Постанова від 28.04.2025 по справі 175/5106/25

Справа № 175/5106/25

Провадження № 3/175/2193/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

"28" квітня 2025 р. смт. Слобожанське

Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Краснокутська Н.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , начальник відділу з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, розвитку інфраструктури та транспорту Слобожанської селищної ради, реєстраційний номер облікової картки платника податків не відомий,

за ч. 5 ст.164-12 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

23.04.2025 року до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від Державної аудиторської служби України Східного офісу Держаудитслужби надійшла справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 164-12 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, протокол про адміністративне правопорушення, який є безпосереднім об'єктом судового розгляду і не може бути підмінений іншими матеріалами справи, вбачається, що такі містять неточності та недоліки вимог КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно із вимогами ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ст. 25-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення оцінка доказів ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.

При підготовці адміністративної справи до розгляду було виявлено, що протокол про адміністративне правопорушення №04/0037/2525пр від 15.04.2025 року складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, а саме матеріали справи містять не належно завірені копії документів, а копії документів зроблені з їх копій, в підшитих матеріалах, а саме Висновку на заперечення до акту відсутня нумерація сторінок.

Крім того, у протоколі зазначено, що правопорушення виявлено під час проведення планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, розвитку інфраструктури та транспорту Слобожанської селищної ради. При цьому до протоколу не долучається повний Акт планової ревізії (лише витяг).

Також санкція ч. 5 ст. 164-12 КУпАП передбачає адміністративне стягнення у виді накладення штрафу на посадових осіб. Проте, у доданих до протоколу про адміністративне правопорушення матеріалах справи відсутні документи, які підтверджують посадові обов'язки ОСОБА_1 .

Виходячи із аналізу змісту ст. ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі для належного оформлення.

З огляду на вищевикладене протокол про адміністративне правопорушення не може бути розглянутий судом, згідно вимог чинного законодавства, і повинен бути повернутий органу, який його склав, для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 164-12 КУпАП, повернути до Державної аудиторської служби України Східного офісу Держаудитслужби для належного оформлення.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя Н. С. Краснокутська