Ухвала від 29.04.2025 по справі 523/3465/25

Справа №523/3465/25

Провадження №1-кс/523/2133/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2025 року м. Одеса

Слідчий суддя Суворовського районного суду м.Одеси ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_6 «Про відсторонення від посади» відносно:

- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Жовтневе Болградського району Одеської області, громадянина України, з вищою освітою, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на момент вчинення інкримінованого кримінального правопорушення обіймаючому посаду старшого дільничного офіцера поліції Сектору превенції Відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області у спеціальному званні «капітан поліції», не судимому, РНОКПП НОМЕР_1 , підозрюваного у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 361-2 КК України

ВСТАНОВИВ:

На розгляд слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_6 «Про відсторонення від посади» відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 361-2 КК України.

Слідчий мотивую своє клопотання тим, що у випадку залишення на посаді ОСОБА_4 останній буде перешкоджати розслідуванню у справі, може продовжити вчинення кримінального правопорушення, а також може вчините нове кримінальне правопорушення.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання у повному обсязі та просив його задовольнити та відсторонити підозрюваного від посади через, те що підозрюваний перебуваючи на посаді , з метою уникнення відповідальності може негативно вплинути повному, об'єктивному, всебічному та неупередженому досудовому розслідуванню, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а також може впливати на інших осіб, з метою схилити їх до зміни показань.

Захисник підозрюваного заперечував проти задоволення клопотання сторони обвинувачення, оскільки воно є необгрунтованим та наразі відсутня необхідність у відстронення ОСОБА_4 від посади адже згідно наказу №465 від 22.04.2025 ОСОБА_4 відсторонено від виконання службових обов'язків.

Вивчивши клопотання та надані суду матеріали, вислухавши думки прокурора, захисника та підозрюваного, слідчий суддя встанови, що Другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62025150020000869 від 19.02.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 361-2 КК України.

Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Одеської обласної прокуратури.

У ході досудового розслідування установлено, що одним з основних принципів інформаційних відносин, відповідно до абз. 5, 6 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про інформацію», є правомірність одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, а також захищеність особи від втручання в її особисте та сімейне життя.

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону України «Про інформацію», інформація про фізичну особу (персональні дані) відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Частиною 2 вказаної статті передбачено, що не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.

У свою чергу, відповідно до ст. 21 Закону України «Про інформацію», до інформації з обмеженим доступом віднесено конфіденційну інформацію, таємну та службову інформацію.

Згідно з ч. 1 ст. 27 Закону України «Про інформацію», порушення законодавства України про інформацію тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законами України.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Національну поліцію» Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» органи Національної поліції віднесено до правоохоронних органів.

Відповідно до п.п. 1-2 ст. 2 Закону України «Про Національну поліцію» завданням поліції є, зокрема, надання поліцейських послуг у сферах забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про Національну поліцію» у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 8 Закону України «Про Національну поліцію» поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Згідно з п .п. 1-3 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов'язаний, зокрема, неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва; поважати і не порушувати прав і свобод людини.

Відповідно до п. п. 1, 3, 7 ч. 3 ст. 1 Дисциплінарного статуту Національної поліції України, затвердженого Законом України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України», службова дисципліна, крім основних обов'язків поліцейського, визначених ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію», зобов'язує поліцейського, зокрема, бути вірним Присязі поліцейського, мужньо і вправно служити народу України; поважати права, честь і гідність людини, надавати допомогу та запобігати вчиненню правопорушень; утримуватися від висловлювань та дій, що порушують права людини або принижують честь і гідність людини.

Згідно з п. 1 розділу ІІ Правил етичної поведінки поліцейських, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2016 № 1179 (далі - Правила), під час виконання службових обов'язків поліцейський повинен, зокрема, неухильно дотримуватися положень Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; професійно виконувати свої службові обов'язки, діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що визначені Конституцією, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, міжнародними договорами України, а також цими Правилами;

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національну поліцію» у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно-правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.

Наказом Головного управління Національної поліції в Одеській області від 05.02.2021 № 163 о/с ОСОБА_4 призначено на посаду старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції Відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області.

Крім того, ОСОБА_4 присвоєно спеціальне звання «капітан поліції», яке відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 80 Закону України «Про Національну поліцію» є спеціальним званням середнього складу поліції.

Відповідно до п. п. 4, 5, 22 функціональних обов'язків старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції Відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області, затверджених начальником відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області від 20.01.2022 № 60.2-226вн, ОСОБА_4 виконує завдання, спрямовані на дотримання прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; вживає заходів для взяття на облік осіб, щодо яких здійснюється превентивна робота, підтримує в актуальному стані інформаційні підсистеми МВС; виконує інші функції, що випливають із покладених на нього завдань.

Працюючи в органах Національної поліції ОСОБА_4 , склавши Присягу

на вірність Українському народові, присягнув вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов'язки та набув правового статусу поліцейського.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Національну поліцію» Поліція здійснює інформаційно-аналітичну діяльність виключно для реалізації своїх повноважень, визначених законом. Поліція в рамках інформаційно-аналітичної діяльності формує реєстри та бази (банки) даних, що входять до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України. Поліція може створювати власні реєстри та бази даних, необхідні для забезпечення щоденної діяльності органів (закладів, установ) поліції у сфері трудових, фінансових, управлінських відносин, відносин документообігу, а також бази даних, що формуються в процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності відповідно до закону, та інформаційно-аналітичні системи (у тому числі міжвідомчі), необхідні для виконання покладених на неї повноважень. Діяльність поліції, пов'язана із захистом і обробкою персональних даних, здійснюється на підставах, визначених Конституцією України, Законом України «Про захист персональних даних», іншими законами України.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про Національну поліцію» поліція вживає всіх заходів для недопущення будь-яких порушень прав і свобод людини, пов'язаних з обробкою інформації. Поліцейські та особи, які відповідно до цього Закону мають доступ до інформаційних ресурсів єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України та інших інформаційно-комунікаційних систем (інформаційних ресурсів), несуть персональну дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинені ними діяння, що призвели до порушень прав і свобод людини, пов'язаних з обробкою інформації.

Крім того, відповідно до п.п. 40-401 п. 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 877, Національна поліція відповідно до покладених на неї завдань формує реєстри та бази (банки) даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС, користується базами (банками) даних МВС, має безпосередній оперативний (у тому числі автоматизований) доступ до інформації та інформаційних ресурсів інших органів державної влади з обов'язковим дотриманням Закону України «Про захист персональних даних»; здійснює інформаційно-пошукову та інформаційно-аналітичну роботу, а також оброблення персональних даних у межах повноважень, передбачених законом; створює бази даних, необхідні для забезпечення щоденної діяльності органів (закладів, установ) поліції у сфері трудових, фінансових, управлінських відносин, відносин документообігу, а також бази даних, що формуються в процесі провадження оперативно-розшукової діяльності відповідно до закону, та інформаційно-аналітичні системи (у тому числі міжвідомчі), необхідні для здійснення покладених на неї повноважень.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 03.08.2017 № 676 затверджено Положення про інформаційно-комунікаційну систему «Інформаційний портал Національної поліції України».

Відповідно до п. 2 Розділу І зазначеного положення, інформаційно-комунікаційна система «Інформаційний портал Національної поліції України» (далі - система ІПНП) - сукупність технічних і програмних засобів, призначених для обробки відомостей, що утворюються у процесі діяльності Національної поліції України та її інформаційно-аналітичного забезпечення. Система ІПНП є функціональною підсистемою єдиної інформаційної системи МВС (далі - ЄІС МВС).

Згідно з Розділом ІІІ зазначеного положення, інформаційними ресурсами системи ІПНП є інформація, що утворена в процесі діяльності поліції та використовується для наповнення та підтримки в актуальному стані баз (банків) даних, які входять до ЄІС МВС та визначені статтею 26 Закону України «Про Національну поліцію»; виконання покладених на поліцію повноважень.

В інформаційних ресурсах системи ІПНП обробляється інформація, яка належить до державних інформаційних ресурсів. Така інформація не підлягає поширенню та передачі іншим особам, крім випадків, передбачених законодавством.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про захист персональних даних» (далі - Закон) визначено, що персональні дані - це відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована; розпорядник персональних даних - це фізична чи юридична особа, якій володільцем персональних даних або законом надано право обробляти ці дані від імені володільця.

Відповідно до ст. 8 Закону, суб'єкт персональних даних має право на захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв'язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи.

Згідно з ч. 3 ст. 10 Закону використання персональних даних працівниками суб'єктів відносин, пов'язаних з персональними даними, повинно здійснюватися лише відповідно до їхніх професійних чи службових або трудових обов'язків. Ці працівники зобов'язані не допускати розголошення у будь-який спосіб персональних даних, які їм було довірено або які стали відомі у зв'язку з виконанням професійних чи службових або трудових обов'язків, крім випадків, передбачених законом. Таке зобов'язання чинне після припинення ними діяльності, пов'язаної з персональними даними, крім випадків, установлених законом.

Відповідно до ст. 28 Закону, Порушення законодавства про захист персональних даних тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Проте, в порушення вказаних вимог, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції ВП № 2 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області у спеціальному званні «капітан поліції», будучи працівником правоохоронного органу, службовою особою, представником влади, який зобов'язаний поважати та охороняти права і свободи людини, з гідністю нести високе звання поліцейського, діючи з прямим умислом використав свої службові повноваження працівника поліції та придбаний досвід всупереч службовим обов'язкам та нехтуючи Присягою і вимогами законодавства України, вчинив кримінальне правопорушення за наступних обставин.

Установлено, що з метою виконання ОСОБА_4 покладених на нього обовязків старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції ВП № 2 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області, його уповноважено на здійснення обробки інформації в системі ІПНП.

Відповідно до заявок про надання доступу до системи ІПНП установлено, що ім'я користувача (логін) «ОСОБА_10» в системі ІПНП зареєстроване за капітаном поліції ОСОБА_4 (0061326), старшим дільничним офіцером поліції відділу поліції № 2 Одеського РУП № 1 (мобільний телефон НОМЕР_2 ). Останній вхід до системи ІПНП здійснювався з пристрою, який має ІР-адресу НОМЕР_3 . Зазначений пристрій, в системі ІПНП зареєстрований як персональний планшетний комп'ютер (планшет) Lenovo ТАВ 8, номер sim-карти планшету НОМЕР_4 , номер пристрою 40103.

Так, у невстановлені під час досудового розслідування дату, час, місці та спосіб, але не пізніше 02.08.2022, ОСОБА_4 дізнався від свого знайомого ОСОБА_7 колишнього працівника поліції, про те, що останньому потрібно отримати конфіденційну інформацію про особу, тобто інформацію з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах) та автоматизованих системах, створена та захищена відповідно

до чинного законодавства.

Після цього, ОСОБА_4 діючи з особистих мотивів, усвідомлюючи, що у зв'язку із займаною посадою, він має доступ до ЄІС МВС, системи ІПНП, та інших інформаційно-аналітичних та пошукових баз даних, систем та реєстрів, будучи попередженим про недопустимість розголошення відомостей з вказаних баз даних, та знаючи про можливість притягнення за такі протиправні дії, у тому числі, до кримінальної відповідальності, вирішив вчинити злочин

у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж.

У подальшому, 02.08.2022 о 09:21 ОСОБА_7 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, надіслав з власного мобільного телефону марки iPhone модель Xs Max з карткою оператора мобільного зв'язку НОМЕР_5 , на мобільний телефон ОСОБА_4 , марку та модель якого у ході досудового розслідування не встановлено, з карткою оператора мобільного зв'язку НОМЕР_2 , у месенджері WhatsApp текстове повідомлення з анкетними відомостями ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з проханням перевірки вказаної особи.

У свою чергу, ОСОБА_4 , в цей же день о 14:50, діючи умисно, з особистих мотивів,здійснив вхід до системи ІПНП під логіном «ОСОБА_10» з персонального планшетного комп'ютеру Lenovo ТАВ 8, номер sim-карти планшету НОМЕР_4 , номер пристрою 40103, та отримав інформацію з обмеженим доступом стосовно ОСОБА_8 , які містили дані про прізвище, ім'я та по-батькові вказаної особи, місце народження, громадянство, місце проживання, відомості про притягнення особи до адміністративної відповідальності, зв'язок особи зі зберіганням зброї, що відноситься до категорії кримінальної та інше.

Після цього, ОСОБА_4 діючи умисно, з особистих мотивів, шляхом виконання фотознімку на належний йому мобільний телефон, марку та модель якого у ході досудового розслідування не встановлено, з екрану планшетного комп'ютеру Lenovo ТАВ 8, номер sim-карти планшету НОМЕР_4 , номер пристрою НОМЕР_6 , зберіг вищевказану конфіденційну інформацію

про ОСОБА_8 , яка є інформацією з обмеженим доступом, на власному мобільному телефоні.

У подальшому, 02.08.2022 у період часу з 14:51-14:52 ОСОБА_4 , діючи умисно, продовжуючи свої протиправні дії та переслідуючи злочинний умисел, перебуваючи у невстановленому у ході досудового розслідування місці, використовуючи власний мобільний телефон, марку та модель якого у ході досудового розслідування не встановлено, із карткою оператора мобільного зв'язку НОМЕР_2 , розповсюдив інформацію з обмеженим доступом, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства, шляхом надіслання ОСОБА_7 на мобільний телефон марки iPhone модель Xs Max з карткою оператора мобільного зв'язку НОМЕР_5 , повідомлення у месенджері WhatsApp, попередньо виконаних фотографій із конференційною інформацією стосовно ОСОБА_8 , яка містила дані про прізвище, ім'я

та по-батькові вказаної особи, місце народження, громадянство, місце проживання, відомості про притягнення особи до адміністративної відповідальності, зв'язок особи зі зберіганням зброї, що відноситься до категорії кримінальної та інше, та яка зберігалась в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах) та автоматизованих системах - ЄІС МВС та системі ІПНП.

18.04.2025 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 361-2 КК України.

При вирішенні питання щодо обґрунтованості підозри, належить прийняти до уваги п. 57 рішення ЄСПЛ у справі «K.F. проти Німеччини» від 29 серпня і 24 жовтня 1997 року, згідно до якого наявність «обґрунтованої підозри» означає, що вже існують факти або інформація, які спроможні переконати об'єктивного спостерігача у тому, що відповідна особа, ймовірно, вчинила правопорушення. А також рішення ЄСПЛ по справі «Мюрей проти сполученого Королівства» від 28 жовтня 1994 року, в якому зазначено, що факти, які породжують підозру, не обов'язково мають такий саме рівень з'ясовності, який потребується на пізнішому етапі кримінального провадження, тобто факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як ті, що є необхідними для обґрунтування обвинувального вироку.

В ході розгляду вказаного клопотання було встановлено що підозра у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 361-2 КК України відносно ОСОБА_4 є обґрунтованою, що на цьому етапі досудового розслідування підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: протоколом обшуку у офісі 406 за адресою: м. Одеса, проспект Шевченка, 2а; матеріалами оперативного підрозділу Одеського управління ДВБ НП в Одеській області від отриманими на виконання доручення слідчого; протоколом огляду мобільного телефону IPhone Xs Max, що належить ОСОБА_7 від 02.12.2024; відповіддю з ДІАП Національної поліції України з додатками; відповіддю з УІАП ГУНП в Одеській області з додатками; іншими зібраними у кримінальному провадженні доказами у своїй сукупності.

Підозрюваний ОСОБА_4 на даний час обіймає посаду старшого дільничного офіцера поліції Сектору превенції Відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області та у зв'язку із перебуванням на цій посаді ним було вчинено кримінальне правопорушення, а тому перебуваючи на волі, використовуючи своє службове становище, може негативно вплинути повному, об'єктивному, всебічному та неупередженому досудовому розслідуванню, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а також може впливати на інших осіб, з метою схилити їх до зміни показань.

Так, ОСОБА_4 , будучи не відстороненим від займаної посади, виконуючи свої службові обов'язки, матиме доступ до інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції», у зв'язку із чим зможе вчинити аналогічний злочин, або внести до вказаної системи інформацію або змінити дані, з метою ухилення від кримінальної відповідальності, що засвідчується відповіддю з департаменту НПУ від 23.12.2024 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.

Згідно ч. 1 ст. 157 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Таким чином відсторонення підозрюваного від посади є необхідним заходом для запобігання подальшій протиправній його поведінці, оскільки перебуваючи на посаді може продовжити злочинну діяльність, а також може з використанням свого службового становища та займаної посади незаконно впливати як особисто, так і через інших працівників правоохоронного органу на свідків та інших осіб у цьому кримінальному провадженні та осіб які приймали участь у слідчих діях, схиляючи останніх до дачі завідомо неправдивих показань, тим самим перешкоджаючи кримінальному провадженню, також може спотворити інформацію яка мається в системі ІПНН, що зумовлює підстави для задоволенні клопотання прокурора.

З приводу доводів підозрюваного та захисника, щодо наявності наказу про відсторонення від виконання службових обов'язків ОСОБА_9 , то відповідно до вказаного наказу він фактично перебуває на службі, відвідує приміщення поліції. Крім того службова перевірка може бути завершена у будь який час, що зумовить припинення будь яких обмежень в службовій діяльності ОСОБА_9 . Таким чином наявність вказаного наказу жодним чином не забезпечить такі самі гарантії як і відсторонення від посади в порядку КПК України. Інші доводи захисту спростовані доказами наданими стороною обвинувачення і в своїй сукупності не можуть вплинути на остаточне рішення за клопотанням яке розглядається слідчим суддею.

На підставі встановленого, керуючись ст. ст. 132, 154, 157, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_6 - задовольнити.

Тимчасово відсторонити підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади старшого дільничного інспектора поліції Сектору превенції ВП № 2 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області, в межах строку досудового розслідування, тобто до 18.06.2025.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Одеського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особою, яка перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення їй копії ухвали.

Копію ухвали вручити підозрюваному, прокурору.

Слідчий суддя : ОСОБА_1