Справа № 953/3741/25
н/п 2-а/953/238/25
"30" квітня 2025 р. м.Харків
Суддя Київського районного суду м. Харкова Кіндер В.А., при секретарі Сергієнко К.В., в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ) про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-
В провадженні Київського районного суд м. Харкова перебуває вказана адміністративна справа.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 22.04.2025 відкрито спрощене позовне провадження у справі, витребувано у відповідача копії матеріалів адміністративної справи, за результатом розгляду якої винесено постанову № 7425 від 10.04.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 210-1 КУПАП.
30.04.2025 до суду від представника позивача надійшла уточнена позовна заява, в якій позивач просить: 1. Витребувати у ІНФОРМАЦІЯ_3 адміністративні матеріали на підставі яких було винесено постанову № 7405 по справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 210-1 КУпАП від 10.04.2025 року 2. Скасувати постанову начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 майора ОСОБА_2 № 7405 по справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 210-1 КУпАП від 10.04.2025 року. 3. Закрити справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за відсутністю складу адміністративного правопорушення. 4. Стягнути з відповідача сплату судового збору у розмірі 605,60 грн на користь позивача. 5. Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_3 судові витрати у розмірі 10000,00 грн на користь ОСОБА_1 за послуги з правничої допомоги
Позивач та його представник в судове засідання не з'явились, про дату та час повідомлялись належним чином. Від представника позивача, адвоката Приблуди Є.В. надійшло клопотання в якому він просить проводити судове засідання за відсутності сторони позивача, просить прийняти уточнену позовну заяву, а також долучити до участі у справі в якості співвідповідача ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Представник відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно і належним чином, про причини неявки суд не повідомив, ухвалу суду від 22.04.2025 в частині надання витребуваних матеріалів не виконав.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що заява про уточнення позовних вимог подана з додержанням вимог ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає розгляду.
Відповідно до ч.1 ст.47 КАС України позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання.
З урахуванням приписів ч.2 ст.262 КАС України, суд приходить до висновку про наявність підстав для прийняття уточненого позову до розгляду.
Позивачем в уточненій позовній заяві заявлено клопотання про витребування доказів з ІНФОРМАЦІЯ_3 адміністративні матеріали на підставі яких було винесено постанову № 7405 по справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 210-1 КУпАП від 10.04.2025 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинахдругійтатретійстатті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Дослідивши клопотання, суд вважає необхідним для з'ясування обставин справи витребувати вказані документи для доручення до матеріалів та повноцінного з'ясування обставин у справі.
Суд задовольняє клопотання представника позивача про залучення в якості співвідповідача у справі ІНФОРМАЦІЯ_5 з огляду на наступне.
За визначеннями, наведеними у п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень це орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, орган військового управління, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. № 154 (далі Положення) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Згідно з п. 3 Положення районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва та Севастополя, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.
Пунктом 7 Положення передбачає, що Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства. Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 КУпАП, від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Тобто, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, керівник відповідного органу діє не як самостійний суб'єкт владних повноважень, а від імені територіальному центру комплектування та соціальної підтримки області.
Приймаючи до уваги, що оскаржуване рішення було прийнято посадовою особою ІНФОРМАЦІЯ_2 , а юридичною особою у даному випадку є ІНФОРМАЦІЯ_4 , з урахуванням вимог ч. 3, 4 ст. 48 КАС України, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника відповідача та залучити до участі у справі в якості співвідповідача ІНФОРМАЦІЯ_4 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 47, 80, 168,171, 243,248, 257, 268, 271, 286 КАС України, суд, -
Прийняти до розгляду уточнену позовну заяву у справі за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ) про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Здійснювати подальший розгляд справи з урахуванням уточнених позовних вимог.
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Приблуди Євгена Вікторовича про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати з ІНФОРМАЦІЯ_3 адміністративні матеріали на підставі яких було винесено постанову № 7405 по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст. 210-1 КУпАП від 10.04.2025 року.
Витребувані докази надати до канцелярії Київського районного суду м. Харкова у строк до наступного судового засідання засобами поштового зв'язку та/або засобами електронного поштового зв'язку на електронну адресу Київського районного суду м. Харкова (inbox@ki.hr.court.gov.ua).
Роз'яснити, що відповідно до положень статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України за неподання без поважних причин доказів, витребуваних судом, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом, зокрема, штраф або тимчасове вилучення доказів для дослідження судом. У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
Задовольнити клопотання представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Приблуди Євгена Вікторовича про залучення співвідповідача.
Залучити до участі в справі в якості співвідповідача - ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_3 , код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ).
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_6 , в підпорядкуванні якого перебуває ІНФОРМАЦІЯ_7 , забезпечити виконання ухвали Київського районного суду м. Харкова від в частині надання до суду копій матеріалів адміністративної справи, за результатом розгляду якої винесено постанову № 7405 від 10.04.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 210-1 КУпАП.
Відкласти наступне судове засідання на 23 травня 2025 року о 12 год. 00 хв.
Залучений співвідповідач вправі в строк до наступного судового засідання надіслати (надати) суду складений з дотриманням вимог ч. 2 ст. 162 КАС України відзив на позовну заяву та додані на його обґрунтування докази.
Роз'яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є правом учасників справи. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Зобов'язати позивача направити ІНФОРМАЦІЯ_5 копію уточненої позовної заяви та додатків до неї та надати до суду докази направлення.
У разі надання суду відзиву на позов, співвідповідач також повинен надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду та надати суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачам строк не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про прийняття до розгляду заяви про уточнення позовних вимог для подання до канцелярії суду відзиву на уточнену позовну заяву у порядку, визначеному ст.162 КАС України.
Роз'яснити відповідачам, що обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень покладається на відповідача (частина друга статті 77 КАС України), а неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (частина четверта статті 159 КАС України).
Копію даної ухвали разом з копією уточненої позовної заяви направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя: В.А. Кіндер