Постанова від 30.04.2025 по справі 384/181/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №384/181/25

пров. № 3/384/98/2025

30 квітня 2025 року с-ще Вільшанка

Суддя Вільшанського

районного суду

Кіровоградської області Сорокіна О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в с-щі Вільшанка Кіровоградської області справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Краматорськ Донецької області, громадянки України, не працюючої, жительки АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

- до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 184 КУпАП,

ВСТАНОВИВ

До Вільшанського районного суду Кіровоградської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28 лютого 2025 року головуючим суддею для розгляду вказаної справи (унікальний номер судової справи: 384/181/25, номер провадження: 3/384/98/2025) визначено суддю Сорокіну О.О.

Крім того, до Вільшанського районного суду Кіровоградської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28 лютого 2025 року головуючим суддею для розгляду вказаної справи (унікальний номер судової справи: 384/182/25, номер провадження: 3/384/99/2025) визначено суддю Сорокіну О.О.

Відповідно до п.2.3.39.18 Положення про автоматизовану систему документообігу, раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день.

Згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).

17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.

Частиною 1 ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" визначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п. п. 21-22 рішення у справі «Надточій проти України» від 15 травня 2008 року, заява №7460/03).

Враховуючи те, що нормами КУпАП не передбачено об'єднання справ про адміністративні правопорушення в одне провадження, доходжу висновку, що в даному випадку правомірним буде застосувати аналогію закону і керуватися правовими нормами кримінального процесуального закону, які регламентують об'єднання матеріалів проваджень в одне провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст. 217 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.

Враховуючи викладене, зважаючи на те, що ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 184 КУпАП, справи про які надійшли в один день та розглядаються Вільшанським районним судом Кіровоградської області, вважаю за доцільне вищевказані справи об'єднати в одне провадження для спільного розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. 36 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ

Об'єднати в одне провадження матеріали справи №384/181/25 (провадження №3/384/98/2025) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, з матеріалами справи №384/182/25 (провадження №3/384/99/2025) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Об'єднаній справі присвоїти №384/181/25 (провадження №3/384/98/2025).

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.О. Сорокіна