про залишення позовної заяви без руху
02 травня 2025 року м. Київ № 320/19777/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши позовну заяву Київського національного університету культури та мистецтв до Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) , Департаменту територіального контролю м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) , Комунального підприємство "Київблагоустрій" Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправним та скасування рішення, про визнання протиправним та скасування рішення ,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся Київський національний університет культури та мистецтв з позовом до Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) , Департаменту територіального контролю м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) , Комунального підприємства "Київблагоустрій" Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправним та скасування рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення позовної каяви без руху, з огладу на таке.
Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Положеннями абзацу 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, відповідно до Закону України Закону України "Про Державний бюджет на 2025 рік установлено у 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01.01.2025 - 3 028,00 грн.
Частиною 2 ст. 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028, 00 грн).
Із матеріалів справи вбачвється, що позивачем заявлено 4 вимоги немайнового характеру, отже за подання даного адміністративного позову сума судового збору складає 12112, 00 (3028,00*4 = 12112) грн.
В матеріалах справи відсутні докази сплати судового збору, однак міститься клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору.
Обгрунтовуючи підстави щодо звільнення від сплати судового збору, позивач посилається на те, що є не прибутковою організаціє, не здійснює господарську діяльність з метою одержання прибутку і не одержує такого, усе майно та кошти спрямовані виключно на здійснення статутної діяльності.
Дослідивши клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд зазначає таке.
Відповідно до частини 1 статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Позивачем не надано доказів того, що Київський національний університет культури та мистецтв позбавлений можливості сплатити судовий збір за подання позовної заяви через скрутний майновий стан.
Пільги щодо сплати судового збору передбачені статтею 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
В матеріалах справи відсутні документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом надання суду доказів сплати судового збору у розмірі 12112, 00 грн. або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону,
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд
Позовну заяву Київського національного університету культури та мистецтв до Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) , Департаменту територіального контролю м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) , Комунального підприємства "Київблагоустрій" Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправним та скасування рішення, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Терлецька О.О.