Єдиний унікальний номер 728/902/25
Номер провадження 3/728/350/25
29 квітня 2025 року Бахмацький районний суд Чернігівської області у складі:
головуючої судді - Лободи Н.В.
за участі секретаря судового засідання - Кулик Л.І.
прокурора - Батрака К.С.
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Бахмач адміністративні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, жительки АДРЕСА_1 , депутата 9 скликання Батуринської міської ради Ніжинського району Чернігівської області, РНОКПП - НОМЕР_1 ,-
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , будучи депутатом 9-го скликання Батуринської міської ради Ніжинського району Чернігівської області та відповідно до пп.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII від 14.10.2014 суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції а саме подала таку декларацію 18.01.2025 хоча зобов'язана була подати не пізніше 31.01.2024, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Окрім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом 9-го скликання Батуринської міської ради Ніжинського району Чернігівської області та відповідно до пп.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII від 14.10.2014 суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції а саме подала таку декларацію 18.01.2025 хоча зобов'язана була подати не пізніше 31.01.2024, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Також, ОСОБА_1 , будучи депутатом 9-го скликання Батуринської міської ради Ніжинського району Чернігівської області та відповідно до пп.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII від 14.10.2014 суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції а саме подала таку декларацію 24.05.2024 хоча зобов'язана була подати не пізніше 31.03.2024, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
У судовому засіданні ОСОБА_1 зі змістом протоколів погодилась, просила не застосовувати у відношенні неї суворого стягнення. Запевнила, що у подальшому не допустить подібних випадків.
Прокурор у судовому засіданні пояснив, що у діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому наявні підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, за якою кваліфіковані дії ОСОБА_1 в усіх протоколах, передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з положеннями ст.1 ЗУ «Про запобігання корупції», правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони й обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону.
Відповідно до ч.1.ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру декларацій, що міститься в загальному доступі ОСОБА_1 подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік та за 2022 рік 18.01.2025, а за 2023 рік - 24.05.2024.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи депутатом місцевої ради, не виконала вимоги ч.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» та без поважних причин несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, за 2022 рік та за 2023 рік і в її діях міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується відомостями, що містяться у протоколах про адміністративні правопорушення №89/2025, №90/2025 та №91/2025 від 27.03.2025, які є документами, що засвідчують факти неправомірних дій і в силу ст.251 КУпАП вважаються належними доказами, у тому числі поясненнями, викладеними ОСОБА_1 у протоколах, у яких вона зазначила, що з протоколами згодна, інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. У даному випадку ОСОБА_1 згідно з трьома протоколами вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, у зв'язку із чим остаточне стягнення слід накласти в межах санкції вказаної статті.
З урахуванням всіх обставин справи, відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за можливе призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу, що є достатнім для її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як нею, так і іншими особами.
Також, згідно з положеннями ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір, сума якого на дату винесення постанови складає 605.60 грн.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.283, 284, 294 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і призначити їй стягнення у виді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу, в разі несплати штрафу у строк, штраф стягується у подвійному розмірі штрафу визначеного у відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Бахмацького районного суду Н.В.Лобода