Постанова від 18.04.2025 по справі 201/4018/25

Справа № 201/4018/25

Провадження № 3/201/4664/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2025 року суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська - Шелестов К.О., з секретарем: Аленіним Н.Є., за участю: прокурора Корсун А.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Луганського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у м. Боково-Хрустальне, Луганської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 з вищою освітою, не одруженого, працюючого лікарем-гастроентерологом в ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Луганській області», притягнутого за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Посадовою особою Луганського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, стосовно ОСОБА_2 , було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідно до якого, останній, вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за наступних обставин.

Так, згідно із наказом Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Луганській області» від 14 лютого 2023 року № 35 о/с ОСОБА_3 переведено на посаду лікаря-терапевта медичної (військово-лікарської) комісії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Луганській області», а наказом Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Луганській області» від 14 лютого 2023 року № 247 о/с лікаря-терапевта медичної (військово-лікарської) комісії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Луганській області» ОСОБА_3 звільнено за власним бажанням з 15 листопада 2023 року.

Під час роботи в ДУ «ТМО МВС України по Луганській області» 03 липня 2023 року, ОСОБА_3 було попереджено про обмеження, обов'язки та відповідальність за корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, а також ознайомлено під підпис з посадовою інструкцією лікаря-терапевта медичної (військово-лікарняної) комісії ДУ «ТМО МВС України по Луганській області», у тому числі в частині дотримування відповідних вимог Закону України «Про запобігання корупції» тощо.

Згідно ст. 45 Закону № 1700-VII особи, зазначені у підпункті "I" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством запобігання корупції.

Враховуючи зазначене, ОСОБА_4 є суб'єктом декларування.

Тому впродовж періоду часу з 01 січня 2024 року по 31 березня 2024 року включно у ОСОБА_3 виник обов'язок подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (01 січня 2023 року -31 грудня 2023 року).

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що «щорічну за 2023 рік (01 січня 2023 року - 31 грудня 2023 року), декларацію ОСОБА_4 подав лише 21 лютого 2025 року, тобто несвоєчасно.

В ході опитування ОСОБА_3 останній пояснив, що щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік подав несвоєчасно у зв'язку з тим, що він забув про необхідність подання вищезазначеної декларації.

Під час перевірки об'єктивних причин, які унеможливлювали виконання ОСОБА_5 статті 45 Закону № 1700-VII, вимог Закону України від 20 вересня 2023 року № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» не встановлено.

Таким чином, ОСОБА_1 , є особою, який припинив виконання обов'язків члена постійно діючої військово-лікарської комісії на посаді лікаря-терапевта медичної (військово-лікарської) комісії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Луганській області», тобто діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, та відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII, примітки до ст. 172-6 КУпА є суб'єктом відповідальності за порушення ст. 45 Закону № 1700-VI, Закону України від 20 вересня 2023 року № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», 21.02.2025 несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (01.01.2023-31.12.2023), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та підтвердив обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Прокурор Корсун А.О у судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на останнього мінімальний штраф, передбачений даною статтею, посилаючись на достатність доказів його винуватості у вчиненні зазначеного правопорушення.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та думку прокурора, суд доходить до наступних висновків.

Відповідно до абз. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 65-1 Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, передбачено, що відповідальність особи за цією статтею наступає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з вимогами КУпАП, одним із завдань провадження у адміністративних справах цієї категорії є забезпечення судами своєчасного, всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин, передбачених ст.ст. 247 і 280 КУпАП, звертаючи особливу увагу на з'ясуванні таких питань: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягується до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого КУпАП; чи є особа винною у його вчиненні; чи належить вона до суб'єктів цього правопорушення; чи не містить правопорушення ознак злочину; чи не закінчилися на момент розгляду справи строки, передбачені ст. 38 КУпАП; чи немає інших обставин, що виключають провадження у справі.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наступними доказами, а саме: листом ДВБ НПУ №10912-2025 від 13 лютого 2025 року, листом «ТМО МВС по Луганській області» №33/33-245 від 14 лютого 2025 року, листом ДУ «ТМО МВС по Луганській області» №33/33-304 від 10 березня 2025 року, витягом з наказу №11 о/с від 20 січня 2016 року, витягом з наказу №81 о/с від 13 квітня 2017 року, витягом з наказу №214 о/с від 02 жовтня 2017 року, наказом №38 о/с від 01 червня 2022 рок, наказом №35 о/с від 14 лютого 2023 року, наказом №247 о/с від 14 лютого 2017 року, посадовою інструкцією лікаря-терапевта М(ВЛ)К ОСОБА_1 , пам'яткою про обмеження, обов'язки та відповідальність за корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, підписаної ОСОБА_1 13 липня 2023 року, письмовими поясненнями ОСОБА_6 від 10 березня 2025 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 12 березня 2025 року.

Спираючись на встановлені фактичні обставини даного адміністративного провадження, які підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами, суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є доведеною, у зв'язку з чим, суд вважає за необхідне накласти на останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі, передбаченому санкцією даної статті КУпАП.

При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи конкретні обставини і характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягався, ступінь його вини і майновий стан, обставини, які пом'якшують його відповідальність, а також відсутність обставин, які обтяжують його відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у мінімальному його розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», із змінами та доповненнями, стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 34-35, 172-6, 251-252, 268, 283-285 КУпАП, ст. 1, 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватим ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).

Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.О. Шелестов