Справа № 676/2534/25
Провадження № 3/676/891/25
05 травня 2025 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Савчук Р.І., з участю секретаря судового засідання Рачковської Т.О., прокурора Бурлачука С.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши в приміщенні Кам'янець-Подільського міськрайонного суду в режимі відео конференції, матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з УСР в Донецькій області ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Артемівськ Донецької області, зареєстрованого АДРЕСА_1 , мешканця АДРЕСА_2 , -
за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Карабиця, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 12.09.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про прийняття на роботу близької особи, а саме дружини ОСОБА_2 , наказом від 12.09.2022 року за № 69-Ос, з 13.09.2022 року було призначено на посаду сестри медичної БФККМ ім.. І.Карабиця, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Карабиця, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 30.12.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про переведення на іншу посаду близької особи, а саме своєї дружини ОСОБА_2 , наказом від 30.12.2023 року за №54-Ос, було переведено з посади сестри медичної на посаду диспетчера навчальної частини БФККМ ім.. І.Карабиця, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні зазначених адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому. Просив суд закрити провадження у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Об'єктивно вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення за № 21 від 21.06.2025 року та № 28 від 21.06.2024 року.
Відповідно до статуту Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Карабиця № 678/5-21 від 02.07.2021 р., БФККМ ім. І. Карабиця є юридичною особою, засновником якої є Донецька обласна рада, координацію діяльності здійснює управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації.
Згідно Розпорядження Донецької обласної державної адміністрації № 16/7-22-рк від 14.02.2022 року ОСОБА_1 призначено директором Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Карабиця.
Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені І. Карабиця є юридичною особою публічного права, а ОСОБА_1 , будучи директором Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Карабиця є посадовою особою юридичної особи публічного права.
З наказу голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла КИРИЛЕНКА № 678/5-21 від 02.07.2021 р. встановлено, що ОСОБА_1 призначено на посаду директора Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Карабиця строком на 5 років.
Копією наказу директора Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Карабиця ОСОБА_1 №69-Ос від 12.09.2022 року «Про прийняття на роботу» підтверджено ту обставину, що ОСОБА_2 прийнято на посаду сестри медичної.
Копією наказу директора Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Карабиця ОСОБА_1 №54-Ос від 30.12.2023 року «Про переведення» підтверджено ту обставину, що ОСОБА_2 з 01.01.2024 року переведено з посади сестра медична на посаду диспетчера навчальної частини.
Копією повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00045352516 від 04.06.2024 року, підтверджено ту обставину, що ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище ОСОБА_3 ) та ОСОБА_1 04 серпня 1990 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м.Артемівську Артемівського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області зареєстрували шлюб, про що зроблено актовий запис №499, а отже є чоловіком та дружиною, тобто відповідно до приписів ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» є між собою близькими особами.
А факт неповідомлення ОСОБА_1 , як директора Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Карабиця, свого безпосереднього керівника - Донецьку обласну державну адміністрацію про наявність зазначених вище реальних конфліктів інтересів, об'єктивно підтверджується довідкою начальника управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації ОСОБА_4 від 16.06.2024 року №01-17-448/0/191-24.
Таким чином, заслухавши учасників провадження, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушеннях, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-7 КУпАП, як неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, та ч.2 ст.172-7 КУпАП, як прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, доводиться повністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Так, згідно з усталеною судовою практикою для своєчасного, всебічного, повного та об'єктивного дослідження обставин справи судам необхідно звертати увагу на роз'яснення в кожній справі таких питань, зокрема, щодо закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
За приписами ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що протоколи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №№ 21, 28 від 21.06.2024 року надійшли до Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області для розгляду 11.04.2025 року, тобто уже після закінчення строку накладення адміністративного стягнення, оскільки днем виявлення вчинених ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, є 21 червня 2024 року, тобто дата складання вищезазначених протоколів про адміністративне правопорушення, а тому на момент розгляду справи в суді закінчились строки, передбачені ст.38 КУпАП, що відповідно до вимог п. 7 ст. 247 КУпАП є безумовною підставою для закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст. 38, п. 7 ст. 247, 283, 284 КУпАП -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч.ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП закрити, на підставі п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя