Справа № 545/1199/25
Провадження № 3/545/387/25
05.05.2025 суддя Полтавського районного суду Полтавської області Цибізова С.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працює у КП ПОР "Полтававодоканал" на посаді провідного юрисконсульта, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , інші відомості суду не відомі,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
в с та н о в и в :
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки ДУ "Полтавська виправна колонія (№64), відповідно до підпункту "д" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог частини 1 статті 45 та абзацу першого пункту 2-7 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме лише о 21 год 53 хв 15.03.2025 подала на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також ОСОБА_1 , будучи звільненою 25.08.2022 з посади інженера відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв'язку та інформатизації ДУ "Полтавська виправна колонія (№64), відповідно до підпункту "д" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог абзацу 1 частини 1 статті 45 та абзацу першого пункту 2-7 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме лише о 20 год 51 хв 16.03.2025 подала на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Окрім того, ОСОБА_1 , будучи звільненою 25.08.2022 з посади інженера відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв'язку та інформатизації ДУ "Полтавська виправна колонія (№64), відповідно до підпункту "д" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 та абзацу першого пункту 2-7 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме лише о 20 год 58 хв 02.04.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік (декларація після звільнення), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Датою вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є дата несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічною декларації за 2021 рік - 15.03.2025; декларації при звільненні - 16.03.2025; декларації після звільненняза 2022 рік - 02.04.2024.
Дата виялення правопорушень вважається дата складання протоколів про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відносно ОСОБА_1 - 20.03.2025.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП не визнала та просила закрити провадження у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративних правопорушень.
Щодо невчасного подання щорічної декларації за 2021 рік пояснила, що в списку її документів в особистому кабінгеті ЄДРД є дві чинні декларації, які охоплюють період всього 2021 року - з 01.01.2021 по 31.12.2021, а саме подана декларація перед звільненням з посади секретаря судових засідань Октябрського районного суду м. Полтави, яка охоплює період 01.01.2021-25.03.2021 та після звільнення, яка охоплює період 26.03.2021-31.12.2021, тобто фактично нею був виконаний обов'язок декларування доходів за 2021 рік.
Щодо невчасного подання декларація перед звільненням та після звільнення пояснила, що подала декларації несвоєчасно через тривале перебування за межами України з 27.08.2022 по 27.09.2023, у зв'язку з військовими діями на території України. Після повернення в Україну з 27.09.2023 проходила довготривале лікування, при цьому в період з 27 вересня 2023 року по травень 2024 року не мала змоги працювати через стан свого здоров'я та постійне лікування в амбулаторних умовах, окрім того лікувалась в стаціонарі, а також після одужання їй знадобився час на отримання інформації про її доходи та членів родини.
Прокурор у судовому засіданні вважав, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною.
Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи, дійшов наступного.
Згідно з ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.1 ЗУ «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до витягу з наказу "Про кадрові питання" №195/ОС-21 від 27.09.2021 ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)" Хмельницьку М. Ю. призначено на посаду молодшого інспектора нагляду і безпеки ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)" з 28 вересня 2021 року, встановивши посадовий оклад 2910 грн. відповідно до 6 тарифного розряду тарифного розряду. Підстава: заява ОСОБА_1 , подання начальника відділу нагляду і безпеки ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)".
Згідно витягу з наказу "Про кадрові питання" №196/ОС-21 від 27.09.2021 ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)" ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання молодшого начальницького складу, з дня призначення на посаду: рядовий внутрішньої служби. Підстава: подання начальника відділу нагляду і безпеки ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)".
Витягом з наказу "Про кадрові питання" №47/ОС-22 від 30.03.2022 ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)" підтверджується, що ОСОБА_1 призначено на посаду інженера відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв'язку та інформатизації ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)" з 30 березня 2022 року, встановивши посадовий оклад 3660 грн. відповідно до 14 тарифного розряду, увільнивши її від посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)". Підстава: рапорт ОСОБА_1 , подання начальника відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв'язку та інформатизації ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)".
Згідно витягу з наказу "Про кадрові питання" №47/ОС-22 від 30.03.2022 ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)" ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання молодшого начальницького складу, з дня призначення на посаду: старшина внутрішньої служби. Підстава: подання начальника відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв'язку та інформатизації ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)".
Також згідно витягу з наказу Міністерства юстиції України "Про присвоєння первинних спеціальних звань" від 30.04.2022 ОСОБА_1 присвоєно первинне спеціальне звання начальницького складу: лейтенанта внутрішньої служби.
Відповідно до витягу з наказу "Про звільнення зі служби" від 25.08.2022 №132/ОС-22, лейтенанта внутрішньої служби ОСОБА_1 , інженера відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв'язку та інформатизації ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)" звільнено у відповідності до ч. 5 ст. 23 ЗУ "Про державну кримінальну-виконавчу службу України" та п.7 ч. 1 ст. 77 ЗУ "Про нацональну поліцію" (за власним бажанням). Підстава: рапорт ОСОБА_1 , подання начальника відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв'язку та інформатизації ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)".
У службовій картці відносно ОСОБА_1 зазначається, що остання 28.09.2021 прийнята на службу в ДКВС України до ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)" на посаду молодшого інспектора; 30.03.2022 призначено на посаду інженера відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв'язку та інформатизації; 25.08.2022 звільнена з ДУ "Полтавська виправна колонія (№64)" у відповідності до до ч. 5 ст. 23 ЗУ "Про державну кримінальну-виконавчу службу України" та п.7 ч. 1 ст. 77 ЗУ "Про нацональну поліцію" (за власним бажанням).
Згідно зобов'язання від 25.08.2022 ОСОБА_1 була ознайомлена, з вимогами антикорупційного законодавства, зокрема порядком та строками подання декларацій особами уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абзацу 15 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.п. «д» п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, особи начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином відповідно до п.п. «д» п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
ЗгідноУказу ПрезидентаУкраїни «Провведення воєнногостану вУкраїні» №64/2022від 24.02.2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1статті 106 Конституції України,ЗУ «Про правовий режим воєнного стану'в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, строк дії якого неодноразово продовжувався.
Згідно абз. 1 п. 2-7 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" ЗУ «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Відповідно до абз. 4 п. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.
Таким чином, з 12 жовтня 2023 року здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених ч.7-14 ст. 45 цього Закону).
Згдно роз'яснень НАЗК від 20.10.2023, оприлюднених на офіційному сайті, за загальним правилом до 31 січня 2024 року публічні службовці повинні подати:
-щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди;
-декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов'язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно);
Тобто, ОСОБА_1 згідно вимог ч. 1, 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» перебуваючи на посаді молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи "Полтавська виправна колонія (№64) та будучі звільненою з даної посади 25.08.2022 року зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, декларацію особи яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларацію при звільнені) та декларацію особи яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (декларацію після звільнення) не пізніше 31.01.2024.
Згідно з інформацією з офіційного сайту «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік ОСОБА_1 подала 15.03.2025 о 21:53 год., декларацію при звільненніподала 16.03.2025 о 20:51 год, а декларацію після звільнення за 2022 рік подала 02.04.2024 о 20:58 год.
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у листі від 22.05.2017 № 223-943/0/4-17 зазначив, що вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП, слід врахувати об'єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об'єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин.
Тобто за наявності останніх відповідальність за вищезазначеною статтею виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням під вартою.
В поданих до суду поясненнях ОСОБА_1 відносно несвоєчасного подання щорічної декларації за 2021 рік зазначила, що подавши дві декларації (перед звільненням з посади секретаря судових засідань Октябрського районного суду м. Полтави, яка охоплює період 01.01.2021-25.03.2021 та після звільнення, яка охоплює період 26.03.2021-31.12.2021) фактично виконала обов'язок декларування доходів за 2021 рік.
Разом із тим, суд вважає, що подання декларацій ОСОБА_1 у зв'язку із перебуванням на посаді секретаря судового засідання Октябрського районного суду м. Полтави з 29.05.2015 року по 25.03.2021 року не звільняє її від обов'язку подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, у зв'язку із перебуванням на посаді молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи "Полтавська виправна колонія (№64) як це передбачено чинним законодавством.
Орім того, декларацію після звільнення, яка охоплює період 26.03.2021-31.12.2021, про що зазначає ОСОБА_1 подана за даними з сайту НАЗК 31.03.2024 о 22:52 год, тобто з пропущенням встановленого законодавством строку.
Відносно несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларацію при звільнені) та декларації особи яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (декларацію після звільнення) слід зазначити наступне.
Посилання ОСОБА_1 щодо несвоєчасного подання декларацій у зв'язку перебуванням за кордоном з 27.08.2022 по 27.09.2023 через військові дії на території України не приймається судом до уваги, оскільки обов'язок декларування був відновлений з 12 жовтня 2023 року.
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану прийнятий 20 вересня 2023 року, набрав чинності 12 жовтня 2023 року, згідно якого здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом.
Встановлено, що ОСОБА_1 згідно наданої виписки із медичної карти ОСОБА_1 перебувала на стаціонарному лікуванні з 10.12.2023 року по 20.12 2023 року.
З наданої суду медичної документації на підтвердження проходження тривалого лікування вказаного ОСОБА_1 захворювання, встановити, що отсання дійсно не мала змоги внаслідок такого захворювання здійснити дії щодо своєчасного подання декларації не можливо, так як особа лікувалася самостійно. Як встановлено в судовому засіданні вищезазначені декларації були подані ОСОБА_1 лише 02.04.2024 року та 16.03.2025 року. Доказів перебування ОСОБА_1 на лікарняних з часу виписки зі стаціонару та по день подання декларації суду не надано. За таких обставин, наявність у особи, що притягається до адміністративної відповідальності відповідних захворювань, на думку суду, не є безумовною перешкодою для подачі нею відповідних декларацій у встановлені законом строки.
Окрім того, ОСОБА_1 вказує, що їй також був необхідний час на отримання інформації про свої доходи та доходи членів родини (відомості отримала 23.02.2024), що також, на її думку, є поважною причиною, бо заява на отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про джерела/суми нарахованих доходів підписується та подається особисто .
Проте суд не вбачає вказану підставу як причину пропуску строку подачі електронних декларацій для визнання поважними, оскільки їй як суб'єкту декларуванню було відомо про необхідність завчасно підготуватися до чергового етапу електронного декларування в Україні. Тому при всій завбачливості та уважності вона могла раніше виявити та усунути ті проблеми, які стали їй на перешкоді при поданні електронної декларації.
За таких обставин, під час судового розгляду справи судом не встановлено наявності поважних причин несвоєчасності подання декларацій до Національного агентства з питань запобігання корупції.
Вина ОСОБА_1 підтверджується вищезазначеними доказами дослідженими у судовому засіданні, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення №148 від 20.03.2025, протоколом про адміністративне правопорушення №149 від 20.03.2025, протоколом про адміністративне правопорушення №150 від 20.03.2025, витягами з наказів про призначення на посаду,інформацією з офіційного сайту «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», згідно якої щорічну декларацію за 2021 рік ОСОБА_1 подала 15.03.2025; декларацію при звільненні - 16.03.2025; декларації після звільнення за 2022 рік - 02.04.2024, а також послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядуванн», які вчинила ОСОБА_2 за період з 12.10.2023 року по 03.04.2024 року.
На переконання суду наведені вище докази, у їх сукупності поза розумним сумнівом свідчать про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих адміністративних правопорушень.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставин що обтяжують чи пом'якшують покарання судом не встановлено.
Згідно ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення суд враховує вимоги ст. 23 КУпАП, в силу яких адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, поваги до правил співжиття, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення відповідно до вимог ст.33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягалася, має постійне місце проживання, працевлаштована, ступінь її вини, відсутність обставин, що обтяжують та пом'якшують покарання та вважає за необхідне і достатнє застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі передбаченому санкцією ч.1 статті 172-6 КУпАП.
Керуючись, ст.ст. 283, 284, ч.1 ст.172-6 КУпАП,
,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605,60 грн. (одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача : Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача : UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Копія платіжного документу подається до суду.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги
Суддя: С. А. Цибізова