Ухвала від 30.04.2025 по справі 540/345/20

Справа № 540/345/20

УХВАЛА

30 квітня 2025 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І. розглянувши в порядку письмового провадження звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року у справі №540/345/20, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року у справі №540/345/20 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо припинення/призупинення виплати пенсії ОСОБА_1 за період з 01.06.2016 року по 30.06.2019 року, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за період з 01.06.2016 року по 30.06.2019 року включно.

Стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області заборгованість по невиплаченій ОСОБА_1 пенсії за період з 01.07.2019 року по 30.08.2019 року включно в сумі 17 252,02 грн. В частині позовних вимог про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області відновити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.06.2016 року - відмовлено. В частині позовних вимог про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість з виплати пенсії за період з 01.06.2016 року по 30.08.2019 року у порядку та у спосіб, передбачений положеннями статті 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-ІV, виплату заборгованості з пенсійних виплат за період з 01.06.2016 року по 30.06.2019 року розпочати з місяця наступного за місяцем набрання чинності даним рішенням суду - відмовлено.

11.10.2021 року ОСОБА_1 звернулася до Херсонського окружного адміністративного суду з клопотанням про накладення штрафу на керівника Головного управління ПФУ в Херсонській області за невиконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду у справі № 540/345/20.

Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду 15.11.2021 року судом задоволено клопотання ОСОБА_1 . Визнано звіт про виконання рішення суду таким, що не підтверджує виконання рішення суду у повному обсязі та накладено на начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області штраф у розмірі 47580 грн. за невиконання рішення суду у період виконання обов'язків начальника управління.

Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 17.09.2024 року замінено позивача у справі №540/345/20 ОСОБА_1 на її правонаступника - ОСОБА_2 .

Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 22.10.2024 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області залишено без задоволення, ухвалу Херсонського окружного адміністративного суду від 15.11.2021 року по справі №540/345/20 залишено без змін.

В провадженні Херсонського окружного адміністративного суду знаходилося клопотання ОСОБА_1 по справі №540/345/20 про повторне накладення штрафу на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області за невиконання рішення суду та зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду.

Згідно Розпорядження Голови Верховного Суду від 18.03.2022 року № 11/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану (окремі суди Донецької, Харківської та Херсонської областей)» територіальна підсудність справ Херсонського окружного адміністративного суду визначена за Одеським окружним адміністративним судом.

Клопотання у справі №540/345/20 за результатами автоматизованого розподілу було передано для розгляду судді Одеського окружного адміністративного суду Свиді Л.І.

Ухвалою від 10.12.2024 року судом задоволено частково Клопотання ОСОБА_2 (правонаступника - ОСОБА_1 ) про повторне накладення штрафу на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області за невиконання рішення суду та зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду. Встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Херсонській області строк для подання звіту про виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року у справі №540/345/20 та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області у 90 денний строк з дати прийняття цієї ухвали подати до Одеського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року у справі №540/345/20. В задоволенні іншої частини клопотання ОСОБА_2 (правонаступника - ОСОБА_1 ) - відмовлено.

На адресу суду надійшов звіт Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області про виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року у справі №540/345/20, відповідно до якого Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 16.03.2020 по справі № 540/345/20 зобов'язано Головне управління нарахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 за період з 01.06.2016 по 30.06.2019 включно. Стягнути з Головного управління заборгованість по невиплаченій ОСОБА_1 пенсії за період з 01.07.2019 по 30.08.2019 включно в сумі 17252,02 грн. В частині присуджених виплат пенсії в межах суми стягнення за один місяць рішення суду виконати негайно. В рамках негайного виконання рішення суду Головним управлінням в червні 2020 року виплачено ОСОБА_1 місячний розмір пенсії за червень 2016 року в сумі 3474,19 грн. В грудні 2020 року Головним управління, в межах негайного виконання, виплачено місячний розмір пенсії за липень 2019 року, доплативши недоотриману суму 5151,82 грн. (всього за липень 2019 виплачено: 3474,19+5151,82 =8626,01). Отже, в рамках негайного виконання рішення суду в червні та грудні 2020 року, Головним управлінням виплачено - 8626,01 грн. В подальшому, листом від 28.09.2021 № 04-24/10-06/5933 Державна казначейська служба України в Херсонській області повідомила Головне управління, що рішення суду за виконавчим листом Херсонського окружного адміністративного суду від 06.08.2020 №698 по справі №540/345/20 про стягнення з Головного управління заборгованості по невиплаченій ОСОБА_1 пенсії за серпень 2019 року в сумі 8626,01 грн. за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою КПКВ 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» - виконано. Таким чином, рішення суду в частині стягнення з Головного управління заборгованості по невиплаченій ОСОБА_1 пенсії з 01.07.2019 по 30.08.2019 включно в сумі 17 252,02 грн. виконано у повному обсязі. В подальшому, на виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16.03.2020 №540/345/20 Головним управлінням, в межах своєї компетенції розраховано борг за період з 01.06.2016 по 30.06.2019 який (на момент розрахунку) складав: 216495,69 грн. На момент набрання рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 16.03.2020 № 540/345/20 законної сили, а саме 14.07.2020, Кабінетом Міністрів України окремого нормативно-правового акту, який би визначав порядок випали внутрішньо переміщеним особам пенсії які не виплачено за попередні періоди та до місяця їх відновлення - прийнято не було. Відповідно до пункту 1 Порядку №1165 пенсійні виплати за минулий період, у тому числі нараховані на виконання рішень суду, що набрали законної сили, проводяться отримувачам за окремою програмою, передбаченою в бюджеті Пенсійного фонду України на відповідну мету, за рахунок коштів державного бюджету України на відповідний рік. Згідно із пунктом 4 Постанови №1165 пенсійні виплати за минулий період проводяться щомісяця отримувачам, яких включено до переліку станом на 1 січня відповідного року. На забезпечення пенсійних виплат за минулий період щомісяця спрямовується частина бюджетних призначень, відповідно до бюджетного розпису. Розмір пенсійної виплати за минулий період отримувачам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, визначається в сумі, що відповідає розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому здійснюється пенсійна виплата за минулий період, але не може бути більшим від належної до виплати отримувачу суми, що обліковується в переліку отримувачів. У разі недостатності бюджетних призначень для забезпечення пенсійної виплати за минулий період у розмірі, передбаченому абзацом другим цього пункту, виплата проводиться в сумі, що визначається пропорційно виділеним на пенсійні виплати за минулий період бюджетним призначенням, але не більшій належної до виплати суми, що обліковується в переліку отримувачів. За результатами виконання бюджету Пенсійного фонду України за дев'ять місяців відповідного року зазначений в абзаці другому цього пункту розмір пенсійної виплати за минулий період може бути збільшений пропорційно залишку бюджетних призначень, але не може перевищувати належної до виплати суми, що обліковується в переліку отримувачів. З набранням чинності постанови №1279 з 01.04.2021 змінився порядок розподілу та фінансування пенсій, дана функція на сьогодні належить Пенсійному фонду України, а не територіальним управлінням. Бюджетом Пенсійного фонду України на 2022, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.10.2022 №1167 ( зі змінами), на фінансування видатків, пов'язаних з погашенням заборгованості з виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), які не виплачено за період до місяця їх відновлення, внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території, що здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, було передбачено 150,0 млн. грн. Планом доходів і видатків Головного управління на 2022 рік (зі змінами) на фінансування видатків, пов'язаних з погашенням заборгованості з виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), які не виплачено за період до місяця їх відновлення, внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території затверджено кошти в сумі 733 500,00 грн. До набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України якою затверджено Порядок № 1165, не було визначено джерело фінансування виплат за минулий час внутрішньо переміщеним особам, відповідно жодному з них, якщо їх пенсія не мала джерело фінансування з коштів державного бюджету, не було проведено виплату за минулий час. Фактично за рахунок коштів Державного бюджету України у 2022 році виплачено 733 512,68 грн. 1423 особам з числа внутрішньо-переміщених, які перебували на обліку в Головному управлінні, та мали аналогічну заборгованість. Серед осіб, яким проведена часткова виплата заборгованості, також обліковувалась ОСОБА_1 , якій у листопаді 2022 року перераховано 530,00 грн. на банківський рахунок. Вказана перерахована сума у розмірі 530,00 грн. розрахована автоматизованим способом та пропорційно обсягу виділених з державного бюджету коштів та кількості отримувачів, що відповідає вимогам абзацу 3 пункту 4 Порядку № 1165 відповідно до якої «у разі недостатності бюджетних призначень для забезпечення пенсійної виплати за минулий період у передбаченому розмірі, виплата проводиться в сумі, що визначається пропорційно виділеним на пенсійні виплати за минулий період бюджетним призначенням, але не більшій належної до виплати суми, що обліковується». Тобто, Головним управлінням відповідно до затвердженого Порядком №1165 механізму виплати пенсій, які не виплачено за період до місяця відновлення їх виплати внутрішньо переміщеним особам, після виділення коштів з державного бюджету України та в рамках одержаного асигнування проведено відповідну виплату. У грудні 2022 року відповідачу стало відомо, що ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Інформація про смерть ОСОБА_1 від родичів чи спадкоємців до Головного управління не надходила та була отримана відповідачем з комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради. Після отримання інформації про смерть ОСОБА_1 . Головним управлінням, керуючись пунктом 19 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого Кабінету Міністрів України від 30.08.199 №1596, направлено запит від 01.03.2023 року №2100-1002-8/4845 до АТ «Ощадбанк» щодо повернення коштів перерахованих ОСОБА_1 за період з 01.09.2022 по 31.12.2022 в сумі 48663,04 грн. у зв'язку із смертю пенсіонера. Вказана сума 48663,04 грн., яка була виплачена після смерті ОСОБА_1 у зв'язку із відсутністю інформації (в тому числі від родичів та спадкоємців) про смерть пенсіонера 15.08.2022, включала виплату пенсії за: - вересень 2022 в сумі 12024,35 грн.; жовтень 2022 в сумі 12024,35 грн.; листопад 2022 в сумі 12024,35 грн.; листопад 2022 в сумі 530,00 грн. (18 категорія відомості); грудень 2022 в сумі 12059,99 грн. В подальшому, за результатами розгляду листа Головного управління від банківської установи АТ «Ощадбанк» одержано відповідь №46-09/726/2023-00/Вих від 29.03.2023, що «станом на 03.03.2023 відсутні кошти». 26.10.2023 до Головного управління звернулась ОСОБА_2 із заявою на утримання переплати в сумі 48663,04 грн із загальної суми боргу, яка утворилася згідно рішення суду від 16.03.2020 по справі №540/345/20. Після проведення взаємозаліку, залишок боргу по виплаті пенсії за період з 01.06.2016 по 31.08.2019 за рішенням суду №540/345/20 склав 167 832,65 грн. Бюджетом пенсійного фонду України на 2024 рік, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2024 №1156, передбачались видатки на погашення заборгованості з пенсійних виплат (щомісячного довічного грошового утримання) за рішеннями суду, зокрема і в рамках реалізації затвердженого Кабінетом Міністрів України Порядку № 1165. Так, станом на теперішній час відповідачем виплачено ОСОБА_2 : 21.10.2024 частину заборгованості у розмірі 2361,00 грн. 12.11.2024 частину заборгованості у розмірі 2361,00 грн. 09.12.2024 частину заборгованості у розмірі 2361,00 грн. Після чого залишок боргу за рішенням суду склав 160 749,65 грн. Наказом Пенсійного фонду України від 30.12.2024 №172 «Про тимчасовий розпис доходів і видатків Пенсійного фонду України на І квартал 2025 року» затверджено Тимчасовий розпис доходів і видатків Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області на І квартал 2025 року. В Тимчасовому розписі доходів і видатків Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області на І квартал 2025 року виділення коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат (щомісячного довічного грошового утримання) за рішеннями суду, зокрема і в рамках реалізації Порядку № 1165 не передбачено. Копія наказу Пенсійного фонду України від 30.12.2024 №172 «Про тимчасовий розпис доходів і видатків Пенсійного фонду України на І квартал 2025 року» та сам Тимчасовий розпис доходів і видатків Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області на І квартал 2025 року - додаються. Відтак, виплата коштів, нарахованих на виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду по справі №540/345/20 може бути здійснена виключно в межах затверджених бюджетних призначень для здійснення відповідних виплат та з урахуванням порядку виплати встановленого Порядком №1165. З метою виконання рішення суду в частині виплати заборгованості відповідачем неодноразово направлялись листи - прохання щодо цільового дозволу на виплату пенсії, саме ОСОБА_1 : (лист від 09.09.2019 №11871/02; лист від 14.08.2020 №2100-0402-9/33205; лист від 29.07.2021 №2100-0304-5/36150), на які отримано відповіді Пенсійного фонду України від 19.11.2019 №2800-030202- 9/34950, від 31.08.2020 №2800-030202-9/27747, від 20.08.2021 №2800-030102-9/41090, в яких Пенсійний фонд не виділяє відповідних коштів, а наголошує на дотриманні вимог постанови Кабінету Міністрів України №637. 23.10.2024 за вих. №2100-0401-5/43669 Головним управлінням на адресу Пенсійного фонду направлено черговий лист з проханням виділити кошти в рамках бюджету Пенсійного фонду України на 2024 рік для проведення виплати залишку заборгованості недоотриманої пенсії по справі №540/345/20. Листом від 22.01.2025 за вих.№2800-030202-9/4769 Пенсійний фонд України повідомив відповідача, що: Із залишку суми недоотриманої пенсії померлої ОСОБА_1 частину пенсії з положень Порядку № 1165 виплачено ОСОБА_2 у жовтні, листопаді та грудні 2024 року. Наступні виплати здійснюватимуться в межах наявного фінансового ресурсу. 10.02.2025 Головне управління, з метою виконання рішення суду в повному обсязі, повторно звернулось до Пенсійного фонду України із листом про виділення коштів для проведення виплати залишку заборгованості недоотриманої пенсії в розмірі 160749,65 грн. (лист за вих. №2100-0401- 5/5047). Проте, станом на дату подання звіту, відповідь на вищезазначений лист до відповідача не надходила. Все вищенаведене доводить те, що відповідачем в межах своїх повноважень постійно вчинялись і продовжують вчиняться дії спрямовані на виконання рішення суду. З огляду на зазначене, обставини, на які неодноразово вказувалось Головним управлінням свідчать про реальну фінансову неможливість виконати судове рішення, оскільки невиплата в повному обсязі коштів за рішенням суду зумовлена не недбалістю чи неналежним виконанням своїх обов'язків, а відсутністю відповідного бюджетного призначення, фінансового забезпечення боржника та правом виплати. А відповідно, відсутні повноваження у відповідача, зокрема в особі начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області направляти кошти на виплату пенсії по конкретному пенсіонеру, у тому числі на виконання рішення суду, за відсутності бюджетного призначення. Головне управління наголошує на неможливості виконання судового рішення в цій частині, зважаючи на те, що суми пенсійних виплат, нараховані на виконання рішення суду, можуть бути виплачені лише в межах затверджених бюджетних призначень, а на даний час необхідні для цього кошти, відсутні. Враховуючи викладене, Головне управління не може визначити орієнтовні строки виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду по справі № 540/345/20, в частині виплати заборгованості, оскільки виплата заборгованості, обчисленої на виконання судових рішень, здійснюється органами Пенсійного фонду України, визначеними судом боржниками, в межах бюджетних асигнувань, виділених на цю мету.

Відповідно до ч. 1 ст. 382, ч. 1 ст. 382-2, ч. 1, 2 ст. 382-3 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Згідно з ч.2 ст.14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Відповідно до вимог ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

У Рішенні від 30 червня 2009 року № 16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз. 1 пп. 3.2 п. 3, абз. 2 п. 4 мотивувальної частини).

Виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатись як невід'ємна частина «судового процесу» для цілей статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Оцінюючи наданий відповідачем звіт від 09.03.2025 року, суд зазначає, що відповідачем не виконано ухвалу суду від 10.12.2024 року в повному обсязі.

Тобто, ГУ ПФ України в Херсонській області вживає заходи щодо виконання рішення суду від 16 березня 2020 року у справі №540/345/20 в частині виплати заборгованості невиплаченої пенсії позивача, проте судове рішення у цій частині залишається невиконаним.

При цьому, суд зазначає, що звернення відповідача з листами до Пенсійного фонду України з проханням про розгляд питання щодо виділення коштів на виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду по цій справі, хоча певною мірою і є свідченням вчинення відповідачем дій, направлених на виконання судового рішення, проте не свідчить про виконання судового рішення у повному обсязі.

Враховуючи, що виконання судового рішення в частині доплати по перерахунку пенсії позивача залежить від фінансування витрат на вказані цілі з Державного бюджету України, тому суд дійшов висновку про необхідність надання відповідачу можливості виконати судове рішення належним чином, здійснивши виплату нарахованої суми заборгованості з перерахованої пенсії, у зв'язку з чим встановити новий строк для надання звіту про виконання судового рішення.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у справі №560/1080/19.

Невиконання в повному обсязі рішення суду, яке набрало законної сили щодо пенсійних виплат, позбавляє пенсіонера права отримати заборгованість з перерахованої (нарахованої) пенсії на виконання рішення суду, що в свою чергу, позбавляє їх гарантованого Конституцією України (стаття 46) права на соціальний захист в повному обсязі.

Так, у рішенні ЄСПЛ від 19.03.1997 року у справі «Горнсбі проти Греції» Суд зазначив, що, право на судовий захист було б ілюзорним, якби національна правова система Високої Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов'язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду будь-якій зі сторін. Ефективний доступ до суду включає право на виконання судового рішення без невиправданих затримок.

Крім того, відсутність у заявника можливості домогтися виконання судового рішення, винесеного на його користь, становить втручання у право на мирне володіння майном, як це передбачено п. 1 ст. 1 Першого протоколу.

Оскільки виконання рішення в частині виплати заборгованості позивачу залежить не лише від відповідача а й від виділених Пенсійним фондом України коштів, суд вважає за можливе встановити новий строк для подачі звіту про виконання рішення 90 днів.

Крім того, враховуючи те, що судове рішення стосується здійснення пенсійних виплат, суд дійшов висновку про звільнення керівника суб'єкта владних повноважень від сплати штрафу за невиконання рішення суду враховуючи наявні докази, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань.

Відтак, суд вважає за доцільне встановити відповідачу новий строк подання звіту про виконання рішення по даній справі.

Керуючись ст. ст. 382, 248 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Херсонській області у прийнятті звіту про виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року у справі №540/345/20.

Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Херсонській області новий строк подання звіту про виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року у справі №540/345/20.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області у 90 денний строк з дати прийняття цієї ухвали подати до Одеського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року у справі №540/345/20.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Леонід СВИДА