61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
25.04.25 Справа № 905/1010/24
Господарський суд Донецької області у складі судді Харакоза К.С.,
секретар судового засідання Пелих Т.В.,
у справі за заявою кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “Ю-Бейс», м.Київ,
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю “Бакалія-Трейд» (код ЄДРПОУ 38379292), м. Маріуполь, Донецька область,
про банкрутство,
розпорядник майна Беркут М.С.,
присутні представники:
від ГУ ДПС у Донецькій області - Сахаров В.В., в режимі відеоконференції;
розпорядник майна - Беркут М.С., в режимі відеоконференції;
від боржника - не з'явився,
До Господарського суду Донецької області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “Ю-Бейс» про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Бакалія-Трейд» (код ЄДРПОУ 38379292).
В обґрунтування поданої заяви заявник вказує про наявну заборгованість боржника перед кредитором на загальну суму 647945627,78 грн (в т.ч. заборгованість по поверненню кредитних коштів в сумі 159917289,81 грн, заборгованість по відсотках за користування кредитом за період з 14.02.2013 по 29.04.2015 в сумі 8456779,08 грн, заборгованість по відсотках за період з 01.05.2015 по 06.06.2024 в сумі 320298996,95 грн, пеня в сумі 17096897,53 грн, штраф в сумі 5000,00 грн, 3 % річних в сумі 867496,53 грн, інфляційні втрати за період з 01.10.2015 по 21.02.2022 в сумі 141303167,88 грн), право вимоги за якою перейшло Товариству з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “Ю-Бейс» на підставі договору про відступлення прав вимоги від 06.06.2024.
Ухвалою від 30.07.2024 суд прийняв до розгляду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Бакалія-Трейд», проведення підготовчого засідання призначив на 13.08.2024.
Ухвалою від 25.10.2024 господарський суд відкрив провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Бакалія-Трейд»; ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Беркута Максима Сергійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1954 від 15.10.2020); встановлено дату попереднього засідання суду на 06.12.2024. Визнав грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова Компанія "Ю-Бейс" (ідентифікаційний код 42901825) до Товариства з обмеженою відповідальністю “Бакалія-Трейд» в розмірі 639184505,47 грн боргу; в розмірі 102280,00 грн понесених витрат зі сплати судового збору та авансування винагороди арбітражному керуючому.
25.10.2024 за номером 74434 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оприлюднене оголошення (повідомлення) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Бакалія-Трейд" (код ЄДРПОУ 38379292).
04.12.2024 через систему "Електронний суд" від ГУ ДПС у Донецькій області надійшла заява про грошові вимоги кредитора до боржника, в якій заявник просить суд визнати грошові вимоги до ТОВ "Бакалія-Трейд" у сумі 1524556,47 грн, з яких: основне зобов'язання - 480498,51 грн; штрафні санкції - 256285,00 грн; пеня - 787772,96 грн; визнати грошові вимоги до ТОВ "Бакалія-Трейд" у розмірі 4844,80 грн сплаченого судового збору за подання заяви про визнання грошових вимог до боржника. До заяви додані додаткові документи.
Ухвалою від 06.12.2024 призначено заяву Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання грошових вимог кредитора до боржника в сумі 1 524 556,47 грн та судового збору в сумі 4844,80 грн до розгляду в судовому засіданні на 26.12.2024 року о 13:00 год., зал № 105.
06.12.2024 через систему "Електронний суд" від розпорядника майна надійшла заява-повідомлення про результати розгляду грошових вимог Головного управління ДПС у Донецькій області, в якій ОСОБА_1 повідомив суд, що вимоги ГУ ДПС у Донецькій області не визнаються в повному обсязі.
23.12.2024 через систему "Електронний суд" від ГУ ДПС у Донецькій області надійшли додаткові пояснення щодо заявлених вимог до ТОВ "Бакалія-Трейд".
26.12.2024 судове засідання не відбулося з причини оголошення на території Харківської області повітряної тривоги. Ухвалою від 26.12.2024 суд призначив заяву Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання грошових вимог кредитора до боржника на 21.01.2025 року.
Ухвалами від 21.01.2025, від 13.02.2025, від 06.03.2025 суд відкладав заяву Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання грошових вимог на 13.02.2025, на 06.03.2025 та на 24.03.2025 відповідно.
24.03.2025 Господарським судом Донецької області постановлено ухвалу за результатами попереднього засідання, визначено розмір та перелік визнаних судом вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю “Бакалія-Трейд» (код ЄДРПОУ 38379292), що підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів: 1. Товариство з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “Ю-Бейс» (код ЄДРПОУ 42901825) на суму 439184505,47 грн, позачергово, 102280,00 грн, перша черга; 2. Акціонерне товариство "Закритий недиверсифікований Венчурний Корпоративний Інвестиційний Фонд "Ю-Бейс" (код ЄДРПОУ 43620141) на суму 200000000,00 грн четверта черга.
10.04.25 через систему "Електронний суд" від ГУ ДПС у Донецькій області надійшли додаткові письмові пояснення щодо заявлених вимог, строку давності.
11.04.2025 через систему "Електронний суд" від розпорядника майна надійшли письмових поясненнях щодо методики розрахунку строків податкового боргу.
Ухвалою від 25.04.2025 господарський суд встановив дату проведення зборів кредиторів на 02.05.2025, призначив підсумкове засідання суду на 09.06.2025.
В судове засідання 25.04.2025 з'явилися розпорядник майна, представник ГУ ДПС у Донецькій області, в режимі відеоконференції.
Розглянувши вимоги Головного управління ДПС у Донецькій області, суд дійшов висновків про визнання вимог кредитора повністю - в сумі 1524556,47 грн боргу, з яких: основне зобов'язання - 480498,51 грн; штрафні санкції - 256285,00 грн; пеня - 787772,96 грн; а також в сумі 4844,80 грн сплаченого судового збору за подання заяви про визнання грошових вимог до боржника, з наведених нижче підстав.
За змістом ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.1 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
За приписами ч.1 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно ч.4 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов'язковими так само, як вони є обов'язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Згідно абз. 3 ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду.
Після публікації 25.10.2024 оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Бакалія-Трейд", 04.12.2024, через систему "Електронний суд" з вимогами до боржника звернулося Головне управління ДПС у Донецькій області.
Згідно заяви Головного управління ДПС у Донецькій області від 04.12.2024 сума кредиторських вимог складає 1524556,47 грн за платежем 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» і включає в себе:
- донараховано основного зобов'язання згідно Податкового повідомлення-рішення (форма Р) № 0003662204 від 13.11.2015 у сумі 480498,51 грн, період виникнення заборгованості 30.11.2017 з урахуванням переплати у сумі 27310,49 грн, яка обліковувалась станом на 31.12.2016 року;
- донараховано штрафні санкції згідно Податкового повідомлення-рішення (форма Р) №0003662204 від 13.11.2015 у сумі 253905,00 грн, період виникнення заборгованості 30.11.2017 року;
- нараховано пені (відповідно до ст. 129 ПКУ) згідно Податкового повідомлення-рішення (форма Р) № 0003662204 від 13.11.2015 у сумі 271061,49 грн, період виникнення заборгованості 30.11.2017 року;
- донараховано штрафні санкції згідно Податкового повідомлення-рішення (форма ПС) №0068464603 від 29.03.2019 у сумі 2380,00 грн, період виникнення заборгованості 13.05.2019 року;
- нараховано пені у сумі 337439,92 (нараховано пені відповідно до ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19)), за період з 01.12.2017 по 25.10.2024 року;
- нараховано пені у сумі 178310,00 (нараховано пені відповідно до ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19)), за період з 01.12.2017 по 25.10.2024 року;
- нараховано пені у сумі 961,55 (нараховано пені відповідно до ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19)), за період з 14.05.2019 по 25.10.2024 року.
За поясненнями заявника, станом на 25.10.2024, за ТОВ "Бакалія-Трейд" обліковувався податковий борг у сумі 1 524 556,47 грн, який виник за рахунок несплати: основного зобов'язання у сумі 480 498,51 грн; штрафних санкцій у сумі 256 285,00 грн; пені у сумі 787 772,96 грн.
В підтвердження наявності заборгованості перед Головним управлінням ДПС у Донецькій області, суду надані копії наступних документів: Інтегровані картки платника податку на додану вартість; податкове повідомлення рішення форми Р 0003662204 від 13.11.2015; податкове повідомлення рішення форми ПС 0068464603 від 29.03.2019; розрахунок пені до ППР форми Р 0003662204 від 13.11.2015, також заявник посилається на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2017 по справі №810/1476/16.
Боржник відзив на заяву Головного управління ДПС у Донецькій області не надав.
Розпорядник майна у заяві-повідомленні про результати розгляду грошових вимог від 06.12.2024, в письмових поясненнях щодо методики розрахунку строків податкового боргу від 11.04.2025 зазначив, що вимоги ГУ ДПС у Донецькій області не визнаються в повному обсязі, оскільки за вимогами кредитора сплинув строк давності на стягнення податкового боргу 1095 днів.
Згідно матеріалів справи ТОВ «Бакалія-Трейд» (ЄДРПОУ 38379292) знаходиться на податковому обліку у ГУ ДПС у Донецькій області з 01.01.2018 року. Попереднє місце обліку ГУ ДФС у Київській області.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 16.1.4. Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (ст. 36.1. Податкового кодексу України).
Підстави для виникнення, зміни і припинення податкового обов'язку, порядок і умови його виконання встановлюються цим Кодексом або законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов'язує сплату ним податку (ст. 37.1., 37.2. Податкового кодексу України).
Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст. 175 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.39 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).
Відповідно до пп.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з пп. 14.1.157 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності;
Згідно з пп.14.1.265 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п. 41.4 ст. 41 ПКУ, органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня - у разі проведення перевірки відповідно до статей 39 і 39-2, застосування вимог пункту 141.4 статті 141 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку (п.102.1. ст.102 Податкового кодексу України).
У період з 16.10.2015 по 22.10.2015 посадовою особою ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області на підставі направлення від 16.10.2015 № 1054, згідно із пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78, п. 82.2 ст. 82 ПК України (зі змінами та доповненнями) та відповідно до наказу ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області від 16.10.2015 № 957 було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Бакалія-Трейд» (код ЄДРПОУ 38379292) з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з АФГ «Таврія» (код за ЄДРПОУ 22749307) за серпень 2015 року, за результатами якої складений Акт №355/10-13-22-04/38379292 від 29.10.2015 (далі - Акт перевірки).
Зазначеною перевіркою було встановлено порушення ТОВ «Бакалія-Трейд» п. 198.6 ст. 198 ПК України (зі змінами та доповненнями) у результаті чого занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті на загальну суму 507809 грн., в тому числі серпень 2015 - 507809 грн, та завищено показники рядку 24 «Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду» декларації з ПДВ за серпень 2015 року на суму 92191 грн.
Не погоджуючись з діями податкового органу боржником були подані заперечення №02/11-1 від 02.11.2015 до ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області, за результатами розгляду яких листом від 10.11.2015 №12798/10/10-13-22-04-19 - висновки акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки від 29.10.2015 № 355/10-13-22-04/38379292 ТОВ «Бакалія-Трейд» (код ЄДРПОУ 38379292) з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з АФГ «Таврія» (код за ЄДРПОУ 22749307) за серпень 2015, залишено без змін, а вищезазначене заперечення без задоволення.
На підставі акта перевірки № 355/10-13-22-04/38379292 від 29.10.2015 ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області прийняті податкові повідомлення-рішення №0003652204 від 13.11.2015 про зменшення від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 92191,00 грн та форми «Р» №0003662204 від 13.11.2015, яким позивачу збільшено суму грошових зобов'язань з податку на додану вартість на 761714,00грн, з яких за основним платежем на 507809,00 грн, за штрафними санкціями на 253905,00грн.
Згідно інтегрованих карток платника податків, у 2015 році за попереднім місцем обліку підприємству донараховано ПДВ, а саме: - основного зобов'язання згідно Податкового-повідомлення рішення (форма «Р») № 0003662204 від 13.11.2015 року у сумі 507 809,00 грн; - штрафні санкції згідно Податкового повідомлення - рішення (форма «Р») № 0003662204 від 13.11.2015 року у сумі 253 905,00 грн.
Податкове-повідомлення рішення (форма «Р») № 0003662204 від 13.11.2015 року оскаржувалось в адміністративному порядку заява-оскарження податкового повідомлення з відкликання № 8246/10 від 30.11.2015. Боржник звертався до ГУ ДФС у Київській області зі скаргою від 27.11.2015 року (Вих. №27/11/1) на прийняті податкові повідомлення-рішення, в т.ч. й на ППР №0003662204 від 13.11.2015.
Рішенням про результати розгляду скарги, що було викладено в листі ГУ ДФС у Київській області (Вих. №217/10/10-36-10-01-04 від 29.01.2016), податкові повідомлення-рішення, зокрема від 13.11.2015 №0003662204, залишені без змін, а скарга - без задоволення. Такого ж висновку дійшла й ДФС України у своєму рішенні від 18.04.2016 № 8618/6/99-99-10-01-04-25 у відповідь на скаргу боржника від 09.02.2016 (Вих. №09/02/1).
Податкове-повідомлення рішення (форма «Р») № 0003662204 від 13.11.2015 року оскаржувалось також у судовому порядку.
Так, ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.05.2016 року по справі № 810/1476/16 було відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ТОВ «Бакалія-Трейд» до ГУ ДФС у Київській області.
Постановою від 14.09.2016 року Київського окружного адміністративного суду задоволено позовні вимоги ТОВ «Бакалія-Трейд», зокрема щодо скасування Податкового-повідомлення рішення (форма «Р») № 0003662204 від 13.11.2015 року.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2017 по справі №810/1476/16 апеляційну скаргу ГУ ДФС у Київській області - задоволено. Постанову Київського окружного адміністративного суду від 14.09.2016 року - скасовано та прийнято нову, якою в задоволенні адміністративного позову ТОВ "Бакалія-Трейд" до ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовлено повністю.
Постановою Верховного суду від 05.01.2021 касаційну скаргу боржника на Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2017 по справі № 810/1476/16 - залишено без задоволення.
Відповідно до ч. 4 ст. 75 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Також, відповідно до даних ІКС ДПС, боржнику донараховано штрафні санкції з ПДВ згідно податкового-повідомлення рішення (форма «ПС») № 0068464603 від 29.03.2019 у сумі 2380,00 грн, дата нарахування в ІКП - 13.05.2019. Вказане податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось платником та не відкликалось податковим органом.
До складу вимог ГУ ДПС у Донецькій області входить нарахована пеня у загальному розмірі 787772,96 грн, з приводу чого суд враховує таке.
Згідно п.п. 129.1.1, 129.1.2. п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, нарахування пені розпочинається: при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; при нарахуванні контролюючим органом за результатами перевірки податкового зобов'язання та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, у разі виявлення його заниження - на суму такого заниження, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов'язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Відповідно до пп. 129.1.3. п. 129.1. ст. 129 ПК України, нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.
Згідно з пп. 129.3.1., 129.3.2., 129.3.3. п. 129.3. ст. 129 ПК України, нарахування пені закінчується (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2, 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті) у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів на відповідний рахунок платника податків та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань; у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків; у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України).
Згідно п. 129.3.4-1 Податкового кодексу України нарахування пені, передбаченої підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, закінчується в день настання строку погашення грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами перевірки. Така пеня нараховується в день закінчення її нарахування за весь період заниження податкового зобов'язання, починаючи з дня, визначеного підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, по день закінчення.
Згідно з п. 129.4 ст. 129 Кодексу на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, якщо її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день. На суми заниження податкового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.2 та 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті, нараховується пеня за кожний календарний день заниження податкового зобов'язання, включаючи день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день. На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення його сплати, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день. На суми несвоєчасно сплачених та/або несплачених (неперерахованих) податковим агентом визначених податкових зобов'язань відповідно до підпункту 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті контролюючим органом нараховується пеня за кожний календарний день такої несплати (неперерахування), включаючи день погашення податкового зобов'язання, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Згідно з п. 129.5. ст. 129 Кодексу, зазначений розмір пені застосовується щодо всіх платників та всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.
Відповідно до пункту 3 підрозділу 5 розділу VI Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15 березня 2021 за № 321/35943 (далі - Порядок № 5), який набрав чинності 05.04.2021, станом на дату постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі про банкрутство і введення мораторію на задоволення вимог кредиторів в ІКП банкрута здійснюється остаточний розрахунок податкового боргу (сум заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, на які поширюється дія мораторію) та відображаються облікові показники (операції), що фіксують (виділяють) суми боргу (заборгованості). Остаточний розрахунок боргу (заборгованості) станом на день постановлення ухвали складається із: суми несплачених податкових зобов'язань (основного платежу); суми несплачених штрафних (фінансових) санкцій (штрафів); суми несплаченої пені; суми несплачених процентів за користування розстроченням (відстроченням); пені, нарахованої на несплачені станом на день постановлення ухвали грошові (податкові) зобов'язання.
Згідно ІКП боржника, та з пояснень заявника вбачається, що 30.11.2017 було поновлено в ІКП нарахування відповідно до Податкового-повідомлення рішення (форма «Р») №0003662204 від 13.11.2015, а також нараховано пені згідно Податкового повідомлення-рішення (форма «Р») №0003662204 від 13.11.2015 у сумі 271061,49 грн за період з 30.11.2015 по 06.10.2017. Підставою нарахування пені, нарахованої на заниження податкового зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням (форма «Р») № 0003662204 від 13.11.2015, стало не сплачене податкове зобов'язання у сумі 507809,00 грн за цим податковим повідомленням-рішенням (форма «Р»), положення статті 129 ПК України.
Додатково боржнику було нараховано пені відповідно до ст. 129 ПК України (з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (СОVD-19)) у сумі 516711,47 грн (у сумі 337439,92 грн за період з 01.12.2017 по 25.10.2024 року; у сумі 178310,00 грн за період з 01.12.2017 по 25.10.2024 року; у сумі 961,55 грн за період з 14.05.2019 по 25.10.2024 року).
Таким чином, загальна сума пені складає 787772,96 грн (із розрахунку: 516711,47 + 271061,49 = 787772,96).
Щодо строків давності.
Розпорядник майна з вимогами ГУ ДПС у Донецькій області не погоджується, вказуючи, що за вимогами заявника сплинув строк давності на стягнення податкового боргу 1095 днів.
Головне управління ДПС у Донецькій області в додаткових поясненнях від 23.12.2024, додаткових поясненнях від 10.04.2025 вказує, що враховуючи Прикінцеві та перехідні положення ПК України з моменту виникнення заборгованості (30.11.2017) до 18.03.2020 року строк давності у 1095 днів, передбачений Кодексом - не минув, а перебіг строку давності зупинився на час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, та на час дії воєнного стану.
Пунктом 102.4. ст. 102 визначено що, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу, крім випадків, передбачених абзацом третім пункту 59.1 статті 59 цього Кодексу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Згідно пп. 102.3.5 п. 102.3. ст. 102 ПК України, відлік строку давності зупиняється на будь-який період, протягом якого здійснюється адміністративне або судове оскарження платником податків рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання.
Відповідно до абзацу четвертого п. 56.18 ст. 56 ПК України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Згідно п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем узгодження.
Відповідно до глави 4 розділу V Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування № 442 (чинний на час оскарження боржником податкового-повідомлення рішення від 13.11.2015), працівники підрозділів адміністративного/судового оскарження органу ДФС, до компетенції яких належать розгляд скарг при проведенні процедури адміністративного оскарження або супроводження справ у судах при проведенні процедури судового оскарження прийнятих податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги та/або рішення щодо єдиного внеску, в установленому порядку відповідно до вимог регламентів використання відповідних інформаційних систем забезпечують внесення даних до інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, у день отримання чи складання відповідних документів або отримання інформації з подальшим збереженням даних та встановленням зв'язків записів зазначених інформаційних систем із записами підсистеми, що відображає результати КПР.
Відображенню в інформаційній системі органів ДФС підлягають матеріали, які зареєстровані в інформаційних системах, що забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, та мають безпосередній зв'язок з матеріалами, внесеними до підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи в ході виконання її функцій. Такими матеріалами є: скарга (заява) платника податків; рішення про результати розгляду скарги (заяви); ухвала суду про відкриття провадження; рішення суду, прийняте по суті.
Залежно від інформації, яка завантажена в інформаційну систему органів ДФС з інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, одночасно змінюється статус повідомлень-рішень/ рішень/вимог та/або рішень щодо єдиного внеску та в ІКП відображається така інформація щодо оскарження донарахованих сум та прийнятих рішень відповідними органами:
1) інформація із заяви-оскарження податкового повідомлення-рішення/рішення/ вимоги та/або рішення щодо єдиного внеску. На підставі інформації з інформаційної системи органів ДФС, яка забезпечує відображення результатів адміністративного оскарження, про початок/продовження у законодавчо встановлені строки процедури адміністративного оскарження (скарга (заява) платника податків) донарахована/зменшена сума вважається неузгодженою (статус повідомлень-рішень/рішень/вимог та рішень щодо єдиного внеску в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, змінюється на «Оскаржується в адміністративному порядку»). У разі внесення вказаної інформації: до настання граничного строку сплати/зменшення відповідні облікові показники (операції) в ІКП блокуються, а донараховані/зменшені суми не відображаються та не беруть участі у розрахунках; після настання граничного строку сплати/зменшення ІКП відображаються облікові показники (операції) щодо виключення з обліку донарахованих/зменшених сум у зв'язку із запізненням надходження скарги;
2) інформація з ухвали суду про відкриття провадження. На підставі інформації з інформаційної системи органів ДФС, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, про початок/продовження процедури судового оскарження (ухвала суду про відкриття провадження) донарахована/зменшена сума вважається неузгодженою (статус податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги та рішення щодо єдиного внеску в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, змінюється на «Оскаржується в судовому порядку»). У разі внесення вказаної інформації: до настання граничного строку сплати/зменшення - відповідні облікові показники (операції) в ІКП блокуються, а донараховані/зменшені суми не відображаються та не беруть участі у розрахунках; після настання граничного строку сплати/зменшення - в ІКП відображаються облікові показники (операції) щодо виключення з обліку донарахованих/зменшених сум у зв'язку із запізненням надходження ухвали суду про порушення провадження у справі. Інформація з інформаційної системи органів ДФС, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, про продовження процедури судового оскарження в касаційній інстанції відображається в ІКП лише у випадку відкриття провадження та прийняття судом рішення про забезпечення адміністративного позову;
3) інформація з рішення про результати розгляду скарги (заяви). У підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, статус повідомлень-рішень/рішень/вимог та рішень щодо єдиного внеску змінюється залежно від наслідків розгляду скарги (заяви) відповідно до інформації з інформаційної системи, яка забезпечує відображення результатів адміністративного оскарження, на статуси «Скасовується в адміністративному порядку», або «Вручено, адміністративний розгляд», або «Анульовано» при частковому скасуванні. При частковому скасуванні сум формується нове повідомлення-рішення/рішення/ вимога та/або рішення щодо єдиного внеску на суму, що залишилась. При збільшенні зазначених у повідомленні-рішенні/рішенні/вимозі та/або рішенні щодо єдиного внеску сум формується повідомлення-рішення/рішення/вимога та/або рішення щодо єдиного внеску на суму збільшення без анулювання первинного документа та вручається платнику податків (вноситься дата вручення до інформаційної системи та виконуються процеси, описані у главі 3 цього розділу). На підставі інформації з інформаційної системи органів ДФС, яка забезпечує відображення результатів адміністративного оскарження, про результати адміністративного оскарження (рішення органу ДФС про результати розгляду скарги (заяви)) та у разі, якщо донарахована/зменшена сума з урахуванням її складових (платіж, санкція, пеня) у повному обсязі підтверджується (статус документа в підсистемі, що забезпечує відображення результатів КПР, змінюється на «Вручено, адміністративний розгляд») та якщо з урахуванням законодавчо встановлених строків вона вважається узгодженою, то в ІКП відображаються облікові показники (операції) щодо донарахування (поновлення у разі попереднього виключення з обліку)/зменшення такої суми. У разі якщо за результатами адміністративного оскарження донарахована/зменшена сума з урахуванням її складових (платіж, санкція, пеня) у повному обсязі скасовується (статус документа в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, змінюється на «Скасовується в адміністративному порядку»), в ІКП відображення облікових показників не проводиться;
4) інформація з рішення суду, прийнятого по суті. Статус повідомлень-рішень/рішень/вимог та/або рішень щодо єдиного внеску змінюється відповідно до суті рішення (постанови) («Скасовується в судовому порядку»/ «Вручено, судовий розгляд»/ «Анульовано»). У підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, статус повідомлень-рішень/рішень/вимог та рішень щодо єдиного внеску змінюється на «Скасовується в судовому порядку»/ «Вручено, судовий розгляд»/ «Анульовано» при частковому скасуванні. При частковому скасуванні формується нове повідомлення-рішення/рішення/вимога та/або рішення щодо єдиного внеску на суму, що залишилась. При збільшенні зазначених у податковому повідомленні-рішенні/рішенні/вимозі та/ або рішенні щодо єдиного внеску сум формується повідомлення-рішення/рішення/ вимога та/або рішення щодо єдиного внеску на суму збільшення без анулювання первинного документа та вручається платнику податків (вноситься дата вручення до інформаційної системи органів ДФС та виконуються процеси, описані в пункті 2 глави 1 цього розділу). На підставі інформації про результати судового оскарження (рішення суду, прийнятого по суті) та у разі, якщо донарахована/зменшена сума з урахуванням її складових (платіж, санкція, пеня) у повному обсязі підтверджується (статус податкових повідомлень-рішень/рішень/вимог та/або рішень щодо єдиного внеску в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, змінюється на «Вручено, судовий розгляд»), та якщо з урахуванням законодавчо встановлених строків вона вважається узгодженою, то в ІКП відображаються облікові показники (операції) щодо донарахування (поновлення у разі попереднього виключення з обліку)/зменшення суми. У разі якщо за результатами судового оскарження донарахована/зменшена сума з урахуванням її складових (платіж, санкція, пеня) у повному обсязі скасовується (статус повідомлень-рішень/рішень/вимог та/або рішень щодо єдиного внеску в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, змінюється на «Скасовується в судовому порядку»), то в ІКП відображення облікових показників (операцій) щодо донарахування /зменшення суми не проводиться. Інформація, внесена та збережена відповідальними працівниками підрозділів адміністративного/судового оскарження до інформаційної системи органів ДФС, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, та інформаційної системи органів ДФС, яка забезпечує відображення результатів адміністративного оскарження, щоденно автоматично відображається в реєстрі «Апеляційне та судове оскарження» підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи. Відповідальні працівники підрозділів, які проводять контрольно-перевірочні заходи, щоденно опрацьовують інформацію, завантажену в підсистему, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи з інформаційних систем органів ДФС, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскаржень.
Згідно ІКП боржника, станом на 31.12.2015, 31.12.2016 та 31.10.2017 у останнього обліковувалась переплата у сумі 27310,49 грн.
Суми основного зобов'язання та штрафних санкцій згідно Податкового-повідомлення рішення (форма «Р») № 0003662204 від 13.11.2015 були нараховані в ІКП по терміну 18.12.2015 року.
За поясненнями ГУ ДПС у Донецькій області внаслідок оскарження в адміністративному та судовому порядку Податкового-повідомлення рішення (форма «Р») №0003662204 від 13.11.2015, зазначене ППР було відкликане з ІКП - 22.12.2015.
На підставі Постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2017 у справі № 810/1476/16 (після її опрацювання відповідними підрозділами ДФС) 30.11.2017 було поновлено в ІКП нарахування відповідно до Податкового-повідомлення рішення (форма «Р») №0003662204 від 13.11.2015.
За висновками суду, враховуючи оскарження боржником податкового повідомлення-рішення (форма «Р») №0003662204 від 13.11.2015 в адміністративному та судовому порядку, нараховані контролюючим органом основне зобов'язання та штрафні санкції не мали статусу узгодженої заборгованості до 27.09.2017 (Постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2017 у справі №810/1476/16).
Разом з цим, суд не погоджується з твердженням ГУ ДПС у Донецькій області, що відлік строків давності має відраховуватись від 30.11.2017 - після опрацювання відповідними підрозділами ДФС Постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2017 у справі №810/1476/16.
Так, враховуючи, що постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2017 у справі № 810/1476/16 набрала законної сили з дати її ухвалення (ст. 325 КАСУ), а узгоджене грошове зобов'язання мало бути погашено протягом 10 календарних днів після його узгодження (ст. 57 ПК України), за підрахунком суду, відлік строків давності починаються з дати виникнення податкового боргу, тобто з 08.10.2017 року.
Також суд враховує таке.
Згідно з пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (СОVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 Кодексу.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2023 № 651 «Про скасування на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби (СОVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з 01.07.2023 року в Україні скасовано дію карантину, що був оголошений у зв'язку з пандемією коронавірусу.
За підрахунком суду, з моменту виникнення заборгованості - 08.10.2017 до 17.03.2020 минуло 892 дні, тобто передбачений Кодексом строк давності у 1095 днів не минув, а перебіг строку давності зупинився на час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України.
Також, 17.03.2022 набрав чинності Закон України від 15 березня 2022 року № 2120-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» (далі - Закон № 2120-ІХ), пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» якого дію підпункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу зупинено на період дії воєнного, надзвичайного стану.
Законом № 2120-ІХ статтю 102 Кодексу було доповнено пунктом 102.9, відповідно до якого на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно із Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (набрав чинності 27.05.2022) пункт 102.9 статті 102 Кодексу доповнено словами «крім випадків, передбачених Кодексом».
07.03.2022 набрав чинності Закон України від 03 березня 2022 року № 2118-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану», яким підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу було доповнено пунктом 69.
Згідно з підпунктом 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
25.11.2022 набрав чинності Закон України від 03.11.2022 року № 2719-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу», яким пункт 69.9 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу було викладено в новій редакції.
Таким чином, з 25.11.2022 відновлено перебіг строків здійснення заходів з погашення податкового боргу платників податків - суб'єктів господарювання, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки, передбачені статтями 59 - 60, 87 - 101 Кодексу, та/або визначення грошових зобов'язань згідно із статтею 116 Кодексу.
З 01.08.2023 пункт 102.9 зі ст. 102 Кодексу було виключено згідно із Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі - Закон № 3219-ІХ).
Одночасно Законом № 3219-ІХ п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу було доповнено підпунктом 69.40 наступного змісту: «Тимчасово з 1 серпня 2023 року контролюючі органи не здійснюють передбачені статтями 59-60, 87-101 цього Кодексу заходи з погашення податкового боргу, що виник до 24 лютого 2022 року:
щодо платників податків - суб'єктів господарювання, податкова адреса яких станом на дату початку тимчасової окупації є тимчасово окуповані Російською Федерацією території України, - до останнього числа місяця, в якому була завершена тимчасова окупація, а у випадку зміни платником податків місцезнаходження на іншу територію України - до дати проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження;
щодо платників податків - суб'єктів господарювання, податкова адреса яких станом на дату початку бойових дій є території, на яких ведуться активні бойові дії, - до останнього числа місяця, в якому було завершено бойові дії на відповідних територіях, а у випадку зміни платником податків місцезнаходження на іншу територію України - до дати проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження;
щодо платників податків - суб'єктів господарювання, податкова адреса яких станом на дату початку можливих бойових дій є території можливих бойових дій, - до
останнього числа місяця, в якому була припинена можливість бойових дій на відповідних територіях, а у випадку зміни платником податків місцезнаходження на іншу територію України - до дати проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження;
щодо платників податків - фізичних осіб (у тому числі осіб, які провадять незалежну професійну діяльність), місцем проживання яких є тимчасово окуповані Російською Федерацією території України або території, на яких ведуться активні бойові дії, або території можливих бойових дій, - до останнього числа місяця, в якому була завершена тимчасова окупація або завершені бойові дії, або припинена можливість бойових дій на відповідних територіях.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Дати завершення тимчасової окупації, завершення бойових дій та дати припинення можливості бойових дій визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
Установити, що для платників податків, стосовно яких контролюючим органом не застосовуються заходи стягнення згідно з цим підпунктом, зупиняється перебіг строків давності, визначених пунктом 102.4 статті 102 цього Кодексу».
Таким чином, з урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку, що на день відкриття провадження у справі про банкрутство строк давності передбачений ПК України, відносно податкового боргу Головного управління ДПС у Донецькій області не минув.
По сумі податкового боргу та підстав його нарахування боржником та розпорядником майна заперечення не висловлювались.
Станом на теперішній час заборгованість боржника перед Головним управлінням ДПС у Донецькій області в сумі 1524556,47 грн не погашена.
Відповідно до ст. 86 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Враховуючи вищевикладене, суд перевіривши правові підстави виникнення боргу та його розмір, задовольняє заяву Головного управління ДПС у Донецькій області з вимогами до боржника в повному обсязі в сумі 1524556,47 грн боргу, а також в сумі 4844,80 грн - судового збору.
Керуючись статтями 1, 2, 9, 45 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 2, 3, 12, 74-79, 86, 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
Визнати кредитором боржника, який підлягає внесенню до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю “Бакалія-Трейд» - Головне Управління ДПС у Донецькій області на суму 1524556,47 грн, з яких: 480498,51 грн - третя черга, 1044057,96 грн - шоста черга, 4844,80 грн - перша черга.
У судовому засіданні 25.04.2025 складено і підписано вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 30.04.2025.
Ухвала набирає чинності у строк та порядку, визначеному ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства.
Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду протягом строку, встановленого ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя К.С. Харакоз