Вирок від 02.05.2025 по справі 740/2328/25

Справа № 740/2328/25

Провадження № 1-кп/740/354/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 травня 2025 року м. Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши в спрощеному провадженні кримінальне провадження, внесене до ЄРДР 11 квітня 2025 року № 12025275490000089 за обвинуваченням

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Ніжин Чернігівської області, громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,

встановив:

30 квітня 2025 року до суду надійшов обвинувальний акт з додатками та клопотанням прокурора про розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні.

Під час досудового розслідування ОСОБА_2 у присутності свого захисника - адвоката ОСОБА_3 , беззаперечно визнав свою винуватість в інкримінованому кримінальному правопорушенні (проступку), не оспорював встановлені в результаті досудового розслідування обставини і надав згоду на розгляд обвинувального акту за його відсутності.

Потерпілі у вказаному кримінальному провадженні відсутні.

Враховуючи зазначене, суд відповідно до ч. 2 ст. 381 КПК України визнає можливим розглядати обвинувальний акт щодо вчинення ОСОБА_2 кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, оскільки обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден із розглядом обвинувального акту в такому порядку.

Вивчивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали в порядку ч. 1 ст. 382 КПК України, суд встановив таке.

ОСОБА_2 проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_1 та на теперішній час перебуває у розпорядженні командира військової частини.

Під час проходження військової служби ОСОБА_2 повинен, окрім іншого, керуватися вимогами статей 11, 12, 16, 49 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та статей 1, 3, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, які вимагають від нього свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, бути дисциплінованим, постійно бути зразком високої культури, скромності і витримки, берегти військову честь, захищати свою і поважати гідність інших людей, поводитися з гідністю і честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків.

Однак, усупереч вищенаведених нормативно-правових актів ОСОБА_2 вчинив кримінальний проступок у сфері обігу особливо небезпечних психотропних речовин за таких обставин.

У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 22 год 35 хв 10.04.2025 за невстановлених досудовим розслідуванням обставин ОСОБА_2 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою особистого вживання без мети збуту, незаконно придбав особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), загальною масою 0,2378 г, та для подальшого вживання незаконно зберігав її при собі без мети збуту.

У подальшому, 10.04.2025 близько 22 год 35 хв ОСОБА_2 , який перебував за адресою: вулиця Шевченка, будинок № 112, місто Ніжин, Чернігівська область, зупинено поліцейським відділу реагування патрульної поліції Ніжинського РУП ГУНП в Чернігівській області старшим сержантом поліції ОСОБА_4 , який здійснив перевірку документів згідно п. 2 ст. 32 Закону України «Про Національну поліцію», в ході якої ОСОБА_2 повідомив, що має при собі психотропну речовину, обіг якої заборонено. Після чого, у період часу з 23 год 04 хв до 23 год 12 хв 10.04.2025 за результатами проведення працівниками поліції огляду місця події виявлено факт незаконного зберігання без мети збуту ОСОБА_2 особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), загальною масою 0,2378 г.

Таким чином, ОСОБА_2 обвинувачується у незаконному придбанні та зберіганні психотропних речовин без мети збуту, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

При призначенні покарання суд відповідно до положень ст. 65-67 КК України враховує ступінь тяжкості та конкретні обставини вчинення кримінального правопорушення, дані, які характеризують особу обвинуваченого, наявність обставин, що пом'якшують покарання та відсутність обставин, що його обтяжують.

У якості ознак, що характеризують особу обвинуваченого, суд враховує, що на обліку у лікаря-психіатра не перебуває, до лікар-нарколога за медичною допомогою не звертався, за місцем проживання характеризується позитивно.

Відповідно до ч. 1 ст. 66 КК України обставинами, які пом'якшують покарання ОСОБА_2 , є щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 67 КК України обставин, які б обтяжували покарання ОСОБА_2 , не встановлено.

Ураховуючи наведене, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_2 покарання у виді штрафу в межах санкції статті Особливої частини КК України.

Цивільний позов не заявлено.

Питання щодо речових доказів слід вирішити в порядку ч. 9 ст. 100 КПК України.

Запобіжний захід ОСОБА_2 не обирався.

Суд також вважає за необхідне, керуючись ч. 2 ст. 124 КПК України, стягнути з ОСОБА_2 на користь держави процесуальні витрати за проведення судової експертизи в розмірі 1782,80 гривень.

Ураховуючи викладене, керуючись статтями 373, 374, 381, 382 та 394 КПК України, суд

ухвалив:

ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, і призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави процесуальні витрати в розмірі 1782,80 гривень.

Речові докази у справі:

- кристалеподібну речовину білого кольору, яка містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено, - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он) масою 0,2378 г, поміщену до спеціального пакету №3734526 та перебуває на зберіганні в камері збереження речових доказів Ніжинського РУП ГУНП в Чернігівській області (квитанція №Д-55/2025 від 28.04.2025), - знищити.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку, з урахуванням особливостей, передбачених ст. 394 КПК України, до Чернігівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня отримання особою, яка його оскаржує, копії судового рішення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_5

Попередній документ
127047313
Наступний документ
127047315
Інформація про рішення:
№ рішення: 127047314
№ справи: 740/2328/25
Дата рішення: 02.05.2025
Дата публікації: 05.05.2025
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (03.06.2025)
Дата надходження: 30.04.2025
Розклад засідань:
02.05.2025 09:00 Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
21.07.2025 15:30 Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області