Справа № 450/2349/24 Провадження № 1-кп/450/248/25
підготовчого судового засідання
01 травня 2025 року Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м.Пустомити матеріали обвинувального акту у кримінальному провадженні відносно обвинуваченого ОСОБА_4 за ч.4 ст.191 КК України,-
24.05.2024 р. в порядку ст.291 КПК України від прокурора Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 поступив в суд обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12024141430000119 від 08.02.2024 р. відносно обвинуваченого ОСОБА_4 за ч.1 ст.191 КК України, щодо якого в ході досудового розслідування не застосовано захід забезпечення кримінального провадження.
Потерпілим у даному кримінальному провадженні визнано ОСОБА_5 , а його представником ОСОБА_6 .
Ухвалою від 29.05.2024 р. по вказаному обвинувальному акту призначено підготовче судове засідання в якому прокурор та обвинувачений вважають за необхідне призначити судовий розгляд, оскільки обвинувальний акт відповідає вимогам КПК України. Крім цього, обвинувачений ОСОБА_4 не заперечив щодо проведення судового засідання за його участі в режимі відеоконференції.
Потерпілий та його представник подали заяви, згідно мотивів яких просили здійснювати розгляд справи у їх відсутність.
Заслухавши думку прокурора та обвинуваченого, вивчивши обвинувальний акт, суд вважає, що такий підлягає призначенню до судового розгляду з наступних підстав.
Згідно наданого суду обвинувального акту, який складений відповідно до вимог КПК України, дане кримінальне провадження підсудне Пустомитівському районному суду Львівської області з дотриманням територіальної підсудності.
Угода про визнання винуватості чи примирення в порядку ст.ст.468-475 КПК України до суду не надходила.
Підстав для закриття кримінального провадження або повернення обвинувального акту прокурору судом не виявлено.
Клопотань щодо обрання, зміни, продовження чи скасування запобіжного заходу не надходило і таких судом не встановлено.
Суд, під час підготовки до судового розгляду, визначивши дату, місце та необхідність проведення такого у відкритому чи закритому судовому засіданні, з"ясувавши питання про склад осіб, які братимуть участь, вчинивши всі необхідні дії, завершує підготовку до судового розгляду.
Таким чином, наявні достатні підстави для призначення даного обвинувального акту у кримінальному провадженні до судового розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин.
Згідно з ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує.
За вказаних вище обставин, враховуючи труднощі у забезпечені безпосередньої участі обвинуваченого ОСОБА_4 , який 15 липня 2024 року засуджений та на даний час відбуває покарання в ДУ «Дрогобицька виправна колонія № 40», з метою забезпечення оперативності судового провадження, суд вважає за доцільне провести судове засідання у кримінальному провадженні дистанційно у режимі відеоконференції.
Керуючись ст.ст.314-317, 336 КПК України, суд,-
Призначити обвинувальний акт у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_4 за ч.4 ст.191 КК України до судового розгляду 29.07.2025 р. о 11 год. 30 хв. у відкритому судовому засіданні суддею одноособово в приміщенні Пустомитівського районного суду Львівської області за адресою Львівська область, м.Пустомити, вул.М.Грушевського, 35.
Судове засідання у кримінальному провадженні № 12024141430000119 від 08.02.2024 року відносно обвинуваченого ОСОБА_4 за ч. 4 ст. 191 КК України, призначене Пустомитівським районним судом Львівської області на 29 липня 2025 року о 11 год. 30 хв. проводити в режимі відеоконференції.
Доручити Державній установі «Дрогобицька виправна колонія № 40» забезпечити проведення відеоконференції за участю обвинуваченого ОСОБА_4 .
Участь прокурора та обвинуваченого є обов"язковою.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1