Дата документу 30.04.2025Справа № 643/10/20
Провадження № 1-кп/554/391/2025
30 квітня 2025 року м. Полтава
Шевченківський районний суд міста Полтави в складі:
головуючого - судді - ОСОБА_1 ,
з участю: секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши кримінальне провадження за обвинуваченням:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ч. Лозова, Дергачівського району Харківської області, українця, громадянина України, із середньою освітою, не одруженого, тимчасово непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, -
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки м. Мікунь Комі АРСР, українки, громадянки України, із середньою освітою, не незаміжньої, тимчасово непрацюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , в силу ст. 89 КК України раніше не судимої,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України,
В провадженні Шевченківського районного суду міста Полтави перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, яке перебувало у провадженні Московського районного суду м. Харкова.
Захисник ОСОБА_5 прохав про здійснення судових засідань в режимі відеоконференції з приміщення Московського районного суду міста Харкова, у зв'язку з неможливістю безпосередньої участі у судовому засіданні через територіальну віддаленість, а участь обвинуваченого ОСОБА_3 у судовому засіданні здійснити з приміщення Ірпінського міського суду Київської області.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Згідно із ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження) у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин та для забезпечення оперативності судового провадження. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов'язаний вручити такій особі пам'ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують її особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
Дослідивши матеріали справи та з метою забезпечення оперативності розгляду кримінального провадження, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання захисника ОСОБА_5 про здійснення судових засідань в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 336 КПК України, ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суд,
Клопотання захисника ОСОБА_5 - задовольнити.
Здійснити дистанційно у режимі відеоконференції розгляд даного кримінального провадження.
У судовому засіданні братимуть участь захисник ОСОБА_5 та обвинувачений ОСОБА_3 .
Доручити Московському районному суду міста Харкова (проспект Ювілейний, 38Е, Харків, Харківська область, 61005, inbox@ms.hr.court.gov.ua) забезпечити участь захисника ОСОБА_5 у судовому засіданні в режимі відеоконференції з Октябрським районним судом м. Полтави, здійснивши дії відповідно до ч. 4 ст. 336 КПК України.
Доручити Ірпінському міському суду Київської області (вулиця Мінеральна, 7, Ірпінь, Київська область, 08200) забезпечити участь обвинуваченого ОСОБА_3 у судовому засіданні в режимі відеоконференції з Шевченківським районним судом міста Полтави, здійснивши дії відповідно до ч. 4 ст. 336 КПК України.
Судове засідання призначено на 15 годину 03.06.2025 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_6