Справа № 487/9464/24
Провадження № 1-кс/487/1508/25
20.02.2025 Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Миколаєва клопотання старшого слідчого СВ Миколаївського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024152030000420 від 04.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
19.02.2025 слідчий СВ Миколаївського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором Окружної прокуратури м.Миколаєва ОСОБА_4 , в рамках здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024152030000420 від 04.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, в якому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( код ЄДРОПУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), та містять відомості про трудові відносини (працевлаштування), нарахованого/виплаченого грошового забезпечення та перелік працівників " ІНФОРМАЦІЯ_2 " регіональної філії " ІНФОРМАЦІЯ_3 " АТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " ( ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за період з 24.02.2022 по час виконання ухвали.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що в провадженні СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024152030000420 від 04.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
У клопотанні слідчий також зазначив, що в ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 організував та створив злочинну організацію, учасники якої на території міста Миколаїв, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей здійснюють викрадення дизельного палива із локомотивів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». З метою реалізації розробленого ним злочинного плану, направленого на створення злочинної організації для вчинення крадіжок дизельного палива із локомотивів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », та з метою конспірації своєї злочинної діяльності, ОСОБА_5 залучив коло осіб.
Крім того у клопотанні зазначив, що в ході досудового розслідування встановлено, що з метою незаконного збагачення, службові особи Локомотивного депо " ІНФОРМАЦІЯ_1 " працевлаштовували громадян до вказаної установи та відображали в табелях обліку робочого часу їм робочі години, без фактичного перебування на робочому місці останніх. За свої дії вони отримували частину заробітної плати робітників, які рахувались на підприємстві, але фактично на роботу не ходили.
В ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації щодо осіб, які перебували у трудових відносинах " ІНФОРМАЦІЯ_2 " .
Вищезазначена інформація, перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 та відповідно до положень ст.162 КПК України, відноситься до охоронюваної законом таємниці, але без отримання доступу до вказаної інформації неможливо встановити обставини даного кримінального правопорушення.
До судового засідання слідчий не з'явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд вказаного клопотання здійснюється без виклику осіб, у володінні яких воно знаходиться.
Дослідивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Із матеріалів клопотання встановлено, що в провадженні СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № №12024152030000420 від 04.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
За версією слідства, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 організував та створив злочинну організацію, учасники якої на території міста Миколаїв, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей здійснюють викрадення дизельного палива із локомотивів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Будучи достовірно обізнаним в тому, що більшість машиністів та їх помічників, які працюють на дизельних локомотивах АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », системо вчиняють крадіжки дизельного палива, а також враховуючи мало зайнятість (безробітність) під час військового стану, та велику кількість бажаючих працювати в графіку руху поїздів, ОСОБА_5 вирішив створити умови за якими до роботи на локомотивах допускалися б тільки довірені особи (з числа працівників локомотивного депо), яких потрібно було схилити до злочинної діяльності в складі злочинної організації та висунути їм певні умови роботи. Відповідно до його задуму, кожна бригада, яка відпрацювала поїздку на локомотиві АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », повинна була віддати йому грошові кошти в розмірі 4000,00 грн. за одну поїздку, або залишити в баку локомотива надлишок у розмірі 100 літрів, для подальшого його викрадення іншими учасниками злочинної організації та продажу викраденого майна третім особам.
З метою реалізації розробленого ним злочинного плану, направленого на створення злочинної організації для вчинення крадіжок дизельного палива із локомотивів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », з метою конспірації своєї злочинної діяльності, ОСОБА_5 залучити до її складу коло осіб.
Слідчий у клопотанні зазначає, що в ході оперативно-розшукових заходів, встановлено що з метою незаконного збагачення, службові особи Локомотивного депо " ІНФОРМАЦІЯ_1 " працевлаштовували громадян до вказаної установи та відображали в табелях обліку робочого часу їм робочі години, без фактичного перебування на робочому місці останніх. За свої дії вони отримували частину заробітної плати робітників, які рахувались на підприємстві, але фактично на роботу не ходили.
В ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації щодо осіб, які перебували у трудових відносинах " ІНФОРМАЦІЯ_2 " .
Зазначені відомості в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин вчинення кримінального правопорушення, та встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 11 Закону України «Про інформацію» не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.
Згідно з вимогами ч. ч. 1 - 3 ст. 21 Закону України «Про інформацію» інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом.
Відносини, пов'язані з правовим режимом конфіденційної інформації, регулюються законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про захист персональних даних» поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Ці відомості є фактичними даними, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а відтак, відповідно, до ст.ст. 84, 99 КПК України можуть бути використані як доказ.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно ст. 93 ч. 2 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до положень п.4 ч.2 ст.162 КПК України відомості, які можуть становити конфіденційну інформацію, відносяться до охоронюваної законом таємниці та порядок доступу до неї регулюється положеннями ч.5 та 6 ст.163 КПК України.
Порядок доступу до такої інформації регулюється положеннями ч.ч. 5, 6 ст.163 КПК України, а саме, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи, що слідчим доведено наявність підстав, передбачених частинами 5,7 статті 163 КПК України, з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, суд дійшов висновку про те, що такий ступінь втручання щодо зазначених документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування.
Таким чином, клопотання слідчого належить задовольнити.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити .
Надати старшому слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_6 , старшому слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , начальнику відділення СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_7 , слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_8 , слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_9 , слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_10 , начальнику відділення СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_11 , слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_12 , старшому слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_13 , тимчасовий доступ до документів ( з можливістю отримання належним чином завірених копій), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ЄДРОПУ НОМЕР_1 ), АДРЕСА_1 , та які містять відомості (період часу з 24.02.2022 по 19.02.2025), про осіб, які перебували у трудових відносинах з " ІНФОРМАЦІЯ_7 " регіональної філії " ІНФОРМАЦІЯ_3 " АТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " ( код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), та відомості щодо нарахованої заробітної плати.
Ухвала дійсна до 20.04.2025 (включно).
Роз'яснити посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно яких, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1