печерський районний суд міста києва
Справа № 757/18483/25-к
пр. № 1-кс-17417/25
22 квітня 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва - ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання сторони кримінального провадження № 62025000000000245 від 05.03.2025 - старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, -
До провадження слідчого судді Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , надійшло клопотання сторони кримінального провадження № 62025000000000245 від 05.03.2025 - старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів.
Слідчий у судове засідання не з'явився, проте подав письмову заяву про розгляд клопотання за його відсутності, в якій клопотання з викладених у ньому підстав підтримав, просив задовольнити.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
З матеріалів клопотання вбачається, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62025000000000245 від 05.03.2025 за фактом умисного внесення суб'єктом декларування - працівником правоохоронного органу завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 366-2 Кримінального кодексу України.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує наступне.
Вказане кримінальне провадження зареєстроване на підставі Обґрунтованого висновку НАЗК щодо виявлення ознак корупційного або пов'язаного із корупцією правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність, згідно якого в ході проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2022 рік поданої начальником відділу оперативної підтримки ДВБ НП України ОСОБА_4 встановлено відображення ним недостовірних відомостей, які відрізняються від достовірних на загальну суму 3 024 883,16 грн.
Так, у розділі 12 «Грошові активи» поданої ОСОБА_4 декларації за 2022 рік, суб'єкт декларування зазначив відомості про наявність у нього грошових активів - готівкових коштів у розмірі 10 000 доларів США та 37 000 євро та грошових коштів його дружини в розмірі 45 0000 доларі США, що не відповідає дійсності оскільки значно перевищує офіційний дохід його та члена його сім'ї - дружини ОСОБА_5 .
Згідно проведеної повної перевірки встановлено, що у 2020 році ОСОБА_4 та член його сім'ї - дружина отримали сукупний дохід у розмірі 2 346 800, 00 грн, при цьому у цьому ж році ними здійснено видатки в загальному розмірі 4 868 725,55 грн.
У 2021 році загальний дохід суб'єкта декларування та члена його сім'ї - дружини склав 1 231 012 грн, а також отримана позика його дружиною ОСОБА_5 на суму 3 000 000 грн. Встановлено, що видатки за 2021 рок подружжя склали 5 569 806, 60 грн.
Також, в ході повної перевірки встановлено, що за 2022 рік суб'єктом декларування отримано офіційний дохід (без врахування податків та зборів) у розмірі 832 515,44 грн, членом його сім'ї - дружиною в розмірі 1 132,88 грн, а також 13 000 грн у вигляді повернення фінансової допомоги від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »
Згідно аналізу руху коштів на рахунках, відкритих на ім'я ОСОБА_4 встановлено, що за період з 01.01.2022 по 31.12.2022 останній міг заощадити за рахунок власного доходу не більше ніж 132 616,00 грн. Згідно аналізу руху коштів на рахунках, відкритих на ім'я члена сім'ї (дружини), встановлено, що за період з 01.01.2022 по 31.12.2022 остання могла заощадити, в тому числі за рахунок коштів, перерахованих на її рахунки суєтам декларування, не більше 294 960, 84 грн.
Разом з цим, суб'єктом декларування у своїй декларації за 2022 рік зазначено відомості, які не відповідають дійсності про його грошові активи - готівкові кошти у розмірі 10 000 доларів США, 37 000 євро та грошові активи - готівкові кошти члена сім'ї (дружини) у розмірі 45 000 доларів США, які у сумі відповідно до офіційного курсі НБУ станом на 31.12.2022 становлять 3 452 460 грн.
Загальна сума грошових активів суб'єкта декларування - ОСОБА_4 та члена його сім'ї - дружини, які відображені в розділі 12 декларації становить 3 452 460 грн, а сума можливих заощаджень становить не більше 427 576,84 грн, тобто різниця між задекларованими та можливими реальними грошовими активами становить 3 024 883,12 грн.
Таким чином, враховуючи, що розмір видатків, здійснених подружжям - ОСОБА_4 , та ОСОБА_5 значно перевищує розмір отриманих із законних джерел доходів, що унеможливлює в свою чергу заощадження грошових коштів, відображених суб'єктом декларування в розділі 12 декларації, в ході повної перевірки встановлено, що ОСОБА_4 зазначив відомості, які не відповідають дійсності на суму 3 024 883,16 грн.
Крім того, встановлено, що суб'єктом декларування не відображено у декларації уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2022 рік наявність фінансового зобов'язання у члена його сім'ї - дружини, а саме погашення кредиту наданого АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в розмірі 1 176 851,78 грн. за договором овердрафтного кредитування № МБ-ОВ-MPL-4011 від 02.09.2021.
З метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин вчиненого злочину, як цього вимагає стаття 9 КПК України отримання всіх матеріалів повної перевірки декларації для використання їх як джерела доказів у кримінальному провадженні виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до Обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність та усіх матеріалів повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2022 рік (виправленої), унікальний ідентифікатор документа - 4634ce35-19ac-4838-b651-f743e833f2d7, поданої ОСОБА_4 , затвердженої 21.02.2025, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 у тому числі матеріали моніторингу способу життя ОСОБА_4 з можливістю вилучення їх копій.
Володільцем вищевказаних речей і документів є ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ) у зв'язку з тим, що вищевказана повна перевірка декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування проводилась головним спеціалістом другого відділу Управління проведення повних перевірок ОСОБА_6 та направлена на адресу ІНФОРМАЦІЯ_6 супровідним листом № 42-01/15278-25 від 21.02.2025 за підписом Керівника Управління проведення повних перевірок.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до ч. 1 ст. 159 КПК України полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя дослідивши клопотання та долучені до нього документи дійшов висновку про наявність підстав для надання тимчасового доступу до документів з можливістю вилучення їх копій, оскільки вказаний захід забезпечення кримінального провадження дійсно спрямований на отримання доказів та перевірку вже отриманих доказів у кримінальному провадження, а речі та документи до яких необхідно отримати тимчасовий доступ самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл слідчим Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення їх копій, а саме до Обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність затвердженого 21.02.2025 та усіх матеріалів повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2022 рік (виправленої), унікальний ідентифікатор документа - 4634ce35-19ac-4838-b651-f743e833f2d7, поданої ОСОБА_4 , затвердженої 21.02.2025, у тому числі матеріали моніторингу способу життя ОСОБА_4 , що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_1 ).
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена у двох примірниках.
Примірник № 1 знаходиться в матеріалах клопотання № 757/18483/24-к
Примірник № 2 наданий слідчому.
Слідчий суддя ОСОБА_1