Рішення від 05.05.2025 по справі 160/6840/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2025 рокуСправа №160/6840/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лозицької І.О.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом Державного міжрайонного підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Дніпро-Західний Донбас" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулося Державне міжрайонне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства "Дніпро-Західний Донбас" з позовом до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 05.12.2024 р. №0742650412, прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з рентної плати у сумі 22 585,03 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог, вказує на порушення процедури проведення камеральної перевірки та недотримання до вимог оформлення результатів такої перевірки, що свідчить про протиправність прийнятих за наслідками такої перевірки податкового повідомлення-рішення. Крім того, позивач зазначає, що податковим органом порушено строки давності під час розрахунку штрафних санкцій.

Ухвалою суду від 04.03.2025 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, а також встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позов та докази на його обґрунтування.

Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області до суду надіслано відзив на позовну заяву в якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що незначні процедурні порушення жодним чином не нівелюють факт порушення вимог податкового законодавства щодо дотримання строків сплати узгоджених податкових зобов'язань, а отже прийняте за результатами податкове повідомлення рішення є обґрунтованим та правомірним.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини справи.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Новомосковським відділом податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області 05.08.2024 проведено камеральну перевірку ДМП ВКГ «ДЗД» щодо порушення термінів сплати (перерахування) податків, зборів, платежів по рентній платі за спеціальне використання води від підприємств ЖКГ, за результатами якої складено акт камеральної перевірки №52477/04-36-04-09/03564045.

За результатами камеральної перевірки ДМП ВКГ «ДЗД» встановлено порушено пункту 257.5 статті 257 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755- VI зі змінами (далі - ПК України) щодо термінів сплати узгоджених податкових зобов'язань з рентної плати за спеціальне використання води від підприємств ЖКГ.

Перевіркою встановлено, що ДМП ВКГ «ДЗД» допущено несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань з рентної плати за спеціальне використання води від підприємств ЖКГ самостійно визначених Позивачем в податкових деклараціях з рентної плати за 4 квартал 2020 рік (Додаток 5 Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води реєстраційний №9370526509 від 25.01.2021), за 1 квартал 2021 року (Додаток 5 Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води реєстраційний №9100697692 від 27.04.2021) по строку сплати протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.

Сплата нарахованих сум податкових зобов'язань за вказаними деклараціями з граничними термінами сплати, що припадають на 19.02.2021 та 20.05.2021, ДМП ВКГ «ДЗД» відбувалась частково: 29.05.2024, 06.06.2024, 07.06.2024, 27.06.2024, 19.07.2024 та 30.07.2024, із затримкою більше 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання.

У зв'язку з відсутністю своєчасної сплати самостійно визначених податкових зобов'язань, в ІКП ДМП ВКГ «ДЗД» з рентної плати виникала недоїмка (борг).

Згідно ІКП ДМП ВКГ «ДЗД» за кодом бюджетної класифікації 13020401 (НАДХОДЖЕННЯ РЕНТНОЇ ПЛАТИ ЗА СПЕЦІАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ ВІД ПІДПРИЄМСТВ ЖКГ) обліковувався податковий борг станом на початок звітного 2021 року (01.01.2021) у сумі 2720427,19 грн., на 19.07.2021 - 3084083,94 грн., на 20.05.2021 - 3783957,09 грн., на 31.12.2021 - 4797785,85 грн., на 01.01.2024 - 18665578,54 грн., на 30.07.2024 - 22666427,68грн., на 05.08.2024 (дату акту камеральної перевірки).

На підставі висновків акту камеральної перевірки ГУ ДПС у Дніпропетровській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 05.12.2024 №0742650412 про зобов'язання сплатити ДМП ВКГ «ДЗД» штраф за несвоєчасну сплату узгоджених сум грошового зобов'язання за платежем рентна плата за спеціальне використання води від підприємств ЖКГ у розмірі у розмірі 22285,03 грн. (10 відсотків погашеної суми податкового боргу відповідно до пункту 124.1. статті 124 ПК України) за затримку сплати узгоджених сум податку понад 30 календарних днів.

ДМП ВКГ «ДЗД» 23.12.2024р. (вих.№1/10-4/1985) було оскаржено в адміністративному порядку податкове повідомлення-рішення від 05.12.2024р. №0742650412.

26.02.2025р. ДПС України винесено рішення про результати розгляду скарги №5470/6/99-00-06-03-02-06, яким залишено без змін ППР ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 05.12.2024р. №0742650412, а скаргу - без задоволення.

Не погодившись з прийнятим рішенням підприємство звернулось до суду.

Вирішуючи даний спір, суд виходить з такого.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

За змістом пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з п.п. 14.1.162 п.14.1 ст. 14 ПК України, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п.п.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК України (у редакції на час нарахування пені), нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до підпункту 129.3.1 пункту 129.3 статті 129 ПК України, нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

Згідно з п.131.2 ст. 131 ПК України при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.

Інтегрована картка платника (далі - ІКП) - це форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами (п.1 Розділ І. Загальні положення Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 07.04.2016 р. №422, затвердженого наказом Міністерства фінансів України).

ІКП відкриваються автоматично кожному платнику у разі нарахування сум грошових зобов'язань і пені з податків, зборів та сум єдиного внеску, самостійно визначених платником (за фактом надходження податкових декларацій, розрахунків, уточнюючих розрахунків).

Нарахування пені здійснюється у ІКП в автоматичному режимі та пов'язано з фактом несплати у встановлений строк суми самостійно узгодженого зобов'язання.

Згідно з п. 111.2 ст. 111 ПК України фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з ПКУ та іншими законами. Фінансова відповідальність, що встановлюється згідно з ПК України, застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів).

Фінансова відповідальність, що встановлюється згідно з іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, може застосовуватися у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених ПКУ або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.п. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Пунктом 129.1 ст. 129 ПК України визначено, що нарахування пені розпочинається, зокрема:

при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених ПК України випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із ПК України (п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України);

при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до ст. 50 ПК України, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання (п.п. 129.1.3п. 129.1 ст. 129 ПК України);

при виявленні контролюючим органом за результатами перевірки, зокрема, несвоєчасної сплати, несплати (неперерахування) податковим агентом утриманих (нарахованих) податків до або під час виплати оподатковуваного доходу на користь нерезидента або іншого платника податків - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податковим агентом суми податкового зобов'язання, визначеного ПК України (п.п. 129.1.4 п. 129.1 ст. 129 ПК України).

З урахуванням п. 129.3 ст. 129 ПК України нарахування пені (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2, 129.1.4 п. 129.1 ст. 129 ПК України) закінчується:

у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на відповідний рахунок платника податків, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань (п.п. 129.3.1 п. 129.3 ст. 129 ПК України);

у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків (п.п. 129.3.2 п. 129.3 ст. 129 ПК України);

у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України) (п.п. 129.3.3 п. 129.3 ст. 129 ПК України);

у разі прийняття рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини) (п.п. 129.3.4 п. 129.3 ст. 129 ПК України).

Абзацом другим п.п. 129.3.41 п. 129.3 ст. 129 ПК України визначено, що нарахування пені, передбаченої п.п. 129.1.4 п. 129.1 ст. 129 ПК України, закінчується, зокрема, у разі виявлення контролюючим органом факту несвоєчасної сплати, несплати (неперерахування) визначених податковим агентом сум податкових зобов'язань - у день сплати (погашення) податковим агентом цих сум податкових зобов'язань.

У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку (абзац одинадцятий п. 129.3 ст. 129 ПК України).

Відповідно до абзацу першого п. 129.4 ст. 129 ПК України на суми грошового зобов'язання, визначеного п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог ПКУ, якщо її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України (далі - НБУ), діючої на кожний такий день.

На суми грошового зобов'язання, визначеного п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПК України (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення його сплати, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день (абзац третій п. 129.4 ст. 129 ПК України).

На суми несвоєчасно сплачених та/або несплачених (неперерахованих) податковим агентом визначених податкових зобов'язань відповідно до п.п. 129.1.4 п. 129.1 ст. 129 ПК України контролюючим органом нараховується пеня за кожний календарний день такої несплати (неперерахування), включаючи день погашення податкового зобов'язання, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день (абзац четвертий п. 129.4 ст. 129 ПК України).

Зазначений розмір пені застосовується щодо всіх платників та всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством (п. 129.5 ст. 129 ПК України).

Сторонами по справі не заперечується факт порушення строків сплати узгоджених податкових зобов'язань.

Позивач звертаючись до суду посилається на порушення процедури проведення камеральної перевірки та оформлення її результатів, а саме те, що акт камеральної перевірки не підписаний вповноваженою особою.

З даного приводу суд зазначає наступне.

Пунктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням, яких покладено на контролюючі органи.

Згідно з пунктом 86.1 статті 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Оформлення посадовими особами контролюючих органів результатів документальних перевірок платників податків-юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, постійних представництв та представництв нерезидентів щодо дотримання законодавства з питань державної митної справи, про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, регулюється Порядком оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 20 серпня 2015 року №727 (далі - Порядок від 20 серпня 2015 року № 121), а також Методичними рекомендаціями щодо оформлення матеріалів документальних перевірок, затвердженими наказом Державної фіскальної служби України від 1 червня 2011 року № 396.

Згідно з Порядком від 20 серпня 2015 року № 121 та Методичними рекомендаціями від 1 червня 2011 року № 396 акт документальної перевірки - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки, відображає її результати і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. У акті перевірки зазначається детальна інформація щодо виявлених перевіркою порушень податкового, валютного та іншого законодавства.

Акт камеральної перевірки від 05.08.2024 №52477/04-36-04-09/03564045 надіслано на адресу платника податків засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленнями про вручення 07.08.2024.

У зв'язку з тим, що поштове повідомлення щодо отримання/ вручення акта камеральної перевірки платнику не надходило тривалий термін (більше 30 днів), контролюючим органом на адресу АТ «Укрпошта» надісланий лист від 18.09.2024 щодо не отримання корінця та надання відповіді щодо дати вручення направленого листа ДМП ВКГ «ДЗД».

АТ «Укрпошта» листом від 03.12.2024 №1.10.004-34529-24 повідомила контролюючий орган, що: «.. рекомендований лист №5120603070716 від 07.08.2024 на адресу ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас»: 52591, Дніпропетровська область, с. Воронове, вул. Дніпровська, буд. 28, надійшов до пересувного відділення №94 Дніпропетровського регіону 10.08.2024 року та вручений на підставі довіреності уповноваженій особі на одержання пошти ДМП ВКГ “Дніпро- Західний Донбас" 14.08.2024 року під підпис».

Відповідно ст. 42 ПК України у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

Отже, контролюючим органом процедура надсилання/вручення акта камеральної перевірки проведена без порушень норм Податкового кодексу та вважається належним чином врученим 03.12.2024.

Податкове повідомлення-рішення від 05.12.2024 №0742650412 направлено платнику 18.12.2024 поштою рекомендованим листом з повідомлення про вручення та отримані ДМП ВКГ «ДЗД».

Так як, повідомлення про вручення поштового відправлення до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області не надходило тривалий термін (більше 30 днів), до АТ «УКРПОШТА» було направлено запит від 14.01.2025 № 2313/6/04-36- 04-12-18 щодо надання інформації про вручення поштових відправлень. Станом на 06.03.2025 року, інформація про вручення поштового відправлення від АТ «Укрпошта» так і не отримана.

Згідно до тексту скарги від 23.12.2024 №1/10-4/1985 на податкове повідомлення-рішення від 05.12.2024 №0742650412, направленої до Державної податкової служби України, ДМП ВКГ "ДЗД" повідомляє про отримання даного податкового повідомлення-рішення 19.12.2024.

Твердження позивача, про порушення контролюючим органом порядку надіслання контролюючим органом податкового повідомлення-рішення платнику податків, затверджений наказом Міністерства Фінансів України віл 28.12.2015 № 1204 зі змінами та доповненнями не підтверджено матеріалами справи.

Щодо строків проведення камеральної перевірки та застосування штрафних санкцій.

Згідно з п. 113.1 ст.113 ПК України граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування грошових зобов'язань, визначеним ст.102 ПК України.

Пунктом 102.1 ст. 102 ПК України визначено, що контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст. 102 ПК України, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених ПК України, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ст. 133 ПК України, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.

Слід зауважити, що пунктом 52.2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України на період з 18 березня 2020 року но останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України па всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби, зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 ПК України.

При цьому дію пункту 52.2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України зупинено на період дії воєнного, надзвичайного стану згідно із Законом України від 15 березня 2022 року №2120-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» (далі - Закон №2120-ІХ). Законом №2120-ІХ статтю 102 ПК України було доповнено пунктом 102.9.

Так, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану що вводиться в Україні зупиняється перебіг строків, визначених ПК України, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених ПКУ (пункт 102.9 статті 102 ПКУ у редакції Закону №2120-ІХ).

Водночас, пунктом 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України встановлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану па території України справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.

Так, відповідно до підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України тимчасово, до 01 серпня 2023 року, для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено па контролюючі органи, крім випадків, передбачених підпунктом 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.

Суд зазначає, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності з 01.08.2023, пункт 102.9 статті 102 виключено.

Таким чином, камеральна перевірка своєчасної сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання проводиться виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах контролюючого органу.

Контролюючий орган має право провести таку камеральну перевірку протягом 1095 календарних днів з дня фактичної сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання (з дня вчинення правопорушення) та після закінчення строку давності (1095 днів), який припадав па період дії карантину та/або воєнного стану (до 01.08.2023). враховуючи період зупинення такого строку давності з 18 березня 2020 року до 31 липня 2023 року (включно).

З огляду на викладене, судом не встановлено порушення строків нарахування штрафних санкцій.

Відповідно до частини першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Відповідно до приписів ст.139 КАС України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст. ст. 2-10, 11, 12, 47, 72-77, 94, 122, 132, 139, 193, 241-246, 250, 251, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні адміністративного позову Державного міжрайонного підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Дніпро-Західний Донбас" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Розподіл судових витрат не здійснювався.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.О. Лозицька