Постанова від 24.04.2025 по справі 754/2030/25

Номер провадження 3/754/1518/25

Справа №754/2030/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 квітня 2025 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Саламон О.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від УПП в м. Києві ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 -

за ст.ст.173, 185 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 746126 вбачається, що 27.01.2025 о 23 год. 35 хв. ОСОБА_1 по вул. Курчатова, 13 у м. Києві не виконував неодноразове законне розпорядження про припинення правопорушення, а саме шарпав працівників поліції, поводив себе зухвало та нахабно, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність, за яке передбачена ст.185 КУпАП.

Окрім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 746128 27.01.2025 о 23 год. 35 хв. ОСОБА_1 по вул. Курчатова, 13 у м. Києві висловлювався нецензурною лайкою в громадському місці, на зауваження не реагував та робив інші подібні дії, що порушують громадський порядок, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.173 КУпАП.

Постановою Деснянського районного суду м. Києва від 06.02.2025 матеріали справи про адміністративне правопорушення № 754/2030/25 щодо ОСОБА_1 повернуто до Управління патрульної поліції в м. Києві для доопрацювання і забезпечення явки порушника до суду.

Після повернення матеріалів Департаментом патрульної поліції у м. Києві з доопрацювання, уповноваженими особами 05.03.2025 складено рапорт про те, що під час несення служби на території Деснянського району, прибувши за адресою: АДРЕСА_1 , ніхто не відчинив двері, а ознак знаходження у квартирі людей не виявлено.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки суду невідомі, про розгляд справи повідомлявся за адресою зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення.

Суд,дослідивши матеріали справи, оцінивши всі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов наступного висновку.

Стаття 7 КУпАП визначає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень.

Стаття 251 КУпАП визначає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.

Відповідно до ст.254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол, у якому, відповідно до ст.256 цього кодексу, зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

При цьому, суть адміністративного правопорушення має бути конкретною за змістом, викладеною з урахуванням суб'єктивних та об'єктивних ознак складу адміністративного правопорушення, передбачених КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 746126 вбачається, що 27.01.2025 о 23 год. 35 хв. ОСОБА_1 по вул. Курчатова, 13 у м. Києві не виконував неодноразове законне розпорядження про припинення правопорушення, шарпав працівників поліції, поводив себе зухвало та нахабно, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.185 КУпАП.

Положенями ст.185 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність, в тому числі, за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків. Дане правопорушення обов'язково передбачає наявність саме законної вимоги працівника поліції, а тому в протоколі про адміністративне правопорушення повинні бути відображені які саме законні вимоги були висунуті працівником поліції.

Окрім цього, у відповідності до ст.173 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

При цьому, обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього правопорушення є місце його вчинення, а саме - громадське місце, яке законодавчо визначається як частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням або за плату, постійно, періодично або час від часу, зокрема під'їзди, а також підземні переходи, стадіони (ЗУ «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» від 22.09.2005 р. №2899-1 У).

Вбачається також, що до ОСОБА_1 застосовано адміністративне затримання відповідно до протоколу АЗ № 067590 за ст. 261 КУпАП України.

Дослідивши вказані протоколи судом вбачається, що окрім протоколів серії ВАВ № 746126 та серії ВАВ № 746128 від 28.01.2025 та відео з нагрудної камери № 472392, матеріали справи не містять інших доказів, зокрема пояснень свідків.

Судом оглянуто відеозапис № 472392, однак наданий доказ не відображає та не підтверджує протиправної поведінки ОСОБА_1 , зокрема відсутні дії останнього щодо невиконання неодноразового законного розпорядження поліцейських, не вбачається дій, що підтвердили б зухвалу поведінку особи та висловлювання нецензурною лайкою в громадському місці.

Таким чином, наявні у справі докази, які безпосередньо дослідженні в судовому засіданні, не підтверджують винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.185 та ст.173 КУпАП.

Виходячи із вищезазначеного, відповідно до ст. 252 КУпАП оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 173, 185 КУпАП.

Статтею 62 Конституції України та статтею 6 Конвенції про захист прав та основних свобод людини передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь та кожна людина вважається невинною поки її вину не доведено згідно закону.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ст.185 та ст.173 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247, 266, 268, 283-285, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі стосовно ОСОБА_1 за ст.185 та ст.173 КУпАПзакрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративних правопорушень.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.Б. Саламон