25.04.2025 Справа №607/6525/25 Провадження №3/607/2916/2025
місто Тернопіль
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Герчаківської О. Я.,
за участю секретаря судового засідання Баб'як Н. О.,
прокурора Савельєва Ю. В.,
особи, яка притягається до адміністративної
відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, що надійшли з Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м. Бережани Тернопільська область, українка, громадянка України, з вищою освітою, одружена, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, працює заступником начальника Тернопільського обласного центру гідрометеорології ДСНС України, проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частинами 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області 31 березня 2025 року отримано з Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України для розгляду матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена частинами 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 17 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальникацентру гідрометеорології ДСНС України (далі - Тернопільський ЦГМ), усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 21.12.2023 № 135-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за грудень 2023 року» щодо преміювання за грудень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 18 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону Закон, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 21.12.2023 № 135-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за грудень 2023 року» щодо преміювання за грудень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 19 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 29.08.2023 № 101-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за серпень 2023 року» щодо преміювання за серпень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 20 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 29.08.2023 № 101-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за серпень 2023 року» щодо преміювання за серпень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 21 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме - Український гідрометеорологічний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання і надсилання на адресу Українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій листа від 26.06.2023 за № 9919-1-334/9919 про встановлення до Дня Конституції України премії своєму безпосередньому керівнику - начальнику Тернопільського обласного центру з гідрометеорології ОСОБА_3 , в якому самостійно визначила її конкретний розмір (10 000,00 гривень), тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 22 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала і надіслала на адресу Українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій листа від 26.06.2023 за № 9919-1-334/9919 про встановлення до Дня Конституції України премії своєму безпосередньому керівнику - начальнику Тернопільського обласного центру з гідрометеорології ОСОБА_3 , в якому самостійно визначила її конкретний розмір (10000,00 гривень), передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 23 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника центру Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 25.04.2024 № 35-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за квітень 2024 року» щодо преміювання за квітень 2024 року в розмірі 140 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 24 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 25.04.2024 № 35-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за квітень 2024 року» щодо преміювання за квітень 2024 року в розмірі 140 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 25 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 28 червня 2024 року № 55-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за червень 2024 року» щодо преміювання за червень 2024 року в розмірі 180 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 26 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 28 червня 2024 року № 55-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за червень 2024 року» щодо преміювання за червень 2024 року в розмірі 180 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 27 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме - Український гідрометеорологічний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 26 червня 2023 року № 77-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за червень 2023 року» щодо преміювання за червень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 28 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 26 червня 2023 року № 77-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за червень 2023 року» щодо преміювання за червень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 29 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме - Український гідрометеорологічний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання і надсилання на адресу Українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій листа від 27.06.2023 за № 9919-1-337/9919 про встановлення собі особисто премії до Дня Конституції України, в якому самостійно визначила її конкретний розмір (10000,00 гривень), тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 30 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала і надіслала на адресу Українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій листа від 27.06.2023 за № 9919-1-337/9919 про встановлення собі особисто премії до Дня Конституції України, в якому самостійно визначила її конкретний розмір (10000,00 гривень), передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 31 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 29 травня 2023 року № 67-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за травень 2023 року» щодо преміювання за травень 2023 року в розмірі 105 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 32 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 29 травня 2023 року № 67-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за травень 2023 року» щодо преміювання за травень 2023 року в розмірі 105 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 33 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 26 жовтня 2023 року № 122-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за жовтень 2023 року» щодо преміювання за жовтень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 34 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 26 жовтня 2023 року № 122-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за жовтень 2023 року» щодо преміювання за жовтень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 35 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме - Український гідрометеорологічний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання наказу від 31.07.2024 № 61-НК/9919 «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за липень 2024 року» у тому числі собі особисто у розмірі 220 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 36 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 31.07.2024 № 61-НК/9919 «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за липень 2024 року» у тому числі собі особисто у розмірі 220 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 37 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 26 березня 2024 року № 25-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за березень 2024 року» щодо преміювання за березень 2024 року в розмірі 140 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 38 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 26 березня 2024 року № 25-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за березень 2024 року» щодо преміювання за березень 2024 року в розмірі 140 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 39 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 28 травня 2024 року № 50-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за травень 2024 року» щодо преміювання за травень 2024 року в розмірі 140 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 40 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 28 травня 2024 року № 50-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за травень 2024 року» щодо преміювання за травень 2024 року в розмірі 140 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 41 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 26 квітня 2023 року № 48-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за квітень 2023 року» щодо преміювання за квітень 2023 року в розмірі 105 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 42 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ), усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 26 квітня 2023 року № 48-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за квітень 2023 року» щодо преміювання за квітень 2023 року в розмірі 105 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 43 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 27 вересня 2023 року № 112-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за вересень 2023 року» щодо преміювання за вересень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 44 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 27 вересня 2023 року № 112-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за вересень 2023 року» щодо преміювання за вересень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 45 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 27 лютого 2024 року № 19-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за лютий 2024 року» щодо преміювання за лютий 2024 року в розмірі 140 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 46 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 27 лютого 2024 року № 19-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за лютий 2024 року» щодо преміювання за лютий 2024 року в розмірі 140 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 47 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме - Український гідрометеорологічний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання наказу від 26.06.2023 № 76-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за червень 2023 року» у тому числі собі особисто у розмірі 200 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 48 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 26.06.2023 № 76-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за червень 2023 року» у тому числі собі особисто у розмірі 200 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 49 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 21 грудня 2023 року № 137-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» щодо преміювання за високопрофесійне виконання службових обов'язків та за результатами роботи у 2023 році в розмірі 3000,00 гривень інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 50 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 21 грудня 2023 року № 137-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» щодо преміювання за високопрофесійне ставлення до службових обов'язків та за результатами роботи у 2023 році в розмірі 3000,00 гривень інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 51 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме - Український гідрометеорологічний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 27 червня 2023 року № 79-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» щодо преміювання за високопрофесійне виконання службових обов'язків та з нагоди відзначення Дня Конституції України в розмірі 4599,4 гривень інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 52 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 27 червня 2023 року № 79-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» щодо преміювання за високопрофесійне ставлення до службових обов'язків та з нагоди відзначення Дня Конституції України в розмірі 4599,4 гривень інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 53 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільський ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 24 листопада 2023 року № 128-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за листопад 2023 року» щодо преміювання за листопад 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 54 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 24 листопада 2023 року № 128-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за листопад 2023 року» щодо преміювання за листопад 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 55 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 27 вересня 2023 року № 110-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» щодо преміювання за сумлінне, самовіддане, високопрофесійне виконання службових обов'язків та з нагоди святкування Дня рятівника в розмірі 4023,53 гривень інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 56 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 27 вересня 2023 року № 110-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» щодо преміювання за сумлінне, самовіддане, високопрофесійне виконання службових обов'язків та з нагоди святкування Дня рятівника в розмірі 4023,53 гривень інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 57 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 25 січня 2024 року № 9-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за січень 2024 року» щодо преміювання за січень 2024 року в розмірі 140 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 58 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 25 січня 2024 року № 9-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за січень 2024 року» щодо преміювання за січень 2024 року в розмірі 140 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 59 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 27 липня 2023 року № 88-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за липень 2023 року» щодо преміювання за липень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 60 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 27 липня 2023 року № 88-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за липень 2023 року» щодо преміювання за липень 2023 року в розмірі 160 % від посадового окладу з урахуванням надбавок і доплат постійного характеру інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 61 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 24 листопада 2023 року № 130-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» щодо преміювання за високопрофесійне виконання службових обов'язків та з нагоди святкування Дня працівників гідрометеорологічної служби України в розмірі 2500,00 гривень інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 62 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 24 листопада 2023 року № 130-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» щодо преміювання за високопрофесійне виконання службових обов'язків та з нагоди святкування Дня працівника гідрометеорологічної служби України в розмірі 2500,00 гривень інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу № 63 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 30 серпня 2023 року № 103-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» щодо преміювання за підсумками роботи працівників Тернопільського ЦГМ у січні-серпні 2023 року в розмірі 4182,71 гривень інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 64 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видала та підписала наказ від 30 серпня 2023 року № 103-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» щодо преміювання за підсумками роботи працівників Тернопільського ЦГМ у січні-серпні 2023 року в розмірі 4182,71 гривень інженера-радіолога б/к ОСОБА_2 , який є близькою особою (сином) начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності пояснювала, що зі змістом протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, вона ознайомлена, захисника мати не бажає, у вчиненому щиро розкаюється. ОСОБА_1 не вважала, що в неї виникав реальний конфлікт інтересів, а тому не повідомляла про ці обставини керівнику чи вищестоящому органу, а премію розподіляла без будь-якого свого інтересу, виходячи із фонду економії праці. На даний час це питання врегульовано вищим органом, який погоджує накази, де фігурує керівник, його син та безпосередньо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Прокурор Савельєва Ю. В. в судовому засіданні підтримав протоколи про адміністративні правопорушення, вважає, що дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності кваліфіковано вірно, а тому просив визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши доводи учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд беззаперечно встановив, що вина ОСОБА_1 встановлена протоколами про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частинами 1, 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року №№ 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, їх зміст судом описано вище, а також доказами, які надані в обґрунтування цих протоколів:
наказом від 21.12.2023 № 128-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за грудень» разом із додатками;
наказом від 21.12.2023 № 135-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» разом із додатками;
наказом від 29.08.2023 № 101-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за серпень» разом із додатками;
наказом від 27.06.2023 № 78-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» разом із додатками;
наказом від 25.04.2024 № 35-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за квітень» разом із додатками;
наказом від 28.06.2024 № 55-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за червень» разом із додатками;
наказом від 26.06.2023 № 77-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за червень» разом із додатками;
наказом від 29.05.2023 № 67-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за травень» разом із додатками;
наказом від 26.10.2023 № 122-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за жовтень» разом із додатками;
наказом від 31.07.2024 № 61-НК/9919 «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» разом із додатками;
наказом від 26.03.2024 № 25-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за березень» разом із додатками;
наказом від 28.05.2024 № 50-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за травень» разом із додатками;
наказом від 26.04.2023 № 50-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за квітень» разом із додатками;
наказом від 26.04.2023 № 76-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» разом із додатками;
наказом від 27.09.2023 № 112-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за вересень» разом із додатками;
наказом від 27.02.2024 № 19-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за лютий» разом із додатками;
наказом від 26.06.2023 № 76-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за червень» разом із додатками;
наказом від 21.12.2023 № 137-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» разом із додатками;
наказом від 27.06.2023 № 79-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» разом із додатками;
наказом від 24.11.2023 № 128-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за листопад 2023 року» разом із додатками;
наказом від 27.09.2023 № 110-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ» разом із додатками;
наказом від 25.01.2024 № 9-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за січень» разом із додатками;
наказом від 27.07.2023 № 88-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за липень» разом із додатками;
наказом від 24.11.2023 № 130-к «Про преміювання працівників Тернопільського ЦГМ за липень» разом із додатками;
листом № 99001-1227/9911 з Українського гідрометеорологічного центру від 27.06.2023;
листом № 99001-2661/9911 з Українського гідрометеорологічного центру від 22.12.2023;
листом № 99021-1248/9918 з Українського гідрометеорологічного центру від 19.03.2024;
інформацією № 99021-1248/9918 з Українського гідрометеорологічного центру від 19.03.2025;
листом № 9919-2-687/9919-01 Тернопільського ЦГМ від 20.12.2023;
листом Тернопільського ЦГМ № 9919-1-648/9919-05 від 25.09.2024;
листом Тернопільського ЦГМ № 9919-1-935/9919-05 від 23.12.2024;
листом Українського гідрометеорологічного центру № 99003-4637/9913 від 25.12.2024;
листом Тернопільського ЦГМ № 9919-1-944/9919-05 від 26.12.2024;
листом Тернопільського ЦГМ № 9919-1-69/9919-05 від 17.01.2025;
листом Тернопільського ЦГМ № 9919-1-337/9919-05 від 27.06.2023;
листом Українського гідрометеорологічного центру від 18.12.2023 № 99001-2587/9911;
листом ДСНС від 15.12.2023 № 05-24320/201;
листом ДСНС від 12.06.2023 № 01-10648/201;
наказом від 22.06.2020 № 4-п «Про розподіл обов'язків між начальником та заступником начальника Тернопільського обласного центру з гідрометеорології»;
наказом від 23.06.2020 № 26 «Про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції»;
наказом від 23.06.2020 № 5-п «Про право першого та другого підписів»;
наказом від 07.09.2011 № 115-к «Про внесення змін до облікових та посадових документів ОСОБА_4 »;
наказом від 12.11.2010 № 175-к «По особовому складу» (про зарахування на посаду ОСОБА_4 );
посадовою інструкцією заступника начальника Тернопільського обласного центру з гідрометеорології № 5-326;
посадовою інструкцією заступника начальника Тернопільського ЦГМ № 5-293;
наказом Тернопільського ЦГМ від 16.03.2023 № НГ-15/9919;
повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження № 00050052433 від 14 березня 2025 року, стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьками якого зазначені ОСОБА_3 та ОСОБА_5 ;
наказом від 07.09.2022 № 94-к «Про прийняття ОСОБА_6 »;
наказом від 10.01.2023 № 8-к «Про переведення ОСОБА_6 »;
посадовою інструкцією інженера-радіолога б/к ОСОБА_6 ;
витягом із наказу від 17.11.2008 № 214 «Про призначення ОСОБА_3 »;
положенням про Тернопільський обласний центр з гідрометеорології (нова редакція), затверджений наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 183 від 19.03.2018;
наказом (з адміністративно-господарських питань) від 02.01.2023 № НГ-1/9919;
наказом з основної діяльності від 19.01.2024 № НС-1/9919;
положенням про Комісію з преміювання працівників Тернопільського ЦГМ;
Колективним договором Тернопільського обласного центру з гідрометеорології, який затверджений на зборах трудового колективу Тернопільського ЦГМ від 18.03.2021, із додатками;
положенням про Комісію з преміювання працівників Тернопільського ЦГМ разом із додатками;
положенням про преміювання працівників Тернопільського обласного центру з гідрометеорології (Додаток № 4 до колективного договору);
листом УкрГМЦ від 25.12.2024 № 99 003-4637/99 13;
наказом (з основної діяльності) від 06.03.2020 № 33 «Про преміювання та встановлення надбавок»;
положення про порядок преміювання та встановлення надбавок за складність, напруженість у роботі, надання матеріальної допомоги керівникам гідрометеорологічних організацій, підпорядкованих Українському гідрометеорологічному центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
положення про Комісію з питань преміювання та встановлення надбавок керівникам гідрометеорологічних організацій, підпорядкованих Українському гідрометеорологічному центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно статті 81 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до статей 167 та 169 ЦК України, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом. Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права.
Розділом 1 Положення про Тернопільський обласний центр з гідрометеорології, затвердженого наказом Державної служби з надзвичайних ситуацій від 19.03.2018 № 183 (далі - Положення про Тернопільський ЦГМ), є неприбутковою організацією, що належить до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій та безпосередньо підпорядковується Українському гідрометеорологічному центру ДСНС України.
Тернопільський ЦГМ є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України та банках України, має печатку зі своїм найменуванням, відповідні штампи, бланки та інші реквізити, утримується за рахунок коштів державного бюджету.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Тернопільський ЦГМ, код ЄДРПОУ- 21134644, є державною організацією, знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Новий Світ, 17. Власником указаної установи є Державна служба України з надзвичайних ситуацій.
Таким чином, Тернопільський обласний центр з гідрометеорології є юридичною особою публічного права.
Відповідно до витягу з наказу начальника Тернопільського обласного центру з гідрометеорології № 175-к від 12.11.2010 «По особовому складу» ОСОБА_7 призначено на посаду заступника начальника Тернопільського обласного центру з гідрометеорології з 15.11.2010.
Наказом начальника Тернопільського ЦГМ № 115-к від 07.09.2011 «Про внесення змін до облікових даних та особових документів ОСОБА_7 » внесено зміни до облікових даних та особистих документів, зокрема прізвище « ОСОБА_8 » змінено на « ОСОБА_9 ».
Також наказом начальника Тернопільського ЦГМ від 23.06.2020 № 5-п «Про право першого та другого підписів», надано право першого підпису заступнику начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_1 на платіжних, фінансових, розпорядчих та інших розрахункових документах Тернопільського ЦГМ.
Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону посадові особи юридичних осіб публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія вищевказаного Закону.
Згідно ст. 1 Закону посадова особа юридичної особи публічного права - голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права;
Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до частини 1 статті 41 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, діють нсупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
Відповідно до пунктів 1-4 частини 1 статті 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або у колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до частини 5 статті 28 Закону у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона має право звернутися за роз'ясненням до Національного агентства. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у цьому розділі Закону.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата складається з основної (винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки) та додаткової (винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці) заробітної плати. Додаткова заробітна плата, до якої, у тому числі належать різні види стимулюючих виплат (премії, надбавки тощо), не є гарантованою, можливість її отримання, так само як і її розмір, залежить від оцінки результатів роботи.
Пунктом 4.7 розділу 4 Колективного договору Тернопільського обласного центру з гідрометеорології, затвердженого на зборах трудового колективу 18.03.2021, визначено, що преміювання працівників за якісну та своєчасно виконану роботу з фонду економії заробітної плати проводити відповідно до Положення про преміювання (Додаток 4).
Так, відповідно до п. 2.9 розділу 2 Положення про преміювання працівниківТернопільського ЦГМ окремий працівник Тернопільського ЦГМ преміюється при умові повного, своєчасного, якісного виконання планів гідрометеорологічної діяльності, строгого виконання правих охорони праці та пожежної безпеки, відсутності випадків порушення трудової дисципліни.
Розділами 3 і 4 вказаного Положення передбачено, що премія виплачується на підставі наказу Тернопільського ЦГМ. Начальник має право коригувати розмір премії будь-якому працівнику при достатніх на це підставах. Сектор бухгалтерського обліку нараховує та виплачує премію кожному працівнику відповідно до наказу Тернопільського ЦГМ.
Окрім того, п. 2.10 Положення про преміювання передбачено, що працівники повністю або частково депреміюються за серйозні упущення в роботі, невиконання або виконання з низькою якістю обов'язків, покладених на кожного.
Розділом 1 п. 1.4. Положення про порядок преміювання та встановлення надбавок за складність, напруженість у роботі, надання матеріальної допомоги керівникам гідрометеорологічних організацій, підпорядкованих Українському гідрометеорологічному центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій, затверджено наказом Українського гідрометеорологічного центру від 06.03.2020 № 33, передбачено, що преміювання керівників, встановлення надбавок за складність та напруженість у роботі здійснюється за рішенням директора УкрГМЦ та оформлюється відповідним наказом.
Також п.2.2 вказаного положення визначено, що рішення про преміювання керівників гідрометеорологічних організацій приймається директором УкрГМЦ з урахуванням особистого внеску кожного у досягнуті результати роботи підпорядкованої гідрометеорологічної організації на підставі оформлених у встановленому порядку пропозицій щодо преміювання Комісії з питань преміювання та встановлення надбавки за складність, напруженість у роботі керівникам гідрометеорологічних організацій.
Отже, матеріальному заохоченню працівника передує здійснення оцінки його роботи на предмет своєчасності, повноти та сумлінності виконання посадових обов'язків, ініціативності у роботі, дотримання трудової та виконавської дисципліни.
Оскільки особа не може об'єктивно оцінити роботу сина свого безпосереднього керівника, як і роботу свого безпосереднього керівника та свою особисту роботу, при підписанні наказу про встановлення та визначення розміру премії для близької особи начальника Тернопільського ЦГМ, начальника Тернопільського ЦГМ, та для себе особисто, між її приватним інтересом, зумовленим прагненням задовольнити інтерес керівника, свій власний інтерес, та службовим повноваженням виникає суперечність, яка реально впливає на її об'єктивність при вчиненні зазначених дій, що є реальним конфліктом інтересів. Відповідно, ОСОБА_10 не могла об'єктивно оцінити результати роботи ОСОБА_6 , ОСОБА_3 при встановленні їм премії, а також не могла об'єктивно оцінити результати власної роботи, а отже, у неї виник реальний конфлікт інтересів.
Реальний конфлікт інтересів існує тоді, коли особа, користуючись наданими службовими повноваженнями для задоволення приватного інтересу, приймає рішення або вчиняє дію на користь себе або третіх осіб.
Отож, встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписанням та видачею наказів про преміювання сина начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 - ОСОБА_6 , начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , заступника начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_1 .
З листа начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 № 9919-1-272/9919-05 від 20.03.2025 вбачається, що на його адресу повідомлення про конфлікт інтересів від заступника начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_11 відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» не надходили.
Приватний інтерес ОСОБА_11 під час підписання та видачі наказів про преміювання сина начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 - ОСОБА_6 , начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 , заступника начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_1 полягав у бажанні задовольнити інтерес свого керівника шляхом надання додаткового грошового блага та покращення матеріального становища його сина, як і інтерес начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_3 та свій власний інтерес - заступника начальника Тернопільського ЦГМ ОСОБА_1 шляхом надання додаткового грошового блага та покращення матеріального становища.
Наявність у ОСОБА_11 службових повноважень обумовлена тим, що, як суд описав вище, наказом начальника Тернопільського ЦГМ від 23.06.2020 №5-п «Про право першого та другого підписів» право першого підпису на платіжних, фінансових, розпорядчих та інших розрахункових документах Тернопільського ЦГМ надано заступнику начальника ОСОБА_12 . A.
Суперечність між приватним інтересом особи та її службовими повноваженнями зумовлена тим, що ОСОБА_10 як заступник начальника Тернопільського ЦГМ наділена правом приймати рішення щодо встановлення премій сину ОСОБА_3 , як і керівнику Тернопільського ЦГМ та собі особисто, та будучи зацікавленою особою у задоволенні як власного інтересу, так і інтересу свого безпосереднього керівника шляхом покращення його матеріального становища та матеріального становища його сина, а також свого матеріального становища, маючи дискреційні повноваження з прийняття чи неприйняття рішень, реалізувала такі повноваження стосовно ОСОБА_6 , ОСОБА_3 та себе особисто,шляхом підписання наказів про преміювання.
Конкретний кінцевий розмір премії ОСОБА_13 . ОСОБА_3 та особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, визначався ОСОБА_14 , як заступником керівника Тернопільського ЦГМ. Тобто під час визначення розміру вказаної грошової винагороди, ОСОБА_1 мала дискреційні повноваження, що і не заперечувала в судовому засіданні.
Відповідно до и. 1.6 розділу І Методології проведення антикорупційної експертизи, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24.04.2017 № 1395/5, дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акт.
Маючи такі повноваження, ОСОБА_10 мала можливість самостійно приймати рішення шодо зменшення чи збільшення розміру премії сину начальника Тернопільського ЦГМ, приймала рішення про премію своєму безпосередньому керівнику - начальнику Тернопільського обласного центру з гідрометеорології ОСОБА_3 , як і рішення про встановлення собі особисто премії, в яких самостійно визначила її конкретний розмір, а тому не могла діяти об'єктивно та неупереджено під час підписання наказів про преміювання.
Так, відповідно до п. 1.3-.1.4 посадової інструкції заступника начальника Тернопільського ЦГМ, затвердженої начальником Тернопільського ЦГМ 25.08.2020, заступник начальника призначається на посаду та звільняється з неї наказом начальника Тернопільського ЦГМ за погодженням з УкрГМЦ. Заступник начальника безпосередньо підпорядковується начальнику Тернопільського ЦГМ.
Відповідно пункту 5 розділу 14 Методичних рекомендації НАЗК від 21.10.2022 № 13 та від 12.01.2024 № 2, делегування керівником повноважень щодо близької особи заступнику призведе до виникнення потенційного чи реального конфлікту інтересів у заступника керівника та порушує вимоги ч. 1 ч. 1 ст. 28 Закону щодо недопущення виникнення, реального, потенційного конфлікту інтересів.
За змістом ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у п.п. 1, 2 ч. 1 ст. З Закону, у тому числі посадові особи юридичних осіб публічного права, зобов'язані насамперед вживати заходів щодо недопущення виникнення реального або потенційного конфлікту інтересів навіть за умови одночасного прийняття рішення про його врегулювання.
При цьому Закон покладає зазначений обов'язок не лише на особу, у якої можливе виникнення конфлікту інтересів, а зобов'язує також і керівника особи уникати прийняття рішень або вчинення дій, що можуть створити передумови виникнення конфлікту інтересів у підлеглого.
Таким чином, реальний конфлікт інтересів у зазначеному випадку полягає в суперечності між службовими повноваженнями ОСОБА_11 , які виражались у праві видавати накази про преміювання ОСОБА_6 , ОСОБА_3 та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та приватним інтересом останньої, обумовленим бажанням задовольнити інтерес свого керівника шляхом надання додаткового грошового блага та покращення матеріального становища його сина, як і особисто ОСОБА_3 та свій власний інтерес, шляхом використання дискреційних службових повноважень, як заступника начальника, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість вчинення дій (підписання та видачі відповідних наказів).
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника Тернопільського ЦГМ, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила у встановленому Законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника Тернопільського ЦГМ про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказів про преміювання ОСОБА_2 , прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів; не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме - Український гідрометеорологічний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання і надсилання на адресу Українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій листів про встановлення премії своєму безпосередньому керівнику - начальнику Тернопільського обласного центру з гідрометеорології ОСОБА_3 , прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів; не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме - Український гідрометеорологічний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання і надсилання на адресу Українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій листів про встановлення собі особисто премії, прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені частинами 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, що відповідає змісту протоколів про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частинами 1, 2 ст. 172-7 КУпАП від 28 березня 2025 року №№ 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64.
Аналіз наведених доказів в їх сукупності вказує на наявність в діяннях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частинами 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, та на доведеність вини останньої, а тому, на підставі положень ст. 33 КУпАП, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, визнання нею вини, за відсутності обставин, що обтяжують адміністративну відповідальність, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення, у мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, що буде достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, та необхідним для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у проваджені по справі про адміністративне правопорушення, особою на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Таким чином, вважаю, що із ОСОБА_1 слід стягнути в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 605,60 грн.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції» (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 33, 34, 35, 172-7, 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста),00 грн.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови-не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6 800 (шість тисяч вісімсот),00 грн в дохід держави.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП, якщо апеляційної скарги не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду апеляційним судом.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Тернопільського міськрайонного суду
Тернопільської області О. Герчаківська