Єдиний унікальний номер №943/581/25
Провадження №3/943/356/2025
02 травня 2025 року м. Буськ
Суддя Буського районного суду Львівської області Шендрікова Г.О. розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від ВП №2 Золочівського Р ВП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, гр. України, зареєстрованого та проживаючого АДРЕСА_1 , учня, пільг не має, протягом року до адмінвідповідальності не притягувався,
за ч.2 ст. 126КУпАП,-
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення гр. ОСОБА_1 25.03.2025 року о 08 год. 38 хв. в м. Буськ по вул. Львівська, 6 Золочівського району Львівської області, керуючи транспортним засобом марки «HONDA DIO» д.н.з. б/н., не маючи посвідчення водія відповідної категорії, тобто не маючи права керувати таким транспортним засобом, чим порушив вимоги пункту 2.1 «а» ПДР України, вчинивши адміністративне правопорушення, яке передбачене ч. 2 ст. 126 КУпАП.
В судовому засіданні неповнолітній ОСОБА_1 вину визнав у повному обсязі, щиро розкаявся у вчиненому, просив суворо не карати.
Всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
На підставі ст. 252 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повномуі об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Вимогами статті 251 КУпАП визначено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-, і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовується особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконання правил, норм, стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху протоколом вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З огляду на вимоги ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що діяння ОСОБА_1 містять склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 126 КУпАП, що підтверджується доказом дослідженим в судовому засіданні, а саме: протоколом про адміністративне порушення серії ЕПР1 № 281021 від 25.03.2025 року, рапортом поліцейського СРПП ВП № 2 Золочівського РВП ГУ НП у Л/о., іншими матеріалами справи.
За змістом ст. 23 КУпАП стягнення є мірою відповідальності і застосування з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинених нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 на момент вчинення адміністративного правопорушення виповнилось 16 років.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Ураховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення та особу правопорушника, суд приходить до висновку, що застосуванню підлягає один із заходів впливу, передбачених ст. 24-1 КУпАП.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення.
Керуючись ст.ст.13, 24-1, ч. 2 ст. 126, 268, 283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.126 КпАП України та застосувати до нього захід впливу передбачений ст.24-1 КУпАП у виді попередження.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Буський районнийсуд Львівської області.
Суддя Г. О. Шендрікова