Ухвала від 01.05.2025 по справі 515/294/25

Справа № 515/294/25

Провадження № 2-о/515/511/25

Татарбунарський районний суд Одеської області

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 травня 2025 року м. Татарбунари

Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:

головуючої судді Луцюка В.О.,

при секретарі судового засідання Комерзан Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду м. Татарбунари Білгород-Дністровського району Одеської області, в порядку окремого провадження, цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , інтереси якої представляє адвокат Бролінський Роман Олександрович, заінтересовані особи: Військова частина НОМЕР_1 (правонаступник Військова частина НОМЕР_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім'єю без реєстрації шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

03 березня 2025 року ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Бролінського Р.О. звернулася до суду з заявою про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім'єю. В обґрунтування поданої заяви таке.

Заявниця ОСОБА_1 проживала разом з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як дружина та чоловік, шлюб між ними не був зареєстрований. Після військового нападу Російської Федерації на Україну та оголошення військового стану ОСОБА_2 був призваний на військову службу та здійснював заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, виконував обов'язки військової служби із захисту Батьківщини. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 загинув поблизу н.п. Новотягинка Херсонського району Херсонської області при виконанні військового обов'язку, в бою за Україну, її свободу і незалежність, після отримання поранень несумісних з життям. Заявниця, як цивільна дружина, має право на отримання виплат загиблого військовослужбовця та іншу грошову допомогу, у зв'язку із загибеллю військовослужбовця. Листом Військової частини НОМЕР_1 від 28 листопада 2024 року ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 повідомлено, зокрема, що грошові виплати цивільній дружині загиблого військовослужбовця передбачені за наявності підтверджуючих документів факту проживання однією сім'єю. Як зазначає заявниця, з лютого 2021 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживав на території АДРЕСА_1 разом із своєю співмешканкою (заявницею у справі) ОСОБА_1 . За час спільного проживання однією сім'єю вони вели спільне господарство та мали спільний сімейний бюджет, мали взаємні права та обов'язки, ОСОБА_2 утримував заявницю, здійснюючи їй перекази під час виконання військового обов'язку. Заявниця здійснила поховання співмешканця ОСОБА_2 на кладовищі с.Білолісся Білгород-Дністровського району Одеської області ІНФОРМАЦІЯ_5 . Відповідно до нотаріально посвідченої заяви, остання прийняла спадщину на все майно після смерті ОСОБА_2 . Встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу надасть заявниці можливість для реалізації права на отриманні виплат одноразової грошової допомоги, у зв'язку із смертю ОСОБА_2 , з яким вона перебувала у фактичних шлюбних відносинах. Враховуючи викладене, просить заявниця просить суд встановити факт її постійного проживання із ОСОБА_2 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_3 поблизу н.п. Новотягинка Херсонського району Херсонської області, однією сім'єю без реєстрації шлюбу, з лютого 2021 року по ІНФОРМАЦІЯ_3 , до дня його смерті.

Згідно з ухвалою суду від 06 березня 2025 року відкрито провадження у справі в порядку окремого провадження та призначено справу до судового розгляду.

22 квітня 2025 року від заявниці надійшла заява про залишення заяви про встановлення факту спільного проживання однією сім'єю без розгляду, наслідки залишення заяви без розгляду їй зрозумілі (вх. № 1904/25-Вх 22.04.2025).

У судове засідання учасники справи не з'явилися. Судом ухвалено про проведення судового засідання у їх відсутність. Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Розглянувши клопотання заявниці про залишення заяви про встановлення факту проживання однією сім'єю без розгляду, суд дійшов такого.

За положеннями ч.3 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Згідно з положеннями п.5 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

22 квітня 2025 року до початку розгляду справи по суті заявниця звернулася до суду з клопотанням про залишення заяви про встановлення факту проживання однією сім'єю без розгляду.

Підстав для відмови в прийнятті заяви про залишення заяви без розгляду судом не встановлено.

За наведених обставин заяву слід залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст.257, 260 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Військова частина НОМЕР_1 (правонаступник Військова частина НОМЕР_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім'єю без реєстрації шлюбу - залишити без розгляду.

Роз'яснити, що особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного суду.

Дата складення ухвали 01.05.2025.

Суддя В.О. Луцюк

Попередній документ
127004066
Наступний документ
127004068
Інформація про рішення:
№ рішення: 127004067
№ справи: 515/294/25
Дата рішення: 01.05.2025
Дата публікації: 02.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Татарбунарський районний суд Одеської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:; інших фактів, з них:.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (01.05.2025)
Дата надходження: 03.03.2025
Розклад засідань:
01.04.2025 14:30 Татарбунарський районний суд Одеської області
01.05.2025 11:00 Татарбунарський районний суд Одеської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЛУЦЮК ВЯЧЕСЛАВ ОЛЕКСІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ЛУЦЮК ВЯЧЕСЛАВ ОЛЕКСІЙОВИЧ