Справа № 367/4718/25
Провадження №3/367/1628/2025
Іменем України
01 травня 2025 року Суддя Ірпінського міського суду Київської області Чернова О.В., вивчивши матеріали, які надійшли з 3 управління Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст.212-6 КУпАП,-
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення №17/3/3-1391 нт від 23.04.2025 року, складений відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.212-6 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суддя дійшла висновку, що даний протокол та додані до нього матеріали підлягають поверненню до 3 управління Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України на доопрацювання для усунення виявлених недоліків, виходячи з наступного.
За змістом ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та інше.
Відповідно до ч.1 ст.257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Так, за приписами ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 177 і 178 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх вчинення або за місцем проживання порушника. Справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення та обліку таких правопорушень. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем перебування на військовому обліку особи, яка вчинила такі адміністративні правопорушення, або за місцем їх виявлення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою, третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення таких правопорушень. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 203, 203-1, 204-1, 204-2 і 204-4 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення.
В п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 (з наступними змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
При підготовці справи до судового розгляду було встановлено, що відповідно до протоколу №17/3/3-1391 нт від 23.04.2025 року, місце вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.212-6 КУпАП, зазначено за адресою: Київська область, Бучанський район, с.Березівка, вулиця Житомирська, 2, що відноситься до територіальної підсудності Макарівського районного суду Київської області, а не Ірпінського міського суду Київської області.
Відповідно до п.3-1 Розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року №807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №2102-IX.
У зв'язку з вищевикладеним, вказані матеріали необхідно повернути до 3 управління Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України на доопрацювання для направлення адміністративних матеріалів до належного суду, в межах юрисдикції якого перебуває населений пункт, де ОСОБА_1 вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.212-6 КУпАП.
Керуючись ст.ст.221, 251, 256, 257, 278, 283 КУпАП,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (протокол №17/3/3-1391 нт від 23.04.2025 року) про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.212-6 КУпАП, повернути на доопрацювання до 3 управління Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України для направлення до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В. Чернова