Постанова від 02.05.2025 по справі 165/207/25

Справа 165/207/25

Провадження 3/165/412/25

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА

02 травня 2025 року м. Нововолинськ

Суддя Нововолинського міського суду Волинської області Гайворонський О.В., з участю прокурора Данилюка О.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , його захисників - Сиротинського С.В. та Душного Ю.А., розглянувши матеріали про порушення вимог антикорупційного законодавства, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області, стосовно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Березне Рівненського району Рівненської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює заступником директора з навчальної роботи Нововолинського електромеханічного фахового коледжу,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП,

встановив:

ОСОБА_1 , будучи виконуючим обов'язки директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу та відповідно суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі у тексті постанови також - Закон), вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, не повідомив у встановленому порядку управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації про наявність у нього реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги п. 2, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» за наступних обставин.

Згідно розділу 1 «Загальна частина» Статуту Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 06.02.2023 року №114, фаховий коледж є юридичною особою публічного права, що заснований на державній власності, здійснює свою діяльність на засадах неприбутковості і є бюджетною установою, має самостійний баланс і кошторис, рахунки у територіальному органі Державної казначейської служби України, печатку і штамп з власним найменуванням.

З урахуванням положень підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу є посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно суб'єктом правопорушень, передбачених ст. 172-7 КУпАП.

Згідно з положеннями розділу 3 «Повноваження засновника або уповноваженого ним органу» Статуту Нововолинського електромеханічного фахового коледжу управління Фаховим коледжем, в межах повноважень, визначених законодавством та Статутом, здійснює засновник або уповноважений ним орган.

При цьому відповідно до листа управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації №3971/01-11/2-24 від 18.10.2024, оперативне управління Нововолинським електромеханічним фаховим коледжем здійснює уповноважений орган, а саме управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації на підставі та в межах, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1412-р, а також розпорядженням голови Волинської ОДА №73 від 14.02.2000 «Про тимчасове виконання повноважень управління окремими категоріями закладів освіти державної форми власності, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України».

Згідно з розділом 5 «Права та обов'язки директора Фахового коледжу» Статуту Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, безпосереднє управління діяльністю Фахового коледжу здійснює директор Фахового коледжу. Директор є представником Фахового коледжу у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законодавством та Статутом. Директор організовує діяльність Фахового коледжу, вирішує питання фінансово-господарської діяльності, формує його структуру, штатний розпис та подає на затвердження у встановленому порядку, є розпорядником майна, коштів, забезпечує дотримання штатно-фінансової дисципліни, видає накази і розпорядження, надає доручення, обов'язкові для виконання всіма учасниками освітнього процесу і структурними підрозділами, приймає на роботу та звільняє працівників відповідно до законодавства, здійснює інші повноваження, передбачені законодавством України та цим Статутом.

Відповідно до наказу директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу № 83-кв від 13.09.2023 виконання обов'язків директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу на період з 18.09.2023 по 19.10.2023 покладено на заступника директора з навчальної роботи ОСОБА_1

19.09.2023 в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу ОСОБА_1 видав та підписав наказ № 74к «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», на підставі якого йому особисто було нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 3500 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень або не вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень; приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Згідно з положеннями п.п. 1-4 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Суперечність між приватними та службовими інтересами в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу ОСОБА_1 під час видачі та підписання наказу № 74к від 19.09.2023 «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу» полягає у можливості отримання додаткової грошової винагороди собі особисто.

При цьому виключне право та остаточне рішення щодо грошової винагороди приймає керівник закладу освіти, а в даному випадку виконуючий обов'язки, як особа, уповноважена на розпорядження коштами закладу освіти та є основним підписантом фінансово-розпорядчих документів.

Відповідно до листа управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації №3971/01-11/2-24 від 18.10.2024, ОСОБА_1 в період виконання обов'язків директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу не повідомляв про наявний у нього конфлікт інтересів.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу № 74к від 19.09.2023 «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», на підставі якого йому особисто нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 3500 грн, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, не повідомив управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації про наявність в нього реального конфлікту інтересів, який виник під час підписання наказу № 74к від 19.09.2023 «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», на підставі якого йому особисто нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 3500 грн., чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи виконуючим обов'язки директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу та відповідно суб'єктом, на якого поширюється Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, не повідомив у встановленому порядку управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації про наявність у нього реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги п. 2, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» за наступних обставин.

Згідно розділу 1 «Загальна частина» Статуту Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 06.02.2023 року №114, фаховий коледж є юридичною особою публічного права, що заснований на державній власності, здійснює свою діяльність на засадах неприбутковості і є бюджетною установою, має самостійний баланс і кошторис, рахунки у територіальному органі Державної казначейської служби України, печатку і штамп з власним найменуванням.

З урахуванням положень підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу є посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно суб'єктом правопорушень, передбачених ст. 172-7 КУпАП.

Згідно з положеннями розділу 3 «Повноваження засновника або уповноваженого ним органу» Статуту Нововолинського електромеханічного фахового коледжу управління Фаховим коледжем, в межах повноважень, визначених законодавством та Статутом, здійснює засновник або уповноважений ним орган.

При цьому відповідно до листа управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації №3971/01-11/2-24 від 18.10.2024, оперативне управління Нововолинським електромеханічним фаховим коледжем здійснює уповноважений орган, а саме управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації на підставі та в межах, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1412-р, а також розпорядженням голови Волинської ОДА №73 від 14.02.2000 «Про тимчасове виконання повноважень управління окремими категоріями закладів освіти державної форми власності, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України».

Згідно з розділом 5 «Права та обов'язки директора Фахового коледжу» Статуту Нововолинського електромеханічного фахового коледжу безпосереднє управління діяльністю Фахового коледжу здійснює директор Фахового коледжу. Директор є представником Фахового коледжу у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законодавством та Статутом. Директор організовує діяльність Фахового коледжу, вирішує питання фінансово-господарської діяльності, формує його структуру, штатний розпис та подає на затвердження у встановленому порядку, є розпорядником майна, коштів, забезпечує дотримання штатно-фінансової дисципліни, видає накази і розпорядження, надає доручення, обов'язкові для виконання всіма учасниками освітнього процесу і структурними підрозділами, приймає на роботу та звільняє працівників відповідно до законодавства, здійснює інші повноваження, передбачені законодавством України та цим Статутом.

Згідно з наказом директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу № 83-кв від 13.09.2023 виконання обов'язків директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу на період з 18.09.2023 по 19.10.2023 покладено на заступника директора з навчальної роботи ОСОБА_1

19.09.2023 в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу ОСОБА_1 видав та підписав наказ № 74к «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», на підставі якого ОСОБА_2 - викладачу Нововолинського електромеханічного фахового коледжу було нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 2000 грн.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є близькою особою, а саме дружиною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону, близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у ч.1 ст.3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, відчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько чи мати дружини (чоловіка), сина, дочки, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.

Частиною 1 статті 1 Закону визначено, що реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень або не вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень; приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Згідно з положеннями п.п. 1-4 ч. 1 ст. 28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

У даному випадку суперечність між приватними та службовими інтересами в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу ОСОБА_1 , під час видачі та підписання наказу № 74к від 19.09.2023 «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», полягає у можливості отримання додаткової грошової винагороди його дружині - викладачу Нововолинського електромеханічного фахового коледжу ОСОБА_2 .

При цьому виключне право та остаточне рішення щодо грошової винагороди приймає керівник закладу освіти, а в даному випадку виконуючий обов'язки, як особа, уповноважена на розпорядження коштами закладу освіти та є основним підписантом фінансово-розпорядчих документів.

Відповідно до листа управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації №3971/01-11/2-24 від 18.10.2024, ОСОБА_1 в період виконання обов'язків директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу не повідомляв про наявний у нього конфлікт інтересів.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу № 74к від 19.09.2023 «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», на підставі якого його дружині - викладачу Нововолинського електромеханічного фахового коледжу ОСОБА_2 нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 2000 грн., чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу не повідомив управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації про наявність в нього реального конфлікту інтересів, який виник під час підписання наказу № 74к від 19.09.2023 «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», на підставі якого його дружині - викладачу Нововолинського електромеханічного фахового коледжу ОСОБА_2 нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 2000 грн., чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Прокурор Данилюк О.В. вважає повністю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, просив накласти стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Надав висновок, складений відповідно до ст. 250 КУпАП, який за відсутністю заперечень інших учасників приєднано до матеріалів справи.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаних правопорушень не визнав, надав пояснення, суть яких полягає в наступному. Не заперечив факт підписання вищезазначеного наказу. Пояснив, що розмір грошової винагороди був узгоджений директором коледжу, а він лише підписав відповідний наказ як виконуючий обов'язки керівника. Різний розмір винагороди був визначений в залежності від категорій посад та обсягу посадових обов'язків працівників. Щорічна грошова винагорода входить до структури заробітної плати, передбачена у кошторисі навчального закладу, тобто є обов'язковою виплатою. А тому він та його дружина мають право на обов'язкове отримання вказаної грошової винагороди, з урахуванням також відсутністю у них дисциплінарних стягнень. Його провина лише в тому, що не погодив виплату грошової винагороди із управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації, що є лише недотриманням трудового законодавства, однак, жодних вимог антикорупційного законодавства він не порушив.

Захисники особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - Сиротинський С.В. та Душний Ю.А. зазначили, зокрема, про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, просили закрити провадження.

В судовому засіданні у зв'язку із задоволеним клопотанням захисників заслухано пояснення свідка ОСОБА_3 - головного бухгалтера Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, суть яких полягає в наступному. Виплата грошової винагороди працівникам здійснюється на підставі наказу директора, в даному випадку у справі, що розглядається, такий наказ підписав ОСОБА_1 , як виконуючий обов'язки директора коледжу. Грошова винагорода передбачена у кошторисі закладу і є обов'язковою частиною заробітної плати, тобто виплачується обов'язково.

Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку захисників, пояснення свідка ОСОБА_3 , всебічно, повно та об'єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності та взаємозв'язку, суд дійшов такого висновку.

Згідно з розділом 1 «Загальна частина» Статуту Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 06.02.2023 року №114, фаховий коледж є юридичною особою публічного права, що заснований на державній власності, здійснює свою діяльність на засадах неприбутковості і є бюджетною установою, має самостійний баланс і кошторис, рахунки у територіальному органі Державної казначейської служби України, печатку і штамп з власним найменуванням.

З урахуванням положень підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу є посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно суб'єктом правопорушень, передбачених ст. 172-7 КУпАП.

Згідно з розділом 3 «Повноваження засновника або уповноваженого ним органу» Статуту Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, управління Фаховим коледжем, в межах повноважень, визначених законодавством та Статутом, здійснює засновник або уповноважений ним орган.

При цьому відповідно до листа управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації №3971/01-11/2-24 від 18.10.2024, оперативне управління Нововолинським електромеханічним фаховим коледжем здійснює уповноважений орган, а саме управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації на підставі та в межах, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1412-р, а також розпорядженням голови Волинської ОДА №73 від 14.02.2000 «Про тимчасове виконання повноважень управління окремими категоріями закладів освіти державної форми власності, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України».

Згідно з розділом 5 «Права та обов'язки директора Фахового коледжу» Статуту Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, безпосереднє управління діяльністю Фахового коледжу здійснює директор Фахового коледжу. Директор є представником Фахового коледжу у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законодавством та Статутом. Директор організовує діяльність Фахового коледжу, вирішує питання фінансово-господарської діяльності, формує його структуру, штатний розпис та подає на затвердження у встановленому порядку, є розпорядником майна, коштів, забезпечує дотримання штатно-фінансової дисципліни, видає накази і розпорядження, надає доручення, обов'язкові для виконання всіма учасниками освітнього процесу і структурними підрозділами, приймає на роботу та звільняє працівників відповідно до законодавства, здійснює інші повноваження, передбачені законодавством України та цим Статутом.

Згідно з наказом директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу № 83-кв від 13.09.2023 виконання обов'язків директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу на період з 18.09.2023 по 19.10.2023 покладено на заступника директора з навчальної роботи ОСОБА_1

19.09.2023 в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу ОСОБА_1 видав та підписав наказ № 74к «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», на підставі якого: йому особисто було нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 3500 грн; ОСОБА_2 - викладачу Нововолинського електромеханічного фахового коледжу було нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 2000 грн.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є близькою особою, а саме дружиною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту» держава забезпечує виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов'язків.

Згідно з п. 2, п. 4, п. 5 Порядку надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 № 898, щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам надається за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді, методичному забезпеченні, відсутність порушень виконавчої і трудової дисципліни та здійснюється в межах загальних коштів, передбачених кошторисом навчального закладу чи методичної установи на оплату праці. Щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам видається на підставі наказу керівника навчального закладу чи методичної установи, а керівникам - за погодженням з організацією вищого рівня. Розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу.

Суд вважає, що виплата такої допомоги не є безумовною і здійснюється за наявності визначених законодавством підстав (надається за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді, методичному забезпеченні, відсутність порушень виконавчої і трудової дисципліни). Її конкретний сталий розмір також законодавством не визначено (лише максимальний).

Отже, при підписанні ОСОБА_1 вищевказаного наказу, він був наділений дискреційними повноваженнями щодо виплати грошової винагороди працівникам щодо її розміру, зокрема, відносно себе та близької особи - дружини.

А тому суд дійшов висновку про наявність реального конфлікту інтересів, що полягає у суперечності між приватними та службовими інтересами в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу ОСОБА_1 , під час видачі та підписання наказу №74к від 19.09.2023 «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу» - можливості отримання додаткової грошової винагороди для себе та для своєї дружини.

З наведених мотивів суд вважає необґрунтованими доводи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та його захисників, що грошова винагорода виплачується в обов'язковому порядку, а дії ОСОБА_1 не можуть містити ознак реального конфлікту інтересів. З цих же підстав подані стороною захисту докази (структура видатків на оплату праці Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, заява ОСОБА_2 від 11.12.2023, довідки від 18.02.2025 №6 та від 20.02.2025 № 17/01-12 щодо виплати грошової винагороди працівникам коледжу, довідки про відсутність дисциплінарних стягнень ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , копія наказу від 22.12.2023 № 97-к «Про преміювання працівників коледжу») не спростовують факт вчинення адміністративних правопорушень.

Відповідно до листа управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації №3971/01-11/2-24 від 18.10.2024, ОСОБА_1 в період виконання обов'язків директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу не повідомляв про наявний у нього конфлікт інтересів.

Судом не встановлено будь-яких передбачених законодавством підстав, причин, які перешкоджали ОСОБА_1 не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, та перешкод до повідомлення про наявний реальний конфлікт інтересів.

Згідно з положеннями п.п. 2-3 ч. 1 ст. 28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Частина перша статті 172-7 КУпАП передбачає відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Частина друга статті 172-7 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

З урахуванням наведеного суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу № 74к від 19.09.2023 «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», на підставі якого йому особисто нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 3500 грн, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, не повідомив управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації про наявність в нього реального конфлікту інтересів, який виник під час підписання наказу № 74к від 19.09.2023 «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», на підставі якого йому особисто нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 3500 грн., чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу № 74к від 19.09.2023 «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», на підставі якого його дружині - викладачу Нововолинського електромеханічного фахового коледжу ОСОБА_2 нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 2000 грн., чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи в.о. директора Нововолинського електромеханічного фахового коледжу не повідомив управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації про наявність в нього реального конфлікту інтересів, який виник під час підписання наказу № 74к від 19.09.2023 «Про виплату грошової винагороди працівникам коледжу», на підставі якого його дружині - викладачу Нововолинського електромеханічного фахового коледжу ОСОБА_2 нараховано та виплачено грошову винагороду в розмірі 2000 грн., чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Виходячи з положень зазначеної статті, вказані справи підлягають об'єднанню в одне провадження з наданням номеру справи - №165/207/25.

При накладенні адміністративного стягнення у відповідності до вимог, передбачених ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 потрібно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 в дохід держави потрібно стягнути судовий збір в розмірі 605,60 грн, що встановлено пунктом 5 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір".

Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284 КУпАП,

постановив:

Справи відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-7 КУпАП (справа № 165/205/25), за ч.1 ст.172-7 КУпАП (справа № 165/208/25), за ч.2 ст.172-7 КУпАП (справа № 165/207/25), за ч.2 ст.172-7 КУпАП (справа № 165/206/25) об'єднати в одне провадження, присвоївши номер справи № 165/207/25.

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, і на підставі ч.2 ст.36 КУпАП накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп. судового збору.

Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника, відповідно до ст.308 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП.

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня її винесення.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Нововолинський міський суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Олександр ГАЙВОРОНСЬКИЙ