого дня тимчасової непрацездатності, які сформовані в електронному кабінеті державною установою «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» та не були нею розглянуті, Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» як правонаступник звернувся з листом від 09.10.2024 року № 12/1003/4-559 до Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з проханням створити в електронному кабінеті Відокремленого підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» на веб-порталі ПФУ як правонаступнику копії електронних листків непрацездатності, які не були розглянуті Державною установою «Український науково-дослідний інститут промислової медицини».
У відповіді від 22.10.2024 року № 0400-010319-8/209722 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомило, що запит на створення листків непрацездатності в електронному кабінеті Відокремленого підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» на веб-порталі ПФУ як правонаступнику державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» буде доступний лише після того, як стахувальник Державна установа «Український науково-дослідний інститут промислової медицини», якого реорганізовано, буде мати дату зняття з обліку в Міністерстві доходів і зборів України. Лише після оброблення такого запиту та прийняття рішення ПФУ про створення копій листків непрацездатності по застрахованим особам в електронному кабінеті правонаступника, зокрема ОСОБА_1 , Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» зможе подати заяви - розрахунки для отримання фінансування з метою оплати листків непрацездатності.
09.10.2024 року Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» звернувся до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з листом № 12/1003/4-559 «Щодо порядку оплати листків непрацездатності працівникам ВП «НПМЦ професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» у зв'язку з реорганізацією ДУ «УКРНДІПРОММЕД»», з проханням створити в електронному кабінеті ВП «НПМЦ професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» на веб-порталі ПФУ як правонаступнику копії електронних листків непрацездатності ОСОБА_1 , на підставі яких правонаступник зможе сформувати заяви-розрахунки до ПФУ та здійснити страхові виплати застрахованим особам, або повідомити про інший порядок та способи оплати правонаступником зазначених листків непрацездатності.
У відповідь на зазначене звернення листом від 22.10.2024 року № 0400-010319-8/209809 «Про розгляд звернення» Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомлено про те, що запит на створення листків непрацездатності подається страхувальником-правонаступником лише у разі, якщо страхувальник Державна установа «Український науково-дослідний інститут промислової медицини», якого реорганізовано (ліквідовано), буде мати дату зняття з обліку в Міністерстві доходів і зборів України. Для подання запиту на створення копій електронних листків, ВП «НПМЦ професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» як правонаступнику в екранній формі перегляду та пошуку листків непрацездатності призначено кнопку «Запити на створення копій листків непрацездатності як правонаступнику». Якщо в процесі опрацювання запиту прийнято рішення про створення копій листків непрацездатності по застрахованим особам, у кабінеті ВП «НПМЦ професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» в пункті меню «Листки непрацездатності» для перегляду будуть доступні листки непрацездатності як правонаступнику та по яких зможе подати заяви-розрахунки для отримання фінансування.
04.10.2024 року та 06.11.2024 року ОСОБА_1 через веб-портал ПФУ звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявами (клопотаннями) з питання сплати страхових виплат у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності.
Листами від 31.10.2024 року № 58937-43261/М-01/8-0400/24 та від 04.12.2024 року № 64702-47668/М-01/8-0400/24 «Про розгляд звернення» позивачці повідомлено про те, що для оплати електронних листків непрацездатності Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» формує на веб-порталі ПФУ та подає запит на створення копій листків непрацездатності як правонаступник. Запит на створення листків непрацездатності подається страхувальником-правонаступником лише у разі, якщо стахувальник Державна установа «Український науково-дослідний інститут промислової медицини», якого реорганізовано (ліквідовано), буде мати дату зняття з обліку в Міністерстві доходів і зборів України. Станом на 03.12.2024 року по обліку страхувальників в системі МДЗУ запис про зняття з обліку відсутній. В процесі опрацювання запиту буде прийнято рішення про створення копій листків непрацездатності як правонаступнику та які страхувальник зможе включити до заяви-розрахунку для отримання фінансування.
Не погодившись із такою позицією відповідача, позивач звернулася до суду з цією позовною заявою.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я визначено Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105-XIV (далі - Закон №1105-XIV).
Пунктами 3, 4, 11, 12, 14 ч. 1 ст. 1 Закону № 1105-XIV встановлено:
Загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - соціальне страхування) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає страхові виплати та надання соціальних послуг застрахованим особам за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі - кошти соціального страхування), коштів державного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством;
Мінімальний страховий внесок - сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), встановлених законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід);
Страхові внески - кошти відрахувань на окремі види соціального страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло до набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», кошти, що надходять від сплати єдиного внеску;
Страхові кошти - акумульовані страхові внески, суми від фінансових санкцій та інші надходження відповідно до законодавства для здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг згідно з цим Законом;
Суб'єкти соціального страхування - застрахована особа, члени її сім'ї або інша особа у випадках, передбачених цим Законом, страхувальник та страховик.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону № 1105-XIV уповноваженим органом управління в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку (далі - уповноважений орган управління) є Пенсійний фонд України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону № 1105-XIV застрахована особа має право, зокрема, на отримання у разі настання страхового випадку страхових виплат та соціальних послуг, передбачених цим Законом.
В силу статті 11 Закону № 1105-XIV страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) (крім домашніх працівників, які не беруть добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, зокрема які є резидентами Дія Сіті, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах.
Частиною 1 статті 12 Закону № 1105-XIV закріплено, що право на страхові виплати за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи - громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їхніх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону № 1105-XIV за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності надаються такі види страхових виплат:
1) допомога по тимчасовій непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, догляд за дитиною віком до 14 років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років на весь період надання реабілітаційної допомоги, за наявності медичного висновку про необхідність стороннього догляду за дитиною;
2) допомога по вагітності та пологах;
3) допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли внаслідок нещасного випадку на виробництві).
Згідно п. 1 ч. 4 ст. 12 Закону № 1105-XIV застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку, за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на страхові виплати відповідно до цього Закону в таких розмірах: допомога по тимчасовій непрацездатності - виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.
Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 15 Закону № 1105-XIV допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу), у разі настання зокрема такого страхового випадку: тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, а також тимчасова непрацездатність на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві.
Допомога по тимчасовій непрацездатності у випадках, зазначених у пунктах 1 і 7 частини першої цієї статті, виплачується уповноваженим органом управління застрахованим особам з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) відповідно до законодавства, незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.
Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності у випадках, зазначених у пунктах 1 і 7 частини першої цієї статті, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність або документа, що засвідчує факт усиновлення дитини, встановлення опіки над дитиною, листок непрацездатності. У разі роботи за сумісництвом, за трудовим договором (контрактом) одночасно із здійсненням підприємницької чи іншої діяльності підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи. Для застрахованих осіб, які одночасно здійснюють підприємницьку та іншу діяльність і не працюють на умовах трудового договору (контракту), копію листка непрацездатності засвідчує установа охорони здоров'я, яка його видає. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за погодженням з уповноваженим органом управління (ч. 1 ст. 23 Закону № 1105-XIV).
При обчисленні середньої заробітної плати (доходу) для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах враховуються всі види заробітної плати (доходу) в межах граничної суми місячної заробітної плати (доходу), на яку нараховуються страхові внески. Порядок обчислення середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах визначається Кабінетом Міністрів України (ст. 25 Закону № 1105-XIV).
Статтею 26 Закону № 1105-XIV встановлено порядок фінансування страхувальників уповноваженим органом управління.
Так, згідно вказаної статті, фінансування страхувальників для надання страхових виплат за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою непрацездатності застрахованим особам здійснюється територіальними органами уповноваженого органу управління в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України.
Підставою для фінансування страхувальників територіальними органами уповноваженого органу управління є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми страхових виплат за їх видами.
Територіальні органи уповноваженого органу управління здійснюють фінансування страхувальників протягом трьох робочих днів після надходження заяви-розрахунку, поданої в електронній або паперовій формі.
У разі якщо сума отриманих страхувальником від територіальних органів уповноваженого органу управління страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання страхових виплат, невикористані страхові кошти повертаються до територіального органу уповноваженого органу управління, що здійснив фінансування, протягом трьох робочих днів.
Страхувальник відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у банках у порядку, встановленому Національним банком України.
Страхувальник, який є бюджетною установою, відкриває окремий рахунок для зарахування страхових коштів в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує та реалізує державну фінансову політику.
Кошти, що надходять на зазначений рахунок, обліковуються на окремому субрахунку.
Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі - окремий рахунок), можуть бути використані страхувальником виключно на здійснення застрахованим особам страхових виплат за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. Страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.
Відтак, з викладеного слідує, що сплаті страхових виплат за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам передує звернення страхувальника до територіального органу Пенсійного фонду України з оформленою за встановленим зразком заявою-розрахунком, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми страхових виплат.
Як встановлено судом з матеріалів справи, страхувальником позивачки значилась Державна установа «Український науково-дослідний інститут промислової медицини», яка на підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 14.03.2024 року № 440 «Про реорганізацію державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» була реорганізована шляхом її приєднання до Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика (код ЄДРПОУ 01896702). Цим же наказом установлено, що Національний університет охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика є правонаступником усіх майнових і немайнових прав та обов'язків Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини».
Суд зазначає, що за рішенням вченої ради Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика від 15.05.2024 (протокол № 5), введеним в дію наказом Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика від 16.05.2024 № 2162, з 01.06.2024 року було утворено Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика» (дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи від 30.05.2024 року №1000741030036004316), який є правонаступником Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини».
Підставою для відмови у створенні ВП «НПМЦ професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» як правонаступнику Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» копій листків непрацездатності позивачки слугувала відсутність дати зняття останньої з обліку в Міністерстві доходів і зборів України, тобто, відсутність запису про державну реєстрацію припинення вказаної юридичної особи.
Відтак, суд повинен дослідити правомірність такої підстави для відмови у створенні територіальним органом Пенсійного фонду України копій листків непрацездатності позивачки правонаступнику ВП «НПМЦ професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика».
Згідно приписів ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Відповідно до частини 5 вказаної статті юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Частиною 8 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 року № 755-IV передбачено, що у разі приєднання юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються. Приєднання вважається завершеним з дати державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються.
Порядок припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу та перетворення врегульований статтею 107 Цивільного кодексу України, відповідно до положень якої кредитор може вимагати від юридичної особи, що припиняється, виконання зобов'язань якої не забезпечено, припинення або дострокового виконання зобов'язання, або забезпечення виконання зобов'язання, крім випадків, передбачених законом.
Після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов'язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.
Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом.
Так, наказом Міністерства охорони здоров'я України від 02.08.2024 року № 1359 затверджено передавальний акт балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів, прав та обов'язків Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини», згідно якого Відокремленому підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України» імені П.Л. Шупика».
Суд зазначає, що ухвалюючи рішення про реорганізацію, уповноважений орган юридичної особи спрямовує свою волю на передачу не окремого майна, прав або обов'язків, а всієї їх сукупності. Тобто, до правонаступника переходить усе майно особи як сукупність прав та обов'язків, які їй належать (незалежно від їх виявлення на момент правонаступництва), на підставі передавального акта. Наведені обставини передують внесенню запису до Реєстру про припинення юридичної особи, яка припиняється у результаті реорганізації.
Аналогічного правового висновку дійшов Верховний Суд у складі Колегії суддів касаційного господарського суду у постанові від 04.11.2020 року у справі № 922/817/18.
Крім того, за висновком Великої Палати Верховного Суду, викладеним у постанові від 16.06.2020 року у справі № 910/5953/17, якщо припустити, що правонаступництво настає лише з моменту державної реєстрації припинення юридичної особи, то це призведе до можливостей порушення прав кредиторів, які протягом значного періоду часу не зможуть звернутися з вимогами до новоствореної юридичної особи, яка отримає все майно правопопередника, але не буде нести відповідальність за його зобов'язаннями. При цьому Велика Палати Верховного Суду в зазначеній постанові визнала помилковим висновок судів попередніх інстанцій про те, що правонаступництво не відбулось за відсутності в Реєстрі запису про припинення юридичної особи.
З огляду на викладене, а також положення статей 104, 107 Цивільного кодексу України, якими не визначений момент переходу прав та обов'язків від юридичної особи, яка припиняється у зв'язку з реорганізацією, суд вважає, що такий момент не може пов'язуватися з внесенням запису до державного реєстру про припинення реорганізованої юридичної особи. Зазначене кореспондується з висновком Верховного Суду, викладеним у постанові від 14.09.2020 року у справі № 296/443/16-ц.
Таким чином, суд вважає необґрунтованим висновок відповідача про відсутність підстав для створення правонаступнику ВП «НПМЦ професійного здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика» копій листків непрацездатності позивачки з підстав перебування правопопередника Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» в стані припинення, відсутності в Реєстрі запису про припинення вказаної юридичної особи внаслідок реорганізації.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що правонаступником Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» є Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика» (код ЄДРПОУ 45524591), а отже, має певне коло прав та обов'язків останнього. До правонаступника переходить усе майно особи як сукупність прав та обов'язків, які їй належать (незалежно від їх виявлення на момент правонаступництва), на підставі передавального акта. Наведені обставини передують внесенню запису до Реєстру про припинення юридичної особи, яка припиняється у результаті реорганізації.
У зв'язку з тим, що матеріалами справи підтверджено перехід до правонаступника Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика» усього майна Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» як сукупності прав та обов'язків, які їй належать, на підставі передавального акта, що міститься у матеріалах справи, на момент звернення до відповідача Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика» був наділений повним обсягом правосуб'єктності, яка не залежить від вчинення запису про державну реєстрацію припинення Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини».
З огляду на викладене, суд критично оцінює доводи відповідача, викладені у відповідях на звернення позивачки та Відокремленого підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика», щодо необхідності державної реєстрації припинення Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини».
Разом з тим, суд зазначає, що в ході розгляду справи встановлено відсутність підстав для задоволення позовних вимог у редакції, викладеній позивачем, як передчасних, оскільки, як вже було зазначено судом, сплаті страхових виплат передує звернення страхувальника до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою-розрахунком для подальшого фінансування для здійснення таких виплат.
Натомість, з матеріалів справи встановлено, що Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика» з такою заявою-розрахунком до відповідача не звертався, оскільки останній не мав доступу як правонаступник до листків непрацездатності позивачки, на підставі яких зможе подати заяви-розрахунки для отримання фінансування.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Водночас, враховуючи значний період часу, за який порушено право позивача на належне соціальне забезпечення, суд дійшов висновку про необхідність виходу за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо нестворення Відокремленому підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика» як правонаступнику Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» копій електронних листків непрацездатності ОСОБА_1 для подання заяв-розрахунків для отримання фінансування на здійснення оплати страхових виплат ОСОБА_1 , та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області створити Відокремленому підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика» як правонаступнику Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» копії електронних листків непрацездатності ОСОБА_1 для подання заяв-розрахунків для отримання фінансування на здійснення оплати страхових виплат ОСОБА_1 .
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог з виходом за межі останніх.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин у справі, відповідно до якого розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (ч. 2 ст. 77 КАС України).
Таким чином, із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає частковому задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з наступного.
Частиною 3 ст. 139 КАС України передбачено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати зі сплати судового збору за подання позову до суду в розмірі 1211,20 грн, що документально підтверджується квитанцією про сплату № 6446-6717-3430-3856 від 28.02.2025 року.
Разом з тим, позовну заяву подано позивачем в електронній формі через систему «Електронний Суд».
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Відтак, позивачу до сплати підлягала сума судового збору 968,96 грн.
Таким чином, надмірно сплачена сума судового збору у розмірі 242,24 грн підлягає поверненню з Державного бюджету на користь позивача.
Разом з тим, оскільки позовну заяву задоволено частково, сплачений судовий збір за подачу позову до суду підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у розмірі, пропорційному до задоволених позовних вимог у розмірі 484,48 грн.
Керуючись ст. ст. 72-77, 139, 241-246, 250, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, тертя особа на стороні позивача - Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я НУОЗ України» імені П.Л. Шупика», про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо нестворення Відокремленому підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика» як правонаступнику Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» копій електронних листків непрацездатності ОСОБА_1 для подання заяв-розрахунків для отримання фінансування на здійснення оплати страхових виплат ОСОБА_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області створити Відокремленому підрозділу «Науково-практичний медичний центр професійного здоров'я Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика» як правонаступнику Державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» копії електронних листків непрацездатності ОСОБА_1 для подання заяв-розрахунків для отримання фінансування на здійснення оплати страхових виплат ОСОБА_1 .
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 484,48 грн.
Повернути з Державного бюджету на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) надміру сплачену суму судового збору в розмірі 242,24 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Лозицька