Провадження № 2-а/742/25/25
Єдиний унікальний № 742/1529/25
29 квітня 2025 року м. Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд в складі : головуючого судді Коваленка А.В., при секретарі Риндя Л.А. розглянув у відкритому судовому засіданні позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 скасування постанови про адміністративне правопорушення ,-
На розгляді Прилуцького міськрайонного суду знаходиться позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 скасування постанови про адміністративне правопорушення .
Cторони провадження: позивач: ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 ), представник позивача - Жовнер Оксана Миколаївна; відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ).
В судове засідання позивач та його представник не з'явилися, але від представника позивача надійшло клопотання про заміну неналежного відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_2 на належного ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання не з'явився, але подав відзив на позовну заяву.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст.48 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Відповідно до п.7 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою КМУ №154 від 23.02.2022, (далі - Положення) Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства.
Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.
З метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Положення про районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затверджуються керівниками відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.
Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Відповідно до п. 9 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою КМУ №154 від 23.02.2022, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам.
Таким чином, районні ТЦК та СП функціонують як складові частини обласних центрів, виконуючи визначені законодавством завдання у сфері військового обліку та соціального захисту, та не являються юридичними особами.
Судом здійснено перевірку відомостей в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізични осіб- підприємців та громадських формувань, але відомостей про реєстрацію ІНФОРМАЦІЯ_1 не встановлено.
Відповідно до статті 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Пунктом 7 частини 1 статті 4 КАС України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, орган військового управління, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Таким чином, суд вважає, що начальник ІНФОРМАЦІЯ_1 є службовою особою ІНФОРМАЦІЯ_4 , а тому ІНФОРМАЦІЯ_2 , як відокремлений підрозділ ІНФОРМАЦІЯ_4 не являється самостійним суб'єктом владних повноважень, а тому не може бути відповідачем у справі.
Враховуючи, що суд прийшов до переконання про те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 не може бути відповідачем, а ст.48 КАС України надає право суду замінювати лише неналежного відповідача на належного, а тому клопотання представника відповідача про заміну неналежного відповідача на належного не підлягає задоволенню.
Натомість, слід зазначити, що відповідно до вимог частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Судом встановлено, що позовна заява ОСОБА_1 не містить відомостей про повне найменування відповідача, який є суб'єктом владних повноважень, а зазначення відповідачем ІНФОРМАЦІЯ_2 являється не вірним, оскільки судом встановлено, що він не являється самостійним суб'єктом владних повноважень, а діє як відокремлений підрозділ ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, усуваючи недоліки позовної заяви позивачу необхідно подати уточнену позовну заяву з зазначенням відповідача, який є суб'єктом владних повноважень.
Керуючись статтями ст.48, 118, 121, 122, 123,160,161, 169, 240, 286, 293-295 КАС України, ст.289 КУпАП, суд,
У задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 про заміну неналежного відповідача належним відповідачем - відмовити.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали, у строк п'ять днів з дня отримання ним копії ухвали, а саме подати уточнену позовну заяву з зазначенням відповідача, який є суб'єктом владних повноважень.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Анатолій КОВАЛЕНКО