Рішення від 02.05.2025 по справі 280/1016/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

02 травня 2025 року о/об 10 год. 30 хв.Справа № 280/1016/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до 1. ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); 2. ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 )

про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_2 (надалі - відповідач-1, ІНФОРМАЦІЯ_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_3 (надалі - відповідач-2, ІНФОРМАЦІЯ_5 ), в якому позивач просить суд: 1) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_6 внести відомості до Єдиного держаного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення з військового обліку військовозобов'язаних на підставі довідки військово-лікарської комісії №105 від 24.05.2023; 2) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 внести відомості до Єдиного держаного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення з військовозо обліку військовозобов'язаних на підставі довідки військово-лікарської комісії №105 від 24.05.2023.

У позовній заяві (уточненій) зазначено наступне: «… Я, ОСОБА_1 , перебував на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_8 в АДРЕСА_4 . У зв'язку зі зброєною агресією російської федерації проти України, я був змушений переїхати з сім'єю до Хмельницької області де 10.09.2022 року став на облік в першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_9 про що містяться записи у військовому квитку. Після проходження військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_9 , мене було виключено з військового обліку на піставі статті 40А графи II Розладу хвороб про що свідчить довідка №105 від 24.05.2023 року та відповідна відмітка у військово-обліковому документі. Проте, після оновлення застосунку Резерв+ було виявлено розбіжності, а саме, що я, ОСОБА_1 , перебуваю на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_10 в АДРЕСА_4 . 24.09.2024 року я звернувся з відповідною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_11 про виключення з військового обліку та внесення відомостей до Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних, резервістів та призовників (Оберіг). Проте відповідь мною не було отримано. Так, мною було відправлено скаргу до Міністерства оборони України на бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_12 в АДРЕСА_4 . В отриманій відповіді від ІНФОРМАЦІЯ_13 було описано, що до відсутності підстав внесення відомостей до ЄДР призовників, військовозабов'язаних та резервістів та направлено до ІНФОРМАЦІЯ_14 . Звернувшись до ІНФОРМАЦІЯ_9 відповіді на звернення я так і не отримав, тому був змушений звернутись за правовою допомогою до АО "Захист". Так, Начальником першого відділу ІНФОРМАЦІЯ_15 було направлено лист в якому зазначалось що я, ОСОБА_1 , на обліку не перебував і не перебуваю та довідку ВЛК №105 від 24.05.2023 року не видавалась. Проте, прошу зауважити, що під час перебування на обліку в першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_9 в Хмельницькій обласі я не одноразово перебував у приміщені даного ТЦК в період з 10.04.2022 по 24.05.2023 рік, про що вносились відомості до журналу відвідувань, є відповідні відмітки у військовообліковому документі, а також є оригінал довідки ВЛК. …».

Позивач підтримав позовну заяву.

Відповідачем-1 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Відповідач позов не визнає у повному обсязі з нижченаведених підстав: ІНФОРМАЦІЯ_16 не є належним відповідачем, виходячи зі змісту позовних вимог (Як так саме і ІНФОРМАЦІЯ_17 ), який в силу своїх функцій буде здатний виконати рішення суду. Так, Позивач, посилаючись на Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. № 154, де в пункті 9 зазначене, що всі територіальні центри комплектування та соціальної підтримки ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», вважає, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки обласного рівня можуть проводити дії щодо внесення особи до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів або виключення з нього. Проте, Позивач не враховує те, що у питаннях, які стосуються його позовних вимог, йдеться про персонально-якісний облік. Пункт 16 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 зазначає: Військовий облік поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, з урахуванням обсягу та деталізації - на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний. Персонально-якісний військовий облік передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного військового обліку покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів. Отже, вимоги, що заявлені, можуть бути адресовані лише тише територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки - окремим суб'єктам владних повноважень рівня нижче за обласний. Те саме знаходить підтвердження у статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»: Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України. По-друге, вимоги до Відповідачів взаємно виключають одна одну. Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України. (Стаття 1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів»). Зазначена система технічно влаштована таким чином, що відповідні маніпуляції не можуть одночасно проводитись двома і більше суб'єктами. Так, наприклад, якщо однин з ТЦК та СП ставить особу на свій облік, то відповідні відомості зникають з обліку у тому ТЦК та СП, де ця особа знаходилась на обліку до цього. Отже, виключити з військового обліку може лише один з ІНФОРМАЦІЯ_18 . При виключенні з військового обліку одним ТЦК та СП відомості про виключення особи з військового обліку з'являться також у іншому. Таким чином, задовільнити вимоги Позивача можливо лише до одного з Відповідачів. ІНФОРМАЦІЯ_16 дійсно розглядав скаргу Позивача, та вважає, що у випадку залучення до справи ІНФОРМАЦІЯ_19 , де Позивач знаходився на військовому обліку до зміни місця проживання, його вимоги також не можуть бути задоволені, оскільки документальне оформлення результатів проходження Позивачем військово-лікарської комісії оформлене у ІНФОРМАЦІЯ_9 . …».

Відповідач-1 проти позовної заяви заперечував.

Відповідачем-2 не подано до суду відзив на позовну заяву. Про розгляд справи відповідач-2 повідомлявся належним чином.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 05.03.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

За ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

Відповідно до Паспорта громадянина України ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 та зареєстрованим його місцем проживання є: АДРЕСА_5 .

Позивачем надано до суду Витяг із Військового квитка Серія НОМЕР_4 виданого 02.11.2011 ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_20 .

У вказаному Витязі із Військового квитка Серія НОМЕР_4 наявні наступні записи: «… ПРИЙНЯТИЙ НА ОБЛІК Центральним ОРВК м.Запоріжжя «13»07.2012р. …»; «ВЗЯТО на військовий облік військовозобов'язаних першим відділом ІНФОРМАЦІЯ_9 «10»04.2022р. …»; «… ЗНЯТО з військового обліку військовозобов'язаних першим відділом ІНФОРМАЦІЯ_9 «24»05.2023р. …»; «… 15. «24»05.2023р. призовною (медичною) комісією 1-го від. Кам.- ІНФОРМАЦІЯ_21 визнаний непридатним до військової служби із зняттям з військового обліку за гр.ІІ ст.40а розкладу хвороб (наказ МО України 2008р. №402) і знятий з військового обліку. …».

У Військово-обліковому документі «Резерв+» міститься наступна інформація, зокрема: «Сформовано:» - «24.08.2024, 19:17»; «На обліку» - « ОСОБА_2 »; «Категорія обліку» - «Військовозобов'язаний»; «Дійсний до:» - « ІНФОРМАЦІЯ_22 »; «Підстава зняття/виключення:» - «-»; «Відстрочка до» - «-»; «Бронювання до:» - «-»; «Тип відстрочки» - «-»; «ТЦК та СП» - « ІНФОРМАЦІЯ_23 »; «Постанова ВЛК» - «-»; «Дата ВЛК» - «-»; «Звання» - «Молодший сержант»; «ВОС» - «121144»; «Номер в реєстрі Оберіг» - «300120200-29107600016»; «Адреса проживання» - « АДРЕСА_5 »; «Дані уточнено вчасно»; «Дата уточнення даних» - «16.07.2024».

У листі ІНФОРМАЦІЯ_24 від 26.12.2024 за №6/10227 на адресу ОСОБА_3 зазначено: «… ОСОБА_4 ! За результатами розгляду запиту від 24.12.2024 року повідомляємо, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на обліку призовників, військовозобов'язаних, офіцерів запасу та внутрішньо переміщених осіб ІНФОРМАЦІЯ_25 не перебуває, військово-лікарську комісію не проходив, довідка ВЛК №105 від 24.05.2023 року не видавалася. Згідно вище вказаного відомості про виключення з військового обліку є неможливим. …».

Судом досліджено: Карту обстеження та медичного огляду №801 від 24.05.2023, оформлену Комунальним некомерційним підприємством Дунаєвецької міської ради «Дунаєвецька багатопрофільна лікарня»; Довідку військово-лікарської комісії №105 від 24.05.2023; лист ІНФОРМАЦІЯ_4 від 21.12.2024 за №10402 на адресу ОСОБА_1 ; інші документи, наявні у даній адміністративній справі.

При вирішенні спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.

Указом Президента України від 24.02.2022 за №64/2022 «Про введення воєнного стану» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації в Україні введений воєнний стан.

Згідно з ч.3 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

За ч.6 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які: 1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими; 2) припинили громадянство України; 3) визнані непридатними до військової служби; 4) досягли граничного віку перебування в запасі. У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

У ст.1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» зазначено, що Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - це інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Відповідно до п.2 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого 30.12.2022 постановою Кабінету Міністрів України №1487 (надалі - «Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів»), військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Як зазначено у п.15-1 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», до запровадження електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, відповідно до Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» призовники, військовозобов'язані та резервісти (за наявності у них дійсних військово-облікових документів) можуть надавати інформацію про зміну своїх облікових даних шляхом подання заяв та відповідних підтвердних документів через центри надання адміністративних послуг, на підставі яких районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, орган СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів вносять зміни до відповідних облікових документів та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Військовий облік поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, з урахуванням обсягу та деталізації - на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний. Персонально-якісний військовий облік передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного військового обліку покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів. Персонально-первинний військовий облік передбачає облік відомостей стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці. У селах та селищах, а також у містах ведення такого обліку покладається на виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Персональний військовий облік передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх роботи (служби) або навчання та покладається на керівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (п.16 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів»).

Згідно з п.81 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» взяття на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений. Особиста присутність призовників, військовозобов'язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов'язкова.

За п.9 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого 23.02.2022 постановою Кабінету Міністрів України №154 (надалі - «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки»), територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань: (…); ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; (…); оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам; (…); розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи; (…).

У п.10 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» зазначено: «10.Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя, крім виконання функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення: … здійснюють аналітичну обробку даних Реєстру; забезпечують взаємодію щодо ведення Реєстру, контролюють повноту та відповідність інформації, поданої державними органами, контролюють виконання рішень володільця та розпорядника Реєстру, мають доступ до статистичних відомостей Реєстру; …».

У п.11 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» зазначено: «11.Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення: …; забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони; …».

Згідно з п.1 «Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого 16.05.2024 постановою Кабінету Міністрів України №559 (надалі - «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів»), військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024р. №559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа».

Відповідно до п.2 «Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів» військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється): в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації); у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024р. №559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

За п.3.8 глави 3 розділу II «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого 14.08.2008 наказом Міністра оборони України №402, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 за №1109/15800 (надалі - «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»), постанови ВЛК при ТЦК та СП щодо військовозобов'язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу. (…) Постанова ВЛК при ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби, прийнята у мирний час під час визначення призначення військовозобов'язаного на особливий період та включення його до складу військових команд для комплектування військових частин (установ), дійсна протягом п'яти років з дня закінчення медичного огляду. Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та/або під час дії правового режиму воєнного стану дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду. Якщо в стані здоров'я військовозобов'язаного, за його зверненням або висновками лікарів закладу охорони здоров'я виникли зміни, то за направленням керівника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби. (…).

Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.

Враховуючи наведені та інші норми права, громадяни України, які визнані непридатними до військової служби, підлягають виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Звідси, на думку суду, позовні вимоги до відповідачів-1,2 не ґрунтуються на нормах права.

З матеріалів справи не вбачається порушення прав та інтересів позивача з боку відповідачів-1,2.

Позивачем не надано до суду доказів на спростування наведеного у листі ІНФОРМАЦІЯ_24 від 26.12.2024 за №6/10227 на адресу ОСОБА_3 .

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є не обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Враховуючи обставини справи, у стягненні на користь позивача з відповідачів-1,2 судових витрат щодо судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви має бути відмовлено.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до 1. ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); 2. ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.

У стягненні на користь позивача з відповідачів-1,2 судових витрат щодо судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Рішення виготовлено у повному обсязі 02.05.2025.

Суддя О.О. Прасов