Постанова від 30.04.2025 по справі 280/8443/24

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2025 року м. Дніпросправа № 280/8443/24

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Щербака А.А. (доповідач),

суддів: Баранник Н.П., Малиш Н.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 22 листопада 2024 року (суддя Прасов О.О.) у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 22 листопада 2024 року позов задоволено.

Суд вирішив визнати протиправним та скасувати Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 10.04.2023 за №084450006999 про відмову у призначенні пенсії за вислугу років ОСОБА_1 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 03.04.2023 про призначення пенсії за вислугу років з урахуванням права позивача на зарахування до спеціального стажу: періоду роботи з 18.01.1983 по 21.07.1986 згідно довідки від 25.12.2017 за №НОВ-2017/1274, виданої ПАТ «Новоросійське морське пароплавство»; періоду роботи з 23.06.1988 по 22.12.1988 та з 03.01.1990 по 31.12.1991 згідно довідки від 06.06.2017 за №106-ОК, виданої АТОВ Судноремонтний завод «Прибой»; періоду роботи з 01.01.1992 по 01.07.1992 згідно довідки від 06.06.2017 за №106-ОК, виданої АТОВ Судноремонтний завод «Прибой»; періоду роботи з 01.07.1992 по 01.02.1997 згідно довідки від 28.06.2017 за №115/17, виданої ЗАТ «Азова-донское пароходство»; періоду роботи з 01.02.1997 по 09.03.2000 та з 04.06.2000 по 06.11.2003 згідно довідки від 05.06.2017 за №00023, виданої ТОВ «Кадри», та з урахуванням права на зарахування до страхового стажу: періоду роботи з 01.01.1992 по 01.07.1992 згідно довідки від 06.06.2017 за №106-ОК, виданої АТОВ Судноремонтний завод «Прибой»; періоду роботи з 01.07.1992 по 01.02.1997 згідно довідки від 28.06.2017 за №115/17, виданої ЗАТ «Азова-донское пароходство»; періоду роботи з 01.02.1997 по 09.03.2000 та з 04.06.2000 по 06.11.2003 згідно довідки від 05.06.2017 за №00023, виданої ТОВ «Кадри».

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 968 грн. 96 коп.

Повернути ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) з Державного бюджету України сплачений 09.09.2024 Квитанцією №7124-7420-9375-9549 судовий збір у частині у сумі 242 грн. 24 коп.

Задовольнити частково заяву позивача про стягнення з відповідача судових витрат на професійну правничу допомогу.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012) судові витрати на професійну правничу допомогу у сумі 3000 грн. 00 коп.

В іншій частині заяви позивача про стягнення витрат на професійну правничу допомогу - відмовити.

Відповідачем подана апеляційна скарга, просить рішення суду першої інстанції скасувати, в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Також зазначено, що витрати на професійну правничу допомогу є необґрунтованими, представником позивача не надано договір про надання правової допомоги.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права.

Адміністративна справа розглянута апеляційним судом відповідно до пункту 3 частини 1 ст.311 КАС України в порядку письмового провадження, на підставі наявних у ній доказів.

Колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Як було встановлено судом першої інстанції, відповідно до паспорта громадянина України НОМЕР_2 ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 .

За результатами розгляду заяви від 03.04.2024 щодо призначення пенсії за вислугу років відповідачем прийнято Рішення №084450006999 від 10.04.2023 про відмову у призначенні пенсії, в якому зазначено наступне: «… Відмова в призначенні пенсії за вислугу років ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 . Дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 . Дата звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України 03.04.2023 Вік заявника 60 років 11 місяців 28 днів. Згідно положень п. 2-1, 16 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону України від 03.11.2017 №2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі - Закон 2148) право на пенсію за вислугу років мають особи, які на день набрання чинності Законом 2148 ( станом на 11.10.2017) мають вислугу років та стаж, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-ХІІ (далі - Закон 1788). Пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом 1788. Пенсійний вік визначений пунктом д) ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки право на пенсію за вислугу років мають плавсклад морського, річкового флоту і флоту рибної промисловості - за списками професій і посад, що затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 26 років 6 місяців, які в період до 11.10.2017 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше 12 років 6 місяців. Страховий стаж особи становить 12 років 01 місяць 04 дні. Результати розгляду документів, доданих до заяви: за доданими документами до страхового стажу не враховано: - період роботи з 01.01.1992 по 01.07.1992, згідно довідки від 06.06.2017 №106-ОК, виданої АТОВ Судноремонтний завод «Прибой», з 01.07.1992 по 01.02.1997, згідно довідки від 28.06.2017 №115/17, виданої ЗАТ «Азово-донское параходство», з 01.02.1997 по 09.03.2000 та з 04.06.2000 по 06.11.2003, згідно довідки від 05.06.2017 №00023, виданої ТОВ «Кадри», оскільки з 01.01.2023 року припинено участь російської федерації в Угоді про гарантії прав громадян держав-учасниць співдружності незалежних держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року, у зв'язку з чим, стаж роботи на території російської федерації зараховується по 31.12.1991. Спеціальний стаж особи не значиться. До спеціального стажу роботи не зараховано період роботи з 18.01.1983 по 21.07.1986, згідно довідки від 25.12.2017 №11013-2017/1274, виданої ПАТ «Новоросійське морське пароплавство», з 23.06.1988 по 22.12.1988 та з 03.01.1990 по 31.12.1991, згідно довідки від 06.06.2017 №106-ОК, виданої АТОВ Судноремонтний завод «Прибой», оскільки з 01.01.2023 року припинено участь російської федерації в Угоді про гарантії прав громадян держав-учасниць співдружності незалежних держав у галузі пенсійного забезпечення віл 13.03.1992 року, у зв'язку з чим, зарахування стажу роботи за вищезазначений період можливо у разі проставлення апостиля компетентним органом держави, в якій документ був складений, передбаченого статтею 4 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів від 05 жовтня 1961 року. До спеціального стажу роботи не зараховано період роботи з 01.01.1992 по 01.07.1992, згідно довідки від 06.06.2017 №106-ОК, виданої АТОВ Судноремонтний завод "Прибой», з 01.07.1992 по 01.02.1997, згідно довідки від 28.06.2017 №115/17, виданої ЗАТ «Азово-донское параходство» , з 01.02.1997 по 09.03.2000 та з 04.06.2000 по 06.11.2003, згідно довідки від 05.06.2017 №00023, виданої ТОВ «Кадри», оскільки з 01.01.2023 року припинено участь російської федерації в Угоді про гарантії прав громадян держав-учасниць співдружності незалежних держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року, у зв'язку з чим, стаж роботи на території російської федерації зараховується по 31.12.1991. Долучену довідку АТОВ Судноремонтний завод «Прибой» про перейменування та реорганізацію підприємства не можливо взяти до уваги, оскільки вона не зареєстрована - не містить дати та номеру. На дату звернення особа не працює. Враховуючи вищезазначене прийнято рішення відмовити ОСОБА_3 у призначенні пенсії за віком з урахуванням положень статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з відсутністю необхідного страхового не менше 26 років 6 місяців та спеціального стажу роботи не менше 12 років 6 місяців. Право на пенсійну виплату матиме за наявності необхідного страхового стажу роботи. На обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України не перебуває та пенсію не отримує. …».

Не погоджуючись із вказаним рішенням, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції зазначив, що відповідачем правомірність оскарженого рішення не було доведено.

Колегія суддів з висновками суду першої інстанції погоджується.

Указом Президента України від 24.02.2022 за №64/2022 «Про введення воєнного стану» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації в Україні введений воєнний стан.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України про пенсійне забезпечення, то застосовуються норми міжнародного договору.

Відповідно до ст.24-1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», періоди трудової діяльності за межами України зараховуються до страхового стажу, у тому числі на пільгових умовах, особам, які проживають в Україні, якщо це передбачено цим Законом або міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Періоди трудової діяльності до 1 січня 1992 року за межами України у республіках колишнього Союзу РСР зараховуються до страхового стажу, у тому числі на пільгових умовах, особам, які проживають в Україні, за умови нездійснення іншою державою пенсійних виплат таким особам за зазначені періоди. Порядок підтвердження нездійснення іншою державою пенсійних виплат визначається Кабінетом Міністрів України. У разі відсутності обміну інформацією між органами пенсійного забезпечення України та органами пенсійного забезпечення іншої держави і неможливості документального підтвердження нездійснення іншою державою пенсійних виплат за зазначені періоди особа повідомляє про це органи Пенсійного фонду в заяві про призначення, поновлення та продовження виплати пенсії.

Відповідно до ч.1 ст.26-1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі відсутності необхідного страхового стажу, передбаченого частинами першою - третьою статті 26 цього Закону, для визначення права на призначення пенсії за віком включаються періоди роботи особи в іншій державі (за наявності) у календарному обчисленні, за умови зарахування таких періодів роботи до страхового стажу (стажу роботи) згідно із законодавством відповідної держави. Порядок підтвердження та зарахування таких періодів роботи до страхового стажу (стажу роботи) встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.5-1 розділу XV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоди трудової діяльності з 1 січня 1992 року до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення» за межами України в державах, які входили до складу колишнього Союзу РСР, зараховуються до страхового стажу, у тому числі на пільгових умовах, особам, які проживають в Україні, якщо це передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Закон України від 25.04.2024 за №3674-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення» набрав чинності 23.06.2024.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

У тих випадках, коли договорами (угодами) між Україною та іншими державами передбачено інші правила, ніж ті, що містяться у цьому Законі, то застосовуються правила, встановлені цими договорами (угодами).

Відповідно до ст.1 «Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення», вчиненої 13.03.1992 у м.Москві, пенсійне забезпечення громадян держав - учасниць цієї Угоди та членів їхніх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

У ст.6 «Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення», зазначено, що Призначення пенсій громадянам держав - учасниць Угоди проводиться за місцем проживання.

Для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільгових умовах і за вислугу років, громадянам держав - учасниць Угоди враховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до набуття чинності цією Угодою.

Обчислення пенсій проводиться з заробітку (доходу) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу. У разі, якщо в державах - учасницях Угоди запроваджена національна валюта, розмір заробітку (доходу) визначається виходячи з офіційно встановленого курсу на момент призначення пенсії.

У постанові Кабінету Міністрів України від 29.11.2022 за №1328 «Про вихід з Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення» зазначено, що Кабінет Міністрів України постановляє: 1. Вийти з Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення, вчиненої 13 березня 1992 р. у м. Москві.

За ст.6 «Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про трудову діяльність і соціальний захист громадян України і Росії, які працюють за межами кордонів своїх країн», працівники Сторони виїзду, які працюють на території Сторони працевлаштування, користуються правами та виконують обов'язки, що встановлені трудовим законодавством Сторони працевлаштування (включаючи питання трудових відносин, колективних договорів, оплати праці, режиму робочого часу та часу відпочинку, охорони та умов праці та інші). Трудовий стаж, включаючи стаж, який обчислюється у пільговому порядку, і стаж роботи за спеціальністю, набутий у зв'язку з трудовою діяльністю на територіях обох Сторін, взаємно визначається Сторонами. Обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством Сторони, на території якої відбувалась трудова діяльність. Сторонами визнаються дипломи, свідоцтва та інші документи державного зразка про рівень освіти і кваліфікації, які видані відповідними компетентними органами Сторін, без легалізації.

У постанові Кабінету Міністрів України від 24.06.2023 за №639 «Про припинення дії Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про трудову діяльність і соціальний захист громадян України і Росії, які працюють за межами кордонів своїх країн» зазначено, що у зв'язку з докорінною зміною обставин Кабінет Міністрів України постановляє: 1. Припинити дію Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про трудову діяльність і соціальний захист громадян України і Росії, які працюють за межами кордонів своїх країн, вчиненої 14 січня 1993 р. в м. Москві.

Згідно з ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

У п.2.9 розділу II «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого 25.11.2005 Постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 № 13-1), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 зазначено, що Документи, видані компетентними органами іноземних держав щодо громадян України, іноземців і осіб без громадянства, визнаються дійсними в Україні за наявності легалізації, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами українською мовою, засвідченими в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 за №107 «Деякі питання прийняття на території України під час воєнного стану документів, виданих уповноваженими органами іноземних держав» Кабінет Міністрів України постановляє: 1.Установити, що: під час воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування документи, виготовлені або засвідчені на території іноземних держав установою або спеціально на те уповноваженою особою в межах їх компетенції за установленою формою і скріплені гербовою печаткою, приймаються на території України без спеціального посвідчення (консульської легалізації, проставлення апостиля тощо) у разі, коли станом на 24 лютого 2022 р. такі документи приймалися на території України без спеціального посвідчення;

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків: 1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. Пенсія за віком, що призначається автоматично (без звернення особи), - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону. У разі якщо документи про страховий стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, вважається, що застрахована особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку. При відстрочці часу призначення пенсії за віком пенсія з урахуванням положень статті 29 цього Закону призначається за заявою пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, в якому набуто повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно) для відстрочки часу виходу на пенсію, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з такого дня; 2) пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності; У такому самому порядку призначається пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком, якщо вимоги частини другої статті 33 цього Закону виконані на день встановлення інвалідності, і з дня виникнення такого права - якщо вимоги частини другої статті 33 цього Закону виконані в період після встановлення інвалідності до дня звернення за призначенням пенсії по інвалідності. У разі коли вимоги частини другої статті 33 цього Закону виконані після призначення пенсії по інвалідності, пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком призначається з дня настання такого права, якщо звернення за призначенням пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання такого права.

За п.1.7 розділу I «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Враховуючи правове регулювання та обставини справи, суд першої інстанції вірно встановив, що позивачу має бути зараховано до стажу роботи/страхового стажу періоди його роботи, зокрема, з 01.01.1992 по 01.07.1992, з 01.07.1992 по 01.02.1997, з 01.02.1997 по 09.03.2000, з 04.06.2000 по 06.11.2003 у російській федерації.

Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що позивачу має бути зараховано до спеціального стажу роботи/спеціального страхового стажу періоди його роботи, зокрема, з 18.01.1983 по 21.07.1986, з 23.06.1988 по 22.12.1988 та з 03.01.1990 по 31.12.1991, з 01.01.1992 по 01.07.1992, з 01.07.1992 по 01.02.1997, з 01.02.1997 по 09.03.2000 та з 04.06.2000 по 06.11.2003 у Російській Федерації.

У відповідача були у наявності всі необхідні документи для зарахування позивачу: до стажу роботи/страхового стажу періоди роботи з 01.01.1992 по 01.07.1992, з 01.07.1992 по 01.02.1997, з 01.02.1997 по 09.03.2000, з 04.06.2000 по 06.11.2003 у Російській Федерації; до спеціального стажу роботи/спеціального страхового стажу періоди його роботи, зокрема, з 18.01.1983 по 21.07.1986, з 23.06.1988 по 22.12.1988 та з 03.01.1990 по 31.12.1991, з 01.01.1992 по 01.07.1992, з 01.07.1992 по 01.02.1997, з 01.02.1997 по 09.03.2000 та з 04.06.2000 по 06.11.2003 у Російській Федерації.

Вірними є висновки суду першої інстанції, що рішення ГУ ПФУ в Запорізькій області №084450006999 від 10.04.2023 про відмову у призначенні пенсії є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо витрат на правничу допомогу.

Позивач просив стягнути витрати на професійну правничу допомогу у сумі 10000 грн.

Матеріали справи містять: Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю; Ордер на надання правничої (правової) допомоги Серія АР №1025970; Акт приймання виконаних робіт від 09.09.2024; Квитанцію до прибуткового касового ордера №0909/01 від 09.09.2024 на суму 10000,00 грн.

В Акті приймання виконаних робіт від 09.09.2024 зазначено, що адвокатом надано послуги на суму 10000,00 грн., яка складається із: - Вивчення первинних матеріалів - 4000,00 грн.; - Вивчення нормативних документів та судової практики - 3000.00 грн.; - Складання позовної заяви - 3000,00 грн.

Суд першої інстанції вірно врахував вимоги стате1 134, 139 КАС України та зазначив, що складання позовної заяви включає у себе вивчення первинних матеріалів, вивчення нормативних документів та судової практики, а позивачем документально та нормативно не обґрунтовано кількість витраченого часу щодо надання професійної правничої допомоги.

Судом вірно взяв до уваги, що дана справа відноситься до категорії справ незначної складності.

Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що витрати на професійну правничу допомогу мають бути відшкодовані у сумі 3000 грн.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.

Керуючись ст. ст. 315, 316, 321, 322 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області залишити без задоволення.

Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 22 листопада 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Постанова у повному обсязі складена 30 квітня 2025 року.

Головуючий - суддя А.А. Щербак

суддя Н.П. Баранник

суддя Н.І. Малиш