Ухвала від 02.05.2025 по справі 522/8419/25

Справа № 522/8419/25

Провадження № 2/522/5224/25

УХВАЛА

02 травня 2025 року Приморський районний суд м. Одеси, у складі:

головуючої судді Шенцевої О.П.,

розглянувши клопотання представника Акціонерного товариства "ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ВУСО», Акціонерного товариства "ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК", за участі третьої особи: ОСОБА_2 про відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Приморського районного суду м. Одеси знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ВУСО», Акціонерного товариства "ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК", за участі третьої особи: ОСОБА_2 про відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди.

До Приморського районного суду м. Одеси надійшло клопотання представника Акціонерного товариства "ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК" Тугарінова О.Ю. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.

Відповідно до ч. 1 ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), як це визначено ч. 3 ст. 212 ЦПК України.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги необхідність забезпечити представнику ефективну реалізацію його права на судовий захист, суд доходить висновку про необхідність задоволення клопотання про проведення судових засідань в режимі відеоконференції.

Керуючись ст.212 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Акціонерного товариства "ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК" Тугарінова О.Ю. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ВУСО», Акціонерного товариства "ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК", за участі третьої особи: ОСОБА_2 про відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди - задовольнити.

Провести судове засідання по справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ВУСО», Акціонерного товариства "ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК", за участі третьої особи: ОСОБА_2 про відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, призначене на 07.05.2025 року о 13 годині 15 хвилин та наступні судові засідання в режимі відеоконференції.

Попередити, що відповідно до ч. 5 ст.212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відеоконференція буде проведена за допомогою сервісу http://vkz.court.gov.ua

Копію ухвали про проведення судового засідання в режимі відеоконференції направити особам, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя:

Попередній документ
127048635
Наступний документ
127048637
Інформація про рішення:
№ рішення: 127048636
№ справи: 522/8419/25
Дата рішення: 02.05.2025
Дата публікації: 05.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Приморський районний суд м. Одеси
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них; про відшкодування шкоди, з них; завданої внаслідок ДТП
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (31.10.2025)
Дата надходження: 17.04.2025
Предмет позову: про відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди заподіяної дорожньо-транспортною пригодою
Розклад засідань:
07.05.2025 13:15 Приморський районний суд м.Одеси
16.07.2025 14:30 Приморський районний суд м.Одеси
21.10.2025 15:30 Приморський районний суд м.Одеси
11.12.2025 15:15 Приморський районний суд м.Одеси