Ухвала від 29.04.2025 по справі 300/3148/21

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

за наслідками розгляду звіту про виконання судового рішення

"29" квітня 2025 р. справа № 300/3148/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Панікара І.В., розглянувши в порядку письмового провадження звіту щодо виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2021 року за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.08.2021 в справі № 300/3148/21 позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій - задоволено.

Визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області у здійснені перерахунку та виплаті ОСОБА_1 пенсії з 01.12.2019, відповідно до довідки Міністерства внутрішніх справ України від 07.06.2021 № 22/6-2431-у про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019, відповідно до довідки Міністерства внутрішніх справ України від 07.06.2021 року № 22/6-2431-у про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, з урахуванням раніше виплачених сум.

Вказане рішення суду набрало законної сили 03.09.2021.

03.03.2025 позивач звернувся до суду із заявою про встановлення судового контролю в межах виконання рішення суду від 03.08.2021 в адміністративній справі № 300/3148/21, шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подати звіт про виконання судового рішення. Заява вмотивована тим, що даним рішенням зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019, відповідно до довідки Міністерства внутрішніх справ України від 07.06.2021 №22/6-2431-у про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, з урахуванням раніше виплачених сум, однак, починаючи з 01.08.2024 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області припинено виконання вказаного рішення в частині здійснення перерахунку відповідно до довідки Міністерства внутрішніх справ України від 07.06.2021 №22/6-2431-у.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.03.2025 заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду 03.08.2021 у справі № 300/3148/21 - задоволено, зокрема, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в строк протягом 30 днів з моменту отримання даної ухвали подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.08.2021 у справі № 300/3148/21.

Від Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на адресу суду повторно надійшов звіт щодо виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03 серпня 2021 року та докази про виконання рішення суду.

Головуючий по справі суддя Панікар І.В. в період з 23.04.2025 по 25.04.2025 перебував на листку тимчасової непрацездатності, у зв'язку з чим, строк розгляду зазначеного вище звіту продовжено.

Дослідивши звіт відповідача, інші письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд зазначає наступне.

Статтею 129-1 Конституції України передбачено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Статтею 14 КАС України передбачено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України встановлено, що суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.

Згідно з частини 1 статті 382-1 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Вимоги до змісту та форми такого звіту визначені у нормах частини 2 та 3 статті 382-2 КАС України.

Так, звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);

4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;

5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;

6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;

7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.

До звіту додаються:

1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися;

2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу (частини друга та третя).

Згідно частин 1 - 4 статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту.

Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або 3 статті 382-2 цього Кодексу.

У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України.

При цьому за змістом норм частини 5 цієї ж статті Кодексу передбачено, що суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Розглянувши поданий Головним управлінням ПФУ в Івано-Франківській області звіт про виконання судового рішення, суд зазначає наступне.

На виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.01.2021 у справі № 300/2816/20, Міністерство внутрішніх справ України видало довідку від 07.06.2021 за № 22/6-2431-у про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на листопад 2019, за прирівняною посадою: начальник відділення, що не входить до складу відділу (управлінь, відділ (відділень) поліції), згідно якої: посадовий оклад - 2950 грн., оклад за спеціальним званням (майор поліції) - 2000 грн., надбавка за стаж служби в поліції (40%) - 1980 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (60%%) - 4158 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 442,50 грн., премії (40,20%) - 4635,26 грн. (а.с.9).

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.08.2021 в справі № 300/3148/21, зокрема, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019, відповідно до довідки Міністерства внутрішніх справ України від 07.06.2021 року № 22/6-2431-у про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, з урахуванням раніше виплачених сум.

В серпні 2024 року на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.08.2021 в справі № 300/3148/21 відповідачем проведено перерахунок пенсії в розмірі 55 відсотків від грошового забезпечення, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», тобто без врахування рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.08.2021 в справі № 300/3148/21, яким зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019, відповідно до довідки Міністерства внутрішніх справ України від 07.06.2021 за № 22/6-2431-у про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року.

Як вказано в ухвалі суду від 17.03.2025, вказане свідчить про невиконання судового рішення від 03.08.2021 у справі № 300/3148/21 в повному обсязі щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019, відповідно до довідки Міністерства внутрішніх справ України від 07.06.2021 за № 22/6-2431-у про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, з урахуванням раніше виплачених сум, що фактично порушує права позивача, та є безумовною підставою для встановлення судового контролю у даній справі, як це передбачено нормами статті 382 КАС України.

У зв'язку із наведеним, відповідачем подано протокол перерахунку пенсії з 01.04.2024, за змістом якого встановлено, що пенсійним органом, на виконання ухвали суду від 17.03.2025, здійснено перерахунок пенсії позивача виходячи з розміру грошового забезпечення станом на листопад 2019, за прирівняною посадою: начальник відділення, що не входить до складу відділу (управлінь, відділ (відділень) поліції), згідно якої: посадовий оклад - 2950 грн., оклад за спеціальним званням (майор поліції) - 2000 грн., надбавка за стаж служби в поліції (40%) - 1980 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (60%%) - 4158 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 442,50 грн., премії (40,20%) - 4635,26 грн.

Так, за наслідками розгляду звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області суд вважає за необхідне прийняти поданий звіт, як такий, яким з урахуванням доданих до нього документів, доведено виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.08.2025 по справі № 300/3148/21.

Керуючись статтями 241, 248, 382 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.08.2025 по справі № 300/3148/21.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.

Суддя /підпис/ Панікар І.В.