10 березня 2025 рокуСправа №160/33466/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Царікової О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ; ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
19.12.2024 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати індивідуальний акт - рішення оформлене протоколом № (невідомий) від (дата не відома) посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , який є структурним підрозділом ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , про вилучення військового квитка позивача - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , відмови позивачу у внесенні відомостей про виключення його з військового обліку в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (ЄДРПВР);
- зобов'язати посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , який є структурним підрозділом ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , повторно розглянути надані позивачем документи про внесенні відомостей про виключення позивача - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , з військового обліку в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (ЄДРПВР).
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.12.2024 означену позовну заяву залишено без руху. Позивачеві встановлено строк - п'ять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позову шляхом подання до суду уточненої позовної заяви, яка буде відповідати вимогам статті 160 КАС України та в якій вірно визначити суб'єктний склад учасників справи та позовні вимоги до визначених відповідачів.
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду через систему «Електронний суд» від представника позивача надійшла уточнена позовна заява, в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати індивідуальний акт - рішення оформлене протоколом № (невідомий) від (дата не відома) посадових осіб відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , в особі структурного підрозділу без створення юридичної особи та без реєстрації в ЄДРПОУ, який не має процесуальної дієздатності: ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 - ІНФОРМАЦІЯ_5 , про вилучення військового квитка Позивача - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , відмови позивачу у внесенні відомостей про виключення його з військового обліку в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (ЄДРПВР);
- зобов'язати посадових осіб відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , в особі структурного підрозділу без створення юридичної особи та без реєстрації в ЄДРПОУ, який не має процесуальної дієздатності: ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 - ІНФОРМАЦІЯ_5 , повторно розглянути надані позивачем документи про внесенні відомостей про виключення Позивача - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , з військового обліку в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (ЄДРПВР).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 15.09.2024 посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 надано відповідь (вихідний №4/8942/3 від 15.09.2024) на запит адвоката Котляр Т.В., в якій вказано, що дійсно було вилучено у ОСОБА_1 військовий квиток з метою внесення до нього відомостей про взяття на військовий облік ОСОБА_1 та результати ВЛК, та безпідставно послались абз. 2 п. 1 ст. 37 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу», що взяттю на військовий облік військовозобов'язаних підлягають особи, які прибули після відбуття покарання з установ виконання покарання. Посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 безпідставно без згоди ОСОБА_1 намагаються взяти на військовий облік ОСОБА_1 , безпідставно вважають ОСОБА_1 особою, яка начебто прибула після відбуття покарання з установ виконання покарання, що не відповідає дійсності, в зв'язку з тим, що ОСОБА_1 після відбуття покарання ще 26.11.1999 був знятий з військового обліку та виключений з військового обліку відповідно до п. ''г'' ч. 5 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", відповідно до відмітки в його військовому квитку НОМЕР_4 , зробленої Інгулецьким військовим комісаром підполковником ОСОБА_2 . Однак, вищезазначена ІНФОРМАЦІЯ_6 норма абз. 2 п. 1 ст. 37 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» стосується осіб, що тільки прибули після відбуття покарання з установ виконання покарання, а ОСОБА_1 ще в 1999 році був виключений з військового обліку, тому вказана норма, на яку посилається ІНФОРМАЦІЯ_6 до нього не відноситься, а примусове, без волевиявлення ОСОБА_1 , намагання взяти його на військовий облік є незаконним, протиправним, та таким що порушує права ОСОБА_1 , та має ознаки перевищення службових повноважень та зловживання владою з боку посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.01.2025 відкрито провадження у справі та призначено розгляд останньої за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду через систему «Електронний суд» від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов відзив на позовну заяву (вх. №3454/25 від 23.01.2025), в якому відповідач позовні вимоги заперечував в повному обсязі.
В обґрунтування своїх заперечень представник відповідача вказує, що 09.03.2023 року позивач прибув до ІНФОРМАЦІЯ_4 , де йому було запропоновано пройти військово-лікарську комісію для визначення ступення придатності до військової служби. Після чого позивачу було видано направлення (картку обстеження та медичного огляду), де останній поставив особистий підпис (в пункті 11) (копія картки мед.огляду додається) та добровільно здав свій військовий квиток для внесення до нього відомостей про взяття на військовий облік та результати ВЛК. Після чого позивач направився на проходження військово-лікарської комісії, де пройшов майже всіх лікарів, окрім лікаря-офтальмолога тому, що був направлений на дообстеження. Отже, своїми діями (а саме підписом на медичній картці) та проходженням військово-лікарської комісії позивач підтвердив своє волевиявлення та бажання бути взятим на військовий облік. Доводи позивача, які ґрунтуються на тому, що він нібито не підлягає взяттю, у зв'язку з тим, що він був виключений з військового обліку військовозобов'язаних відповідно Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (в редакції 1999 року) є недостовірними, оскільки, на день звернення до ІНФОРМАЦІЯ_4 позивач в силу ст. 89 ККУ вважається таким, що не має судимості, адже термін після його звільнення з місць позбавлення волі сягає більше двадцяти років. Крім того, відповідно до бази даних АІТС «Оберіг», а також з роздруківок з «РЕЗЕРВ+» (які були додані до позову позивачем) позивач на даний час не знаходиться на військовому обліку військовозобов'язаних, а отже доводи позивача щодо взяття його на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_6 є безпідставними.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
06.09.2024 адвокатом Котляр Т.В. направлено на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_4 адвокатський запит (вхідний №13218 від 10.09.2024), в якому запитувалась наступна інформація:
1. Надати письмово всю наявну інформацію про підстави вилучення у мого клієнта, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець м. Інгулець Дніпропетровської обл., РНОКПП НОМЕР_1 , посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 його військового квитка НОМЕР_4 , а також інформації про підставу (номер пункту та номер статті та найменування нормативного акту) дату та номер наказу про зняття мого клієнта з військового обліку, як особи що була засуджена до позбавлення волі.
2. Надати письмово інформацію про статус ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець м. Інгулець Дніпропетровської обл., РНОКПП НОМЕР_1 , а саме чи перебуває він на військовому обліку, якщо перебуває, то в якому ТЦК та СП, на підставі якого документа він був прийнятий на військовий облік, чи є його особиста добровільна письмова заява про взяття його на військовий облік.
3. Надати письмово інформацію про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець м. Інгулець Дніпропетровської обл., РНОКПП НОМЕР_1 , а саме чи дійсно він був 26.11.1999 знятий з військового обліку та виключений з військового обліку відповідно до п. ''г'' ч. 5 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", відповідно до відмітки в його військовому квитку НОМЕР_4 зробленої Інгулецьким військовим комісаром підполковником Алентус (сторінка 33 пункт 34).
4. Надати письмово інформацію про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець м. Інгулець Дніпропетровської обл., РНОКПП НОМЕР_1 , а саме чи вилучався у нього його військовий квиток НОМЕР_4 , чи видавалась йому відповідна розписка про вилучення військового квитка, або інший документ замість вилученого військового квитка, яка законна підстава вилучення військового квитка.
15.09.2024 посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 надано відповідь (вихідний №4/8942/3 від 15.09.2024) на запит адвоката Котляр Т.В., в якій вказано, що дійсно було вилучено у ОСОБА_1 військовий квиток з метою внесення до нього відомостей про взяття на військовий облік ОСОБА_1 та результати ВЛК, та безпідставно послались на абз. 2 п. 1 ст. 37 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу», що взяттю на військовий облік військовозобов'язаних підлягають особи, які прибули після відбуття покарання з установ виконання покарання. Посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 безпідставно без згоди ОСОБА_1 намагаються взяти на військовий облік ОСОБА_1 , безпідставно вважають ОСОБА_1 особою, яка начебто прибула після відбуття покарання з установ виконання покарання, що не відповідає дійсності, в зв'язку з тим, що ОСОБА_1 після відбуття покарання ще 26.11.1999 був знятий з військового обліку та виключений з військового обліку відповідно до п. ''г'' ч. 5 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", відповідно до відмітки в його військовому квитку НОМЕР_4 , зробленої Інгулецьким військовим комісаром підполковником Алентус
Не погоджуючись з таким рішенням, а саме листом - відмовою від 15.09.2024 № 4/8942/3 відповідача, позивач звернувся з позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України. Громадяни проходять військову службу відповідно до закону.
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ), введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб.
На момент розгляду адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні продовжено.
Спірні правовідносини, що виникли між сторонами регулюються Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-XII, Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII.
Суд зауважує, що позивач в даній справі оскаржує відмову відповідача виключити його з військового обліку, як особу, яка була раніше засуджена за тяжкий чи особливо тяжкий злочин.
З інформації з реєстру Оберіг ОСОБА_1 станом на 19.07.2024 на військовому обліку не знаходиться.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України, у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби здійснює Закон №2232 .
Відповідно до частини 2 статті 1 Закону №2232-XII, військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Згідно із частиною 3 статті 1 Закону №2232-ХІІ військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Відповідно до ст.2 Закону №2232-ХІІ, військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Проходження військової служби здійснюється: громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом), за направленням або за призовом; іноземцями та особами без громадянства - у добровільному порядку (за контрактом) на посадах, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту та Національної гвардії України.
Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 №3543-XII(далі - Закон №3543-XII, у редакції від 18.05.2024) мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
Згідно із частиною 5 статті 22 Закону №3543-XII, призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, забезпечують місцеві органи виконавчої влади та здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки або командири військових частин (військовозобов'язаних, резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, військовозобов'язаних, резервістів розвідувальних органів України - відповідний підрозділ розвідувальних органів України, осіб, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - відповідні органи управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
Підстави взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього визначені в статті 37 Закону №2232-ХІІ.
Так, відповідно до п. 6 ст. 37 Закону №2232-ХІІ виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі.
Відтак, положення ст. 37 Закону №2232-ХІІ не містить такої підстави для виключення з військового обліку осіб, які засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Окрім того, згідно пункту 4 розділу «Загальні питання» Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, на військову службу під час мобілізації, на особливий період можуть бути призвані:
особи, звільнені з військової служби у зв'язку із застосуванням заборони, передбаченої частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України Про очищення влади. Такі особи, призвані на військову службу під час мобілізації, призначаються на військові посади, крім посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади;
особи, яких раніше було засуджено до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання, тяжкого злочину, крім тих, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України;
особи, яких раніше було засуджено до позбавлення волі за особливо тяжкий злочин, крім тих, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України. Такі особи призиваються на військову службу під час мобілізації за рішенням Генерального штабу Збройних Сил, відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ;
засуджені особи, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, крім тих, які засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України. Такі особи проходять військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частин.
Відповідно до частин 1, 2статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відтак, відповідачем було правомірно відмовлено ОСОБА_1 у виключенні з військового обліку військовозобов'язаних, а тому позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Суд відзначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік).
Військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у мирний час та в особливий період (пункт 3 Порядку №1487).
Відповідно до пункту 20 Порядку №1487 військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів. У разі зміни місця проживання або у разі, коли в паспорті громадянина України відсутні відмітки про реєстрацію місця проживання, призовниками, військовозобов'язаними та резервістами подається інформація, яка підтверджується документами або відомостями відповідно до Закону України Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні та Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р. № 265 Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад (Офіційний вісник України, 2022 р., №25, ст. 1234). Для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Згідно пункту 22 Порядку № 1487, взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється відповідно до Закону України Про військовий обов'язок і військову службу.
Відповідно до пункту 29 Порядку №1487, у разі виключення призовників, військовозобов'язаних та резервістів з персонально-первинного військового обліку виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у картках первинного обліку ставляться відповідні відмітки.
Взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку). При цьому взяття на військовий облік, зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів, визначених у пункті 20 цього Порядку. Районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів беруть на військовий облік, знімають або виключають з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у яких відсутні військово-облікові документи, лише після відновлення зазначених документів (пункт 81 Порядку №1487).
Отже, виключення з військового обліку військовозобов'язаного передбачає проставлення відповідної відмітки у військово-обліковому документі, для здійснення чого Порядком №1487 передбачена обов'язкова особиста присутність військовозобов'язаного у РТЦКСП.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 на військовому обліку не знаходиться.
Суд констатує, що для розгляду та вирішення заяви про виключення з військового обліку позивачу необхідно пройти військово-лікарську комісію та отримати військово-облікові документи встановленого зразка. Після цього виникають правовідносини щодо зняття особи з військового обліку.
Однак, у зв'язку з тим, що ОСОБА_1 станом на 19.07.2024 на військовому обліку не знаходився, до спірних правовідносин повинно бути застосовано положення п. 6 ст. 37 Закону №2232-ХІІ, відповідно до якої виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі.
Отже, оскаржуване рішення прийняте з урахуванням всіх обставин у справі, а тому відповідає критеріям правомірності, визначених в ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно є правомірним.
Відповідно до ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 2, 72-77, 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ; ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, відмовити повністю.
Розподіл судових витрат не здійснюється.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення складений 10.03.2025.
Суддя О.В. Царікова