Справа № 462/2848/25
25 квітня 2025 року Суддя Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю ДОП СП ВП №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_2 , особи відносно якої розглядається подання ОСОБА_3 , розглянувши матеріали подання начальника ВП №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 щодо
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Боротичі Мостиського району Львівської області, українця, громадянина України, проживаючого на АДРЕСА_1 , раніше судимого, останній раз, 17.11.2023 року Залізничним районним судом м.Львова за ч.1 ст.125 КК України,
про встановлення адміністративного нагляду,
25 квітня 2025 року начальник ВП №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області звернувся зі поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_5 із наступними обмеженнями: заборонити вихід з квартири по місцю проживання АДРЕСА_1 , з 22.00 год. до 06.00 год.; з'являтись на реєстрацію в ВП №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області два рази на місяць; заборонити відвідувати місця (підприємства, установи, організації), де здійснюють продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити виїзд за межі міста Львова без дозволу посадових осіб ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області, мотивуючи тим, що останній, будучи судимим, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, на профілактичні заходи зі сторони працівників поліції не реагує, незважаючи на попередження, ігнорує вимоги чинного законодавства України, неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності, що дає підстави вважати, що він і в майбутньому може вчиняти злочини та правопорушення.
ДОП СП ВП №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_6 у судовому засіданні подання підтримала, просить таке задовольнити.
ОСОБА_3 у судовому засіданні зазначив, що не заперечує проти встановлення адміністративного нагляду, проте просив не застосовувати обов'язок щодо заборони виходу з квартири по місцю проживання з 22.00 год до 06.00 год, оскільки він неофіційно працює та його робота пов'язана з постійними відрядженнями у Львіській області.
Вивчивши матеріали подання, заслухавши думку учасників судового розгляду, суд приходить до переконання, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що ОСОБА_3 , засуджений вироком апеляційного суду Львівської області від 09.09.2004 р. за ч.1 ст. 296, ч.2 ст. 296, ч.2 ст. 115, п.п. 1,9,10,15 ч.2п.9, ст. 152 ч.4, 15ч.2, 186ч.2, 70 КК України до позбавлення волі строком на п'ятнадцять років, відбував покарання в установах Державної кримінально - виконавчої служби з 09.12.2003 по 11.12.2017 року, звідки був звільнений після відбуття строку покарання. Також 17.11.2023 року ОСОБА_3 засуджений вироком Залізничного районного суду м.Львова за ч.1 ст.125 КК України із призначеним покаранням у виді 80 годин громадських робіт.
По відбуттю строку покарання, ОСОБА_3 поставлено на профілактичний облік в ВП №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області, проте ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, злісно ігнорує вимоги чинного законодавства України, неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності.
08.11.2024 року, близько 20:26 год., гр. ОСОБА_3 , знаходячись за адресою: м. Львів, вул. Кульпарківська, 116-А, у громадському місці, вчинив хуліганські дії, а саме, будучи у стані алкогольного сп'яніння вчинив бійку, шарпанину, в ході якої виражався нецензурною лайкою, порушуючи громадський порядок та спокій громадян, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Постановою Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_3 було визнано винним у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 119 гривень.
Також, Залізничним районним судом м. Львова ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП та накладено стягнення у виді попередження.
Окрім цього, 10.04.2025 року громадянин ОСОБА_3 о 22:45 год. по вул. Ч.Калини, 85, у м. Львові, перебував у громадському місці на зупинці громадського транспорту у п'яному вигляді, чим своєю поведінкою ображав людську гідність і громадську мораль. Відносно ОСОБА_3 було складено постанову про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.178 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 119 грн.
Згідно з ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Відповідно до пункту «в» статті 3 цього Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що подання є підставним та обґрунтованим.
Враховуючи вищенаведене, вивчивши матеріали подання та дані про особу, відносно якої встановлюється адміністративний нагляд, який після відбування покарання не зважаючи на попередження ВП №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області систематично порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, суд приходить до переконання, що ОСОБА_3 необхідно встановити адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік та встановити обмеження, про застосування яких просить начальник ВП №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області в своєму поданні, оскільки обґрунтовано доцільність таких заходів.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
Подання начальника ВП №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном на 1 /один/ рік та застосувати наступні обмеження:
1)заборонити вихід з квартири по місцю проживання АДРЕСА_1 , з 22.00 год. до 06.00 год.;
2)з'являтись на реєстрацію в ВП №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області два рази на місяць;
3)заборонити відвідувати місця (підприємства, установи, організації), де здійснюють продаж спиртних напоїв на розлив;
4)заборонити виїзд за межі міста Львова без дозволу посадових осіб ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області.
Копію постанови направити ВП №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області - для виконання.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд міста Львова протягом семи днів з моменту її проголошення.
Суддя:
Оригінал постанови.