Ухвала від 29.04.2025 по справі 161/2542/25

Справа № 161/2542/25

Провадження № 2-о/161/232/25

УХВАЛА

29 квітня 2025 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Антіпової Т.А.

за участю секретаря судового засідання Семенової І.М.

заявника………………………………………… ОСОБА_1

представника заявника адвоката Вінцюк Ю.Б.,

представника заінтересованої особи

Луцької міської ради - Стецюка О.О.,

Заінтересованої особи - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку цивільну справу за заявоюОСОБА_1 , заінтересовані особи: Луцька міська рада, ОСОБА_2 про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні,-

ВСТАНОВИВ:

06.02.2025 року заявник звернувся до суду із заявою про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні. Просить суд встановити факт перебування на його утриманні неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

12.02.2025 року ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області у справі відкрито провадження та призначено справу до судового розгляду.

01.04.2025 року на адресу суду надійшло клопотання представника заінтересованої особи Луцької міської ради - Олександра Стецюка про залучення до участі у справі в якості заінтересованих осіб: ІНФОРМАЦІЯ_2 , Виконавчий комітет Луцької міської ради як орган опіки та піклування.

В обґрунтування даного клопотання зазначено, що, оскільки ОСОБА_1 у заяві зазначає, що встановлення факту перебування ОСОБА_4 на його утриманні необхідне для оформлення права на відстрочку від мобілізації та породжує виникнення прав та обов'язків, визначених Законом України «Про військовий обов'язок та військову службу», заінтересованою особою у справі є ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса: АДРЕСА_1 . ЄДРОПУ: НОМЕР_1 .

Також, зазначає про те, що оскільки ОСОБА_3 є неповнолітнім, тож прийняття рішенням судом впливає на його права та інтереси, тому, в якості заінтересованої особи слід залучити Виконавчий комітет Луцької міської ради як орган опіки та піклування, адреса: АДРЕСА_2 . ЄДРОПУ: 04051327.

Водночас, звертають увагу суду, шо заявником не обґрунтовано, в чому полягає юридична заінтересованість Луцької міської ради у даній справі, та на які її права та інтереси може вплинути прийняте у даній справі рішення. На підставі вищенаведеного та норм Цивільного процесуального кодексу України просить залучити вищевказаних осіб як заінтересованих осіб.

В судовому засідання 29.04.2025 представник заявника - адвокат Вінцюк Ю.Б. заперечила щодо задоволення клопотання представника Луцької міської ради про доцільність залучення ІНФОРМАЦІЯ_2 та виконавчого комітету Луцької міської ради як орган опіки та піклування. В обґрунтування своєї позиції посилалась на те, що залучення ІНФОРМАЦІЯ_2 є недоцільним, оскільки отримання відстрочки від мобілізації під час дії воєнного стану в зв'язку із перебуванням на утриманні заявника трьох і більше дітей віком до 18 років, не є для заявника основною метою встановлення даного факту. Тому, стверджувати про те, що прийняття судом позитивного рішення за наслідками розгляду даної справи, буде впливати на права або інтереси ІНФОРМАЦІЯ_2 , є недоречним. Щодо заперечення про залучення до участі у справі в якості заінтересованої особи виконавчого комітету Луцької міської ради як орган опіки та піклування, послалась на те, що права неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жодним чином не можуть бути порушені при розгляді даної справи, оскільки учасниками в ній є як його рідна мати - ОСОБА_2 , так і заявник, який піклується про дитину як про рідну. Отже, залучення виконавчого комітету Луцької міської ради як орган опіки та піклування, в даному випадку, є недоцільним.

Заявник та заінтересована особа - ОСОБА_2 також заперечували проти задоволення клопотання представника Луцької міської ради щодо залучення ІНФОРМАЦІЯ_2 та Виконавчого комітету Луцької міської ради як орган опіки та піклування.

Представник заінтересованої особи Луцької міської ради- Олександр Стецюк підтримав подане ним клопотання, просив задовольнити його.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання представника заінтересованої особи Луцької міської ради - Олександра Стецюка підлягає до задоволення.

Як вбачається з обґрунтування заяви ОСОБА_1 про встановлення судом факту перебування на його утриманні неповнолітнього сина дружини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , основною метою та підставою для звернення до суду з такою заявою постало питання щодо отримання відстрочки від мобілізації під час дії воєнного стану. Так, заявник навіть звертався в позасудовому порядку із заявою до Луцької міської ради, в якій просив видати йому довідку про те, що на його утриманні перебуває його пасинок ОСОБА_3 , 2008 р.н., а, оскільки він має на своєму утриманні ще двох неповнолітніх дітей, а тому він користується правом на відстрочку. При цьому, ним було зазначено, що цей факт має для ного юридичне значення, породжує виникнення прав та обов'язків, зокрема, визначених Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Отже, оскільки рішення суду у даній справі може вплинути на обов'язки ІНФОРМАЦІЯ_2 , та Виконавчого комітету Луцької міської ради як орган опіки та піклування, щодо виконання рішення суду, відтак суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості заінтересованих осіб: ІНФОРМАЦІЯ_3 та Виконавчий комітет Луцької міської ради як орган опіки та піклування.

Відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Відповідно до ч. 1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Оскільки порядок залучення заінтересованої особи у ЦПК України не врегульований, а відповідно до частини третьої ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, суд при залученні заінтересованої особи керується вимогами ст.53 ЦПК України, що регулює порядок залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог.

Статтею 53 ч.3 ЦПК України визначено, якщо суд встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов'язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Керуючись ст. 53 ЦПК України, суд,-

П О СТ А Н О В И В:

Клопотання представника заінтересованої особи Луцької міської ради - Олександра Стецюка про залучення до участі у справі заінтересованих осіб -задовольнити.

Залучити до участі у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Луцька міська рада, ОСОБА_2 про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні, в якості заінтересованих осіб: ІНФОРМАЦІЯ_3 (адреса: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), та Виконавчий комітет Луцької міської ради як орган опіки та піклування (адреса: 45025, Волинська область, м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 19, ЄДРПОУ: 04051327).

Копію ухвали, копію заяви та доданих документів, надіслати заінтересованим особам - ІНФОРМАЦІЯ_2 та Виконавчому комітету Луцької міської ради як орган опіки та піклування, та запропонувати подати пояснення по справі.

Копія пояснень та доданих до них документів іншим учасникам справи повинно бути надіслано (надано) заінтересованими особами в цей же строк одночасно з надісланням (наданням) таких пояснень до суду.

Роз'яснити заінтересованим особам, що в разі ненадання ними пояснень у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали складений 30 квітня 2025 року.

Суддя Луцького міськрайонного

суду Волинської області Т.А. Антіпова

Попередній документ
126974820
Наступний документ
126974822
Інформація про рішення:
№ рішення: 126974821
№ справи: 161/2542/25
Дата рішення: 29.04.2025
Дата публікації: 02.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:; інших фактів, з них:.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (20.06.2025)
Дата надходження: 06.02.2025
Розклад засідань:
20.03.2025 11:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області
29.04.2025 10:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області
23.05.2025 10:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області
12.06.2025 15:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області
20.06.2025 11:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області