Постанова від 30.04.2025 по справі 400/1489/24

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2025 р.м. ОдесаСправа № 400/1489/24

Категорія:111030600 Головуючий в 1 інстанції: Біоносенко В.В,

Місце ухвалення: м. Миколаїв

Дата складання повного тексту:15.11.2024 р.

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Бітова А.І.

суддів - Семенюка Г.В.

- Шляхтицького О.І.

у зв'язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), справа розглянута згідно п.3 ч.1 ст. 311 КАС України,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Миколаївській області на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2024 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Алвеор-Енерджі" до Головного управління ДПС у Миколаївській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

У лютому 2024 року ТОВ "Алвеор-Енерджі" звернулось до суду з позовом до Головного управління (далі ГУ) ДПС у Миколаївській області про:

- визнання протиправним та скасування рішення Комісії ГУ ДПС у Миколаївській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29 серпня 2022 року №908 про відповідність ТОВ "Алвеор-Енерджі" критеріям ризиковості платника податку на додану вартість;

- визнання протиправним та скасування рішення Комісії ГУ ДПС у Миколаївській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04 липня 2023 року №498 про відповідність ТОВ "Алвеор-Енерджі" критеріям ризиковості платника податку на додану вартість;

- зобов'язання ГУ ДПС у Миколаївській області виключити ТОВ "Алвеор-Енерджі" з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що рішенням Комісії від 29 серпня 2022 року №908 ТОВ "Алвеор-Енерджі" було визнано таким, що відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. При цьому, контролюючим органом зазначив у рішенні, що наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі поточної діяльності. За результатами аналізу встановлено, що 93% податкового кредиту сформовано за рахунок придбання послуг технічного обслуговування сонячної електростанції у ТОВ "Енергобуд-СПМ+", по якому наявне діюче рішення про відповідність п.8 критеріїв ризиковості від 06 липня 2022 року №219580. Крім того, встановлено недостатність трудових ресурсів та відсутність засобів здійснення господарської діяльності. У зв'язку з цим, позивачем 26 червня 2023 року ТОВ "Алвеор-Енерджі" було подано пояснення та документи на підтвердження реальності господарської діяльності товариства та для прийняття рішення про невідповідність товариства критеріям ризиковості. Однак, 04 липня 2023 року Комісією, з урахуванням наданих пояснень, було прийнято рішення №498 про відповідність ТОВ "Алвеор-Енерджі" критеріям ризиковості. В рішенні №498 відповідач зазначив про ненадання копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку, та також, що за результатами аналізу встановлено, що платником податку сформовано податковий кредит за рахунок придбання послуг технічного обслуговування сонячної електростанції у контрагента, який перебуває у переліку ризикових платників. Позивач зазначає, що основним видом діяльності товариства є виробництво електричної енергії з альтернативних джерел, зокрема, з сонячної енергії, має достатній штат працівників 16 осіб, ліцензію з виробництва електричної енергії, у товариства є сонячна електрична станція та земельна ділянка, на якій вона розташована. Отже, товариство має усі необхідні дозвільні документи, СЕС, земельну ділянку, працівників, та чинний договір від 06 грудня 2019 року №1108/01 з ДП "гарантований покупець", відповідно до якого позивач на законних підставах виробляє та продає електричну енергію. Щодо формування податкового кредиту за наслідками господарської операції з ТОВ "Енергобуд-СПМ+", то позивач зауважив, що 26 листопада 2022 року з ТОВ "Енергобуд-СПМ+" було укладено договір №26112021-ТО-1 про надання послуг з технічного обслуговування обладнання, за яким останній надавав послуги по технічному обслуговуванню СЕС. Дана господарська операція, як і вся діяльність позивача має абсолютно реальний характер, про що повідомлялось комісію з наданням відповідних доказів та пояснень.

Відповідач позов не визнав, вказуючи, що по-перше, вимоги позивача до ГУ ДПС у Миколаївській області про скасування рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податків від 29 серпня 2022 року №908 є безпідставними та необґрунтованими, оскільки вказане рішення Комісія ГУ ДПС у Миколаївській області не ухвалювала. По-друге, Комісією ГУ ДПС у Миколаївській області було прийнято рішення про відповідність/невідповідність платника на додану вартість ТОВ "Алвеор-Енерджі" критеріям ризиковості платника від 04 липня 2023 року №498. Підставами для ухвалення рішення стало виявлення обставин та/або отримання інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, відповідно до якого наявний наступний код податкової інформації: 1 3- придбання товарів (послуг) у платника податку, щодо якого прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку. За результатами аналізу встановлено, що ТОВ "Алвеор-Енерджі" податковий кредит сформовано за рахунок придбання послуг технічного обслуговування сонячної електростанції у контрагента, який перебуває у переліку ризикових платників податків, то з урахуванням отриманої від платника податку інформації, та копій відповідних документів від 26 червня 2023 року №1, прийнято рішення про внесення платника до переліку ризикових. Позивачем не надано вичерпної інформації, яка б спростувала здійснення платником ризикових господарських операцій, а саме: придбання з 17 січня 2022 року по 22 серпня 2022 року інших спеціалізованих будівельних робіт та будівництво споруд електропостачання та телекомунікацій у ТОВ "Енергобуд-СПМ+". Доводи позивача не містять конкретної інформації, яка б призвела до виключення ТОВ "Алвеор -Енерджі" з перелік ризикових платників.

Справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження.

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2024 року позов ТОВ "Алвеор-Енерджі" до ГУ ДПС у Миколаївській області задоволений частково.

Визнано протиправними та скасовано рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Миколаївській області про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 04 липня 2023 року №498 про відповідність ТОВ "Алвеор-Енерджі" критеріям ризиковості платника податку на додану вартість на підставі п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Зобов'язано ГУ ДПС у Миколаївській області виключити ТОВ "Алвеор-Енерджі" з переліку платників податку, що відповідають критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

В задоволенні позову в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення від 29 серпня 2022 року №908, відмовлено.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Миколаївській області на користь ТОВ "Алвеор-Енерджі" судові витрати в розмірі 3 028 грн.

В апеляційній скарзі ГУ ДПС у Миколаївській області ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з неправильним застосуванням норм матеріального права, з порушенням норм процесуального права, з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, а також що у зв'язку з тим, що висновки суду не відповідають обставинам справи.

Доводи апеляційної скарги:

- апелянт вказує, що підставою для включення товариства до ризикових платників податків слугував факт отримання контролюючим органом податкової інформації;

- апелянт звертає увагу, що з урахуванням отриманої інформації по ТОВ "Алвеор-Енерджі" виявлені ризики, що відповідають п.8 Критеріїв ризиковості платника податків;

- на думку апелянта, наявна у контролюючого органу податкова інформація відносно позивача вказує на його участь в ризикових операціях.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги ГУ ДПС у Миколаївській області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.

Судом першої інстанції встановлені, судом апеляційної інстанції підтверджені, учасниками апеляційного провадження неоспорені наступні обставини.

ТОВ "Алвеор-Енерджі" зареєстроване в якості юридичної особи 26 грудня 2019 року. Основними видами діяльності ТОВ "Алвеор-Енерджі" є: виробництво електроенергії (КВЕД 35.11), неспеціалізована оптова торгівля (КВЕД 46.90), передача електроенергії (КВЕД 35.12), розподілення електроенергії (КВЕД 35.13), торгівля електроенергією (КВЕД 35.14), збирання безпечних відходів (КВЕД 38.11), оброблення та видалення безпечних відходів (КВЕД 38.21), бедівництво споруд електропостачання та телекомунікацій (КВЕД 42.22).

ТОВ "Алвеор-Енерджі" в штаті має 16 працівників, серед яких: директор, головний бухгалтер, головний інженер з охорони праці, бухгалтер, юрист, головний енергетик, інженер з автоматизованих систем керування виробництвом, енергетик, електромонтер-лінійник з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

ТОВ "Алвеор-Енерджі" має ліцензію на виробництво електричної енергії та має сонячну електричну станцію (далі-СЕС), земельну ділянку, на якій розташована СЕС з іншими адміністративними будівлями.

З метою здійснення господарської діяльності ТОВ "Алвеор-Енерджі" укладено з Державним підприємством "Гарантований покупець" договір №1108/01,згідно якого виробник за "зеленим" тарифом зобов'язується продавати, а гарантований покупець зобов'язується купувати всю відпущену електричну енергію.

26 листопада 2021 року ТОВ "Алвеор-Енерджі" укадено з "Енергобуд-СПМ+" договір №26112021-ТО-1 про надання послуг з технічного обслуговування обладнання, за яким ТОВ "Енергобуд-СПМ+" надавало позивачу послуги з технічного обслуговування СЕС.

29 серпня 2022 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято Рішення про відповідність/ невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №908, відповідно до якого встановлена відповідність ТОВ "Алвеор-Енерджі" критеріям ризиковості платника податку.

Підставою віднесення ТОВ "Алвеор-Енерджі" до ризикових платників податків слугувало - наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань та функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції. За результатами аналізу встановлено, що 93% податкового кредиту сформовано за рахунок придбання послуг технічного обслуговування сонячної електростанції у ТОВ "Енергобуд-СПМ+", по якому наявне діюче рішення про відповідність п.8 критеріїв ризиковості від 06 липня 2022 року №219580. Крім того, встановлено недостатність трудових ресурсів та відсутність засобів для здійснення господарської діяльності.

26 червня 2023 року позивач надіслав на адресу відповідача повідомлення №1 з поясненнями та копіями документів на підтвердження реальності здійснення господарської діяльності.

04 липня 2023 року Комісією ГУ ДПС у Миколаївській області прийнято рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку 498, відповідно до якого встановлена відповідність ТОВ "Алвеор-Енерджі" критеріям ризиковості платника податку. Також, контролюючий орган зазначив у вказаному рішенні №498 про придбання товарів (послуг) у платників податку, щодо якого прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку . За результатами аналізу встановлено, що платником податковий кредит сформовано за рахунок придбання послуг технічного обслуговування сонячної електростанції у контрагента, який перебуває у переліку ризикових платників.

Не погоджуючись з вказаними рішеннями, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що рішення №498 від 04 липня 2023 року не містять конкретної інформації, в чому саме полягає ризиковість товариства за наслідками здійснення конкретної господарської операції.

Колегія суддів вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 6-12, 77 КАС України, п.п.201.1, 201.10 ст. 201 ПК України, п.п.3, 4, 5, 7, 8, 9 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165.

Колегія суддів не приймає до уваги доводи апелянта, виходячи з наступного.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.201.10 ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Відповідно до п.201.16. ст. 201 ПК України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1165 (далі - Порядок №1165), платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Відповідно до п.6 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Таким чином, відповідно до вимог Порядку №1165, рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, ухвалюється лише під час вирішення питання при реєстрації податкової накладної, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, та реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування була зупинена.

У цьому випадку, ТОВ "Алвеор-Енерджі" не подавало на реєстрацію податкові накладні/розрахунки коригування, а рішення про відповідність платника податку критеріям ризикованості, було ухвалено за межами процедури передбаченої Порядком.

Колегія суддів зазначає, що з рішення контролюючого органу №498 від 04 липня 2023 року, вбачається, що воно було прийнято не у зв'язку з перевіркою наданої на реєстрацію податкової накладної, а лише у зв'язку з наявною податкової інформацією, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій.

Ані ПК України, ані Порядок №1165, не надають повноважень контролюючому органу, за межами процедури реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, приймати рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

На період початку проведення позивачем господарських операцій з ТОВ "Енергобуд-СПМ+" (січень -червень 2022), відносно вказаного суб'єкта господарювання було відсутнє рішення про відповідність його критеріям ризиковості платника податків. ТОВ "Енергобуд-СПМ+", як вказує сам відповідач, включено до переліку ризикових 06 липня 2022 року, тобто до укладання позивачем договору та проведення позивачем фінансово-господарських операцій із вказаним контрагентам.

Відповідно до п.2 Порядку №1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.

Згідно п.5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо: відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Пунктом 6 Порядку №1165 передбачено, що питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

У рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (п.7 Порядку №1165).

У разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з п.8 додатка 1 у відповідних полях рішення зазначаються детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/Державним класифікатором/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Пунктом 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість (додаток 1 до Порядку №1165) встановлено наступний критерій: У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій наклади і й/розрахунку коригування.

Довідник кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС.

З наведеного слідує, що, чинним законодавством встановлені чіткий перелік умов та певну послідовність прийняття рішення про відповідність платника податку Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

Крім того, слід звернути увагу, що у формулюванні п.8 Критеріїв міститься посилання на господарську операцію, зазначену в поданій для реєстрації податковій накладній.

Системний аналіз зазначених вище норм свідчить про те, що обов'язковою передумовою розгляду питання про відповідність платника податку Критеріям ризиковості є складання таким платником податкової накладної і подання її для реєстрації. Виключно після цього комісія регіонального рівня має право розглянути питання щодо відповідності платника податку критеріям ризиковості. З чого слідує, що Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних порушено процедуру прийняття оскаржуваного рішення.

Слід зазначити, що встановленню відповідності товариства критеріям ризиковості, має передувати здійсненню останнім конкретної ризикової господарської операції, а не загальна інформація податкового органу щодо підприємства та його контрагентів.

Рішення №498 від 04 липня 2023 року не містять конкретної інформації, в чому саме полягає ризиковість товариства за наслідками здійснення конкретної господарської операції.

Зазначене, перш за все, свідчить про формальний підхід контролюючого органу при прийнятті рішення від 04 липня 2023 року №468 відносно ТОВ "Алвеор-Енерджі".

Загальними вимогами, які висуваються до акту індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Головною рисою таких актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв'язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акта нормам чинного законодавства.

Верховний Суд у постанові від 22 липня 2021 року по справі №520/480/20 вказав, що саме лише посилання контролюючого органу про те, що аналіз діяльності товариства свідчить про наявність ризиків маніпулювання показниками податкової звітності та даними Єдиного реєстру податкових накладних, а також мінімізації платежів до бюджету, без належного обґрунтування і документального підтвердження, не може свідчити про відповідність рішення критеріям правомірності, які пред'являються до рішень суб'єктів владних повноважень і закріплені у частині другій статті 2 КАС України.

Підсумовуючи, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо необхідності виключення ТОВ "Алвеор-Енерджі" з переліку платників податку, що відповідають критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

Враховуючи все вищевикладене, колегія судів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Колегія суддів не змінює розподіл судових витрат відповідно ст. 139 КАС України.

Оскільки дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, постанова суду апеляційної інстанції відповідно до ч.5 ст. 328 КАС України в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 308, 311, п.1 ч.1 ст. 315, ст.ст. 316, 321, 322, 325, ч.5 ст. 328 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Миколаївській області залишити без задоволення, а рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2024 року залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків передбачених п.2 ч.5 ст. 328 КАС України.

Повне судове рішення складено 30 квітня 2025 року.

Головуючий: Бітов А.І.

Суддя: Семенюк Г.В.

Суддя: Шляхтицький О.І.