02 травня 2025 р.Справа № 440/14632/24
Суддя Другого апеляційного адміністративного суду Макаренко Я.М., розглянувши клопотання про продовження терміну виконання ухвали суду за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 10.03.2025, головуючий суддя І інстанції: С.О. Удовіченко, м. Полтава, по справі № 440/14632/24
за позовом Полтавського державного аграрного університету
до Головного управління ДПС у Полтавській області
про визнання протиправним та скасування рішення,
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 10.03.2025 частково задоволено позов Полтавського державного аграрного університету до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення.
На зазначене рішення суду Головним управлінням ДПС у Полтавській області подано апеляційну скаргу.
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 15.05.2025 року апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Полтавській області залишено без руху та надано строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги шляхом сплати судового збору в розмірі 3633,60 грн. протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху.
Головним управлінням ДПС у Полтавській області подано клопотання про продовження строку на усунення недоліків поданої апеляційної скарги.
В обґрунтування клопотання про продовження строку виконання ухвали заявником зазначено, що на даний час відповідач не має можливості сплатити судовий збір, а тому просить суд продовжити строк на усунення недоліків поданої апеляційної скарги. Разом з цим скаржник зазначає, що вчиняє діє спрямовані на виконання вимог ухвали суду.
Відповідно до частини другої статті 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Зміст наведеної норми вказує на те, що продовження процесуального строку, встановленого судом, передбачає надання нового строку на вчинення тієї процесуальної дії, яка не була вчинена у первісно встановлений строк.
Відповідно до ст. 129 Конституції України однією з засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, згідно ст. 13 КАС України принципом здійснення правосуддя в адміністративних судах є забезпечення апеляційного оскарження рішень адміністративного суду.
Оскільки заявник апеляційної скарги має намір усунути недоліки апеляційної скарги, вживає відповідні заходи, але у строк, встановлений судом, недоліки апеляційної скарги не усунуто, з метою забезпечення його права на апеляційне оскарження, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити та продовжити строк для усунення недоліків поданої скаржником апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту отримання ухвали суду.
Керуючись ст. ст. 121, 129 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Клопотання Головного управління ДПС у Полтавській області про продовження строку на усунення недоліків - задовольнити.
Продовжити Головному управлінню ДПС у Полтавській області строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту отримання копії даної ухвали суду.
Роз'яснити, що в разі невиконання вимог ухвали про залишення апеляційної скарги без руху у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде повернута протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя: Макаренко Я.М.