02 травня 2025 року ЛуцькСправа № 826/2471/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Каленюк Ж.В.,
суддів Димарчук Т.М., Костюкевича С.Ф.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Київресурбуд» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови,
Товариство з обмеженою відповідальністю “Київресурбуд» (далі - ТзОВ “Київресурбуд») звернулося з позовом до Центрального територіального департаменту Національної комісії з регулювання ринку цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови від 18 грудня 2017 року №2775-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.
Позов обґрунтований тим, що відповідачем винесено постанову від 18 грудня 2017 року №2775-ЦЦ-1-Е, якою до ТзОВ “Київресурбуд» за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери застосовано санкцію - штраф у розмірі 17000,00 грн.
Позивач із вказаною постановою незгідний та просив її скасувати, покликаючись на ту обставину, що у 2014 році регулярна квартальна інформація за І та ІІІ квартали 2014 року була розміщена ним з використанням нової версії програми “НДУ-Звіт», однак через постійні оновлення програми інформація за 2014-2015 роки зникла. Позивач вважає, що оскільки він не контролює автоматизовану систему “НДУ-звіт», в якій час від часу відбуваються зміни, що іноді призводить до збою та втрати інформації, то підстави для застосування до штрафу відсутні.
Також позивач повідомив, що регулярна квартальна інформація за І, ІІІ квартали 2014 року була розміщена як на сайті https://smida.gov.ua/, так і на сайті http://stockmarket.gov.ua/, тобто відповідач не був позбавлений можливості ознайомитися з вказаною інформацією та дізнатися, що ТзОВ “Київресурсбуд» виконує свої зобов'язання як емітент, тож притягнення до відповідальності та накладення штрафу у розмірі 17000,00 грн є непропорційним порушенню, наявність якого є сумнівним. Також позивач зазначив, що у зв'язку із тим, що комісія не бачила у системі регулярної квартальної інформації за І та ІІІ квартали 2014 року, то така була повторно розміщена у системі у 2018 році.
З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.
Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 березня 2018 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
У відзиві на позовну заяву відповідач позовні вимоги заперечив та у їх задоволенні просив відмовити (а.с.46-51). В обґрунтування цієї позиції вказав, що за приписами Закону України від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (далі - Закон №448/96-ВР, в редакції чинній на час прийняття спірної постанови) одним із основних завдань Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Національна комісія, Комісія) є здійснення державного регулювання та контролю за випуском та обігом цінних паперів, захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень; Комісія має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства. При цьому за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів передбачена відповідальність юридичних осіб у вигляді штрафів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідач повідомив, що у зв'язку з порушенням вимог статті 40 Закону України від 23 лютого 2006 року №3480-IV “Про цінні папери та фондовий ринок» (далі - Закон №3480-IV), пункту 3 глави 3 розділу II Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії від 03 грудня 2013 року №2826 (зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 24 грудня 2013 року за №2180/24712, далі - Положення №2826; зі змінами та доповненнями на час спірних правовідносин), тобто за неподання ТзОВ “Київресурсбуд» регулярної квартальної інформації за І та III квартали 2014 року, прийнято розпорядження від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е про усунення порушень на ринку цінних паперів. У резолютивній частині розпорядження було визначено строк, до якого позивачу необхідно було усунути встановлене порушення та письмово повідомити про виконання розпорядження (26 червня 2017 року). ТзОВ “Київресурсбуд» не оскаржувало розпорядження від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е та у встановлений строк не подало регулярну квартальну інформацію про результати фінансово-господарської діяльності (за І та III квартали 2014 року) до Національної комісії, чим порушило вимоги пункту 10 статті 8 Закону №448/96-ВР та за що пунктом 8 статті 11 Закону №448/96-ВР передбачена відповідальність юридичних осіб. З цих підстав уповноваженою особою Національної комісії винесено постанову від 18 грудня 2017 року №2775-ЦД-1-Е про накладення на ТзОВ “Київресурсбуд» санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.
Також відповідач зауважив, що лише 05 лютого 2018 року ТзОВ “Київресурсбуд» подало до Комісії регулярну квартальну інформацію за І та III квартали 2014 року.
Інші заяви по суті справи від сторін не надходили.
Станом на 15 грудня 2022 року - день набрання чинності Законом України від 13 грудня 2022 року №2825-IX “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон №2825-IX) адміністративну справу №826/2471/18 Окружним адміністративним судом міста Києва розглянуто не було.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Закону №2825-ІХ (в редакції Закону України “Про внесення зміни до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 16 липня 2024 року №3863-IX “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ») адміністративну справу передано на розгляд та вирішення Волинського окружного адміністративного суду.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2025 року прийнято до провадження адміністративну справу №826/2471/18; ухвалено судовий розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін суддею одноособово; замінено відповідача у справі - Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на правонаступника - Національну комісією.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 07 березня 2025 року ухвалено судовий розгляд справи №826/2471/18 за позовом ТзОВ “Київресурбуд» до Національної комісії про скасування постанови здійснювати колегією у складі трьох суддів.
Ухвалою суду від 10 березня 2025 року клопотання Національної комісії про розгляд справи в порядку загального позовного провадження залишено без задоволення.
У додаткових поясненнях відповідач підтримав доводи відзиву на позовну заяву (а.с.86-87).
Суд, перевіривши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.
Розпорядженням від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери, прийнятим уповноваженою особою Комісії на підставі статті 9 Закону №448/96-ВР, рішення Національної комісії від 11 вересня 2012 року №1239, постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 17 травня 2017 року №631-ЦД-1-Е, у зв'язку із порушенням вимог законодавства про цінні папери - статті 40 Закону №3480-IV, пункту 3 глави 3 розділу II Положення №2826, а саме неподання до Комісії регулярної квартальної інформації за І та III квартали 2014 року, ТзОВ “Київресурсбуд» встановлено строк для усунення зазначеного порушення та для письмового повідомлення про виконання цього розпорядження з наданням підтверджуючих документів - до 26 червня 2017 року (а.с.60).
Розпорядження від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е разом з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 17 травня 2017 року №631-ЦД-1-Е було скеровано на адресу позивача листом від 19 травня 2017 року №03/02/2489/Пн (а.с.59).
Постановою від 06 листопада 2017 року уповноваженою особою Комісії порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів щодо ТзОВ “Київресурсбуд» (а.с.58).
16 листопада 2017 року уповноваженою особою Комісії складено акт №3017-ЦД-1-Е, яким зафіксовано порушення ТзОВ “Київресурсбуд» вимог пункту 10 статті 8 Закону №448/96-ВР, а саме невиконання розпорядження від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери (а.с.57).
04 грудня 2017 року уповноваженою особою Національної комісії прийнято постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якою розгляд справи щодо позивача призначено на 18 грудня 2017 року о 14:56 год (а.с.56).
18 грудня 2017 року уповноваженою особою Національної комісії за результатом розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів прийнято постанову №2775-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою за невиконання розпорядження від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери на ТзОВ “Київресурсбуд» накладено штрафну санкцію у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн (а.с.54-55).
Ця постанова від 18 грудня 2017 року №2775-ЦД-1-Е і є предметом оскарження у цьому спорі.
При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон №448/96-ВР.
Згідно зі статтею 1 Закону №448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері; професійних учасників ринку цінних паперів - осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів.
Державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється з метою: реалізації єдиної державної політики у сфері випуску та обігу цінних паперів та їх похідних; створення умов для ефективної мобілізації та розміщення учасниками ринку цінних паперів фінансових ресурсів з урахуванням інтересів суспільства; одержання учасниками ринку цінних паперів інформації про умови випуску та обігу цінних паперів, результати фінансово-господарської діяльності емітентів, обсяги і характер угод з цінними паперами та іншої інформації, що впливає на формування цін на ринку цінних паперів; забезпечення рівних можливостей для доступу емітентів, інвесторів і посередників на ринок цінних паперів; гарантування прав власності на цінні папери; захисту прав учасників фондового ринку; інтеграції в європейський та світовий фондові ринки; дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства; запобігання монополізації та створення умов розвитку добросовісної конкуренції на ринку цінних паперів; контролю за прозорістю та відкритістю ринку цінних паперів (стаття 2 Закону №448/96-ВР).
Згідно з частиною першою статті 5 Закону №448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Статтею 6 Закону №448/96-ВР установлено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Одними із основних завдань Комісії згідно зі статтею 7 Закону №448/96-ВР є здійснення державного регулювання та контролю за випуском та обігом цінних паперів, захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень; сприяння розвитку ринку цінних паперів.
Відповідно до пунктів 8, 10 статті 8 Закону №448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Частиною першою статті 39 Закону №3480-IV обумовлено, що розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Частиною першою статті 40 Закону №3480-IV визначено, що регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до частини шостої статті 40 цього Закону строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
З матеріалів справи слідує, що уповноваженою особою Комісії було встановлено порушення ТзОВ “Київресурбуд» вимог статті 40 Закону №3480-IV, пункту 3 глави 3 розділу II Положення №2826 в частині неподання до Комісії регулярної квартальної інформації за І та III квартали 2014 року й у зв'язку із порушенням позивачем законодавства про цінні папери прийнято розпорядженні від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е, яким встановлено строк - до 26 червня 2017 року для усунення такого порушення та його документального підтвердження разом з письмовим повідомленням уповноваженої особи Комісії (а.с.60). У розпорядженні також вказано про можливість оскарження розпорядження до суду у порядку, встановленому законодавством.
Розпорядження від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е разом з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 17 травня 2017 року №631-ЦД-1-Е направлено позивачу листом від 19 травня 2017 року №03/02/2489/Пн (а.с.59, 61) та згідно з трекінгом поштових відправлень Акціонерного товариства “Укрпошта» було отримано останнім 25 травня 2017 року (а.с.62).
Вказане розпорядження не було оскаржене позивачем та у судовому порядку не скасовано, а отже є чинним (доказів протилежного матеріали справи не місять). Поряд з тим ТзОВ “Київресурсбуд» не інформувало відповідача про усунення порушень та не надало підтверджуючих документів у строк, визначений у відповідному розпорядженні, що позивачем не заперечується.
Відповідно до пункту 8 статті 11 Закону №448/96-ВР за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів передбачена відповідальність юридичних осіб у вигляді штрафів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порядок застосування санкцій до юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів визначено статтею 12 Закону №448/96-ВР, згідно з якою Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів. Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення. Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію. Юридична особа може бути притягнута до відповідальності за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів не пізніше трьох років з дня його вчинення незалежно від санкції.
Порядок та строки розгляду Національною комісією справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів, в тому числі питання щодо прийняття постанов у справі про правопорушення на ринку цінних паперів відносно юридичних осіб регулюються Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням комісії від 16 жовтня 2012 року №1470 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 листопада 2012 року за №1855/22167; далі - Правила №1470, в редакції чинній на час розгляду Національною комісією справи про правопорушення на ринку цінних паперів стосовно ТзОВ “Київресурсбуд»).
Відповідно до підпункту 1 розділу ІІ Правил №1470 справи про правопорушення щодо юридичних осіб у межах наданих повноважень розглядаються уповноваженими особами: Головою Комісії; членами Комісії; уповноваженими Комісією посадовими особами.
За приписами пунктів 1, 2, 4, 5 розділу IV Правил №1470 Уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Справа про правопорушення порушується з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
Уповноваженою особою про вчинення правопорушення складається акт про правопорушення на ринку цінних паперів. Про дату, час та місце складання акта про правопорушення на ринку цінних паперів особа, щодо якої порушено справу про правопорушення, повідомляється не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дати складання акта. Акт про правопорушення на ринку цінних паперів складається та підписується не пізніше двадцяти робочих днів з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Акти про правопорушення на ринку цінних паперів у межах наданих повноважень мають право складати: Голова Комісії, члени Комісії, уповноважені Комісією посадові особи. Пояснення особи, щодо якої складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів, є складовою частиною акта про правопорушення на ринку цінних паперів і приєднуються до нього у вигляді додатка. Акт про правопорушення на ринку цінних паперів підписується особою, яка його склала, і керівником або представником юридичної особи, щодо якої його складено.
У пунктах 1, 3, 4 розділу VІІ Правил №1470 визначено, що розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення у справі. Рішення уповноваженої особи у справі оформлюється у вигляді постанови. У справі про правопорушення уповноважена особа приймає одне з таких рішень: 1) про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів; 2) про закриття справи. Постанова у справі про правопорушення оголошується після закінчення розгляду справи про правопорушення. Примірник постанови надається особі, щодо якої її винесено (про що здійснюється відповідний напис на примірнику постанови, що залишається у справі), або надсилається поштою протягом п'яти робочих днів з дати її винесення.
Дотримуючись вказаного вище порядку, уповноваженою особою Комісії постановою від 06 листопада 2017 року за ознаками порушення ТзОВ “Київресурсбуд» вимог пункту 10 статті 8 Закону №448/96-ВР, тобто за невиконання розпорядження від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери (термін виконання - до 26 червня 2017 року), стосовно ТзОВ “Київресурсбуд» порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.58).
Матеріалами справи підтверджено, що 16 листопада 2017 року уповноваженою особою Комісії складено акт №3017-ЦД-1-Е про виявлення порушень ТзОВ “Київресурсбуд» вимог пункту 10 статті 8 Закону №448/96-ВР, а саме невиконання розпорядження №556-ЦД-1-Е від 17 травня 2017 року про усунення порушень законодавства про цінні папери (а.с.57), та постановою від 04 грудня 2017 року розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів щодо ТзОВ “Київресурсбуд» призначено на 18 грудня 2017 року (а.с.56).
18 грудня 2017 року уповноваженою особою Національної комісії за результатом розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів прийнято постанову №2775-ЦД-1-Е, якою за невиконання розпорядження від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери на ТзОВ “Київресурсбуд» накладено штрафну санкцію у розмірі 17000,00 грн (1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) (а.с.54-55).
Позивач не надав доказів виконання розпорядження від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е у спосіб та строк, встановлені його резолютивною частиною.
За встановлених обставин суд дійшов висновку, що оскільки постановою від 18 грудня 2017 року №2775-ЦД-1-Е на позивача накладено штрафну санкцію у сумі 17000,00 грн саме за невиконання розпорядження від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери (яке є чинним, не скасованим), то позовні вимоги позивача є необґрунтованими.
Наведені у позові доводи позивача про подання ним квартальної інформації за І, ІІІ квартали 2014 року могли б бути підставою для оскарження розпорядження від 17 травня 2017 року №556-ЦД-1-Е, однак правомірність його прийняття не є предметом цієї справи.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку суду, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, покладений на нього обов'язок доказування виконано та доведено правомірність оскаржуваної постанови з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 2 КАС України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
У зв'язку із відмовою у задоволенні позову судові витрати не підлягають відшкодуванню позивачу.
Керуючись статтями 2, 72-77, 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд
В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Київресурбуд» (03062, місто Київ, проспект Перемоги, будинок 90/1, ідентифікаційний код юридичної особи 34487783) до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (01010, місто Київ, вулиця Князів Острозьких, будинок 8, корпус 30, ідентифікаційний код юридичної особи 37956207) про скасування постанови відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Ж.В. Каленюк
Суддя Т.М. Димарчук
Суддя С.Ф. Костюкевич