Єдиний унікальний номер 728/893/25
Номер провадження 3/728/342/25
29 квітня 2025 року Бахмацький районний суд Чернігівської області у складі:
головуючої судді - Лободи Н.В.
за участі секретаря судового засідання - Кулик Л.І.
прокурора - Лисуна С.І.
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Бахмач адміністративні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , депутата 9 скликання Батуринської міської ради, РНОКПП - НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , будучи депутатом 9-го скликання Батуринської міської ради Ніжинського району Чернігівської області та відповідно до пп.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII від 14.10.2014 суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції а саме подав таку декларацію 07.05.2024, хоча зобов'язаний був подати не пізніше 31.03.2024, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що був обізнаний зі своїм обов'язком подати щорічну декларацію за 2023 рік до 31.03.2024, однак, можливо, через технічну несправність комп'ютера вчасно така декларація подана ним не була.
Прокурор у судовому засіданні пояснив, що у діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, тому наявні підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, за якою кваліфіковані дії ОСОБА_1 передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з положеннями ст.1 ЗУ «Про запобігання корупції», правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони й обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону.
Відповідно до ч.1.ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру декларацій, що міститься в загальному доступі, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік 07.05.2024.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи депутатом місцевої ради, не виконав вимоги ч.1 ст.45 З» «Про запобігання корупції» та без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому у його діях міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується відомостями, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення №97/2025 від 27.03.2025, який є документом, що засвідчує факт неправомірних дій і в силу ст.251 КУпАП вважається належним доказом; копією письмових пояснень ОСОБА_1 від 27.01.2025 та інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій.
З урахуванням всіх обставин справи, відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за можливе призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу, що є достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як ним, так і іншими особами.
Також, згідно з положеннями ст.40-1 КУпАП із ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір, сума якого на дату винесення постанови складає 605.60 грн.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.283, 284, 294 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і призначити йому стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу, в разі несплати штрафу у строк, штраф стягується у подвійному розмірі штрафу визначеного у відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Бахмацького районного суду Н.В.Лобода