справа № 361/4346/25
провадження № 3/361/1498/25
21.04.2025
21 квітня 2025 р. м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Скрипка О.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла від Головного управління ДПС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1 , керівника ТОВ «ДЕКО-СІТІ»,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 7421/10-36-07-05 від 07.04.2025 р., складеного головним державним інспектором відділу контролю за відшкодування ПДВ управління податкового аудиту ГУ ДПС у Київській області Турчини Л., при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ДЕКО-СІТІ», розташованого за адресою: м. Бровари, вул. Марії Лагунової, 18-Б Київської області, виявлено порушення в частині ведення податкового обліку, у зв'язку з чим до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП притягується керівник підприємства - ОСОБА_1 .
Вивчивши письмові матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Так, відповідно до положень ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, в порушення ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення складений лише 27 січня 2025 року, тоді як порушення податкового законодавства в ТОВ «ДЕКО-СІТІ» було виявлене 27.01.2025 р. (акт перевірки № 4425/10-36-07-05/37721474 від 27.01.2025 р.).
Крім цього, в порушення вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме дата народження та місце проживання, що позбавляє суд можливості належним чином повідомити її про час та місце розгляду справи.
Також, суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи відсутні докази, що саме ОСОБА_1 являється посадовою особою - керівником ТОВ «ДЕКО-СІТІ» та на нього покладені обов'язки щодо ведення податкового обліку на підприємстві.
Пунктом 24 постанови ППВСУ № 14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи те, що вище зазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу позбавляють суддю можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП і як наслідок прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній, а тому приходить до висновку про необхідність повернення вказаних матеріалів до Головного управління ДПС у Київській області, для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 245, 256 КУпАП, суддя
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП ОСОБА_1 повернути до Головного управління ДПС у Київській області, для належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Скрипка