Постанова від 01.05.2025 по справі 162/221/25

Справа № 162/221/25

Провадження № 3/162/163/2025

ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 травня 2025 року селище Любешів

Суддя Любешівського районного суду Волинської області Савич А.С., розглянувши справу, що надійшла з ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,

за частиною першою статті 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 287663 від 18.02.2025, ОСОБА_2 18.02.2025 близько 13 год 00 хв на території Камінь-Каширського району Волинської області на околиці населеного пункту Любешівська Воля на напрямку п/зн 0475 Люб'язь (Укр) - Мохро (рб) був виявлений ОСОБА_2 під час спроби незаконного перетину ДКУ поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон, чим порушив вимоги ст.9, 12 Закону України «Про державний кордон України» від 04.12.1991 р., тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_2 повторно не прибув, про місце і час розгляду справи повідомлявся судом у встановленому законом порядку шляхом надіслання судових повісток по місцю його проживання та додатково розміщенням на офіційному вебсайті Любешівського районного суду Волинської області судового оголошення про виклик ОСОБА_2 в судове засідання.

Будь-яких заяв чи клопотань ОСОБА_2 до суду не подавав.

Враховуючи ці обставини, й те, що відповідно до вимог ч.2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 204-1 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою, клопотання про відкладення розгляду справи не надходило, суд вважає за можливе розглянути справу без участі ОСОБА_2 .

Дослідивши матеріали справи, суд доходить такого висновку.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Вимогами ст.7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За приписами ст. 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Вимоги ст. 280 КУпАП визначають, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст.204-1 КУпАП передбачена за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений КУпАП.

Відповідно до положень КУпАП, обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.

До протоколу про адміністративне правопорушення на підтвердження вини ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП, надано лише: копію посвідчення водія ОСОБА_2 ; пояснення інспектора прикордонної служби 1 категорії ОСОБА_3 ; пояснення ОСОБА_2 , в яких він заперечив свою вину у вчиненні правопорушення, пояснивши, що їхав автомобілем з своєю нареченою в с-ще Любешів підвести товариша; схему розстановки п/п на ділянці ІНФОРМАЦІЯ_3 (з м.д. АДРЕСА_2 ) - а.с. 2-5.

Аналізуючи зазначені матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що вони не містять жодних доказів того, що ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення за обставин, як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення.

Таким чином, пояснення ОСОБА_2 під час досудової підготовки матеріалів справи не спростовуються доказами, які долучені до справи.

Приписи ст.62 Конституції України передбачають, що обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Будь-які сумніви та протиріччя, які виникають при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд тлумачить на користь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Згідно з ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Підсумовуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що вина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП, є не доведена, а тому провадження у справі необхідно закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП - за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись статтями 247 п.1, 283, 284 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст.247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП.

На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд Волинської області.

Суддя Любешівського районного суду

Волинської області А.С. Савич