Справа № 711/3000/25
Номер провадження 3/711/900/25
28 квітня 2025 року м.Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Олійник В.М., за участі секретаря судових засідань Карабань З.І., прокурора Лисика М.А., особи стосовно якої складено протокол - ОСОБА_1 ,
розглянувши адміністративні матеріали, які надійшла з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Національної поліції України, про притягнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Черкаси, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на час вчинення адміністративних правопорушень директором ДП «Акваресурси»,
до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
В провадженні Придніпровського районного суду м.Черкаси знаходяться адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні встановлено, що згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 176/2025 від 03.04.2025 - ОСОБА_1 , будучи директором Державного підприємства «Акваресурси» та відповідно до підпункту «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог ч.2, ст.45, п.2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2022 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.01.2024, а декларація фактично подана 08.10.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Прокурор Лисик М.А. в судовому засіданні зазначив, що вважає, що винуватість ОСОБА_1 доведена та підтверджується зібраними по справі доказами, а тому просить суд притягнути останню до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.
В судовому засіданні особа, стосовно якої складено протоколи про адміністративні праворушення, ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав. Просив суд врахувати, що він вчинив вказане правопорушення не маючи умислу, як це вказано в протоколі про адміністративне правопорушення, оскільки на початку війни було призупинено подачу декларацій, тому він просто не знав про відновлення такого обов'язку. Просив суд також врахувати той факт, що діяння, вчинення якого його інкримінується, не потягло за собою небезпечних наслідків, не утворило жодного корупційного ризику, при цьому будь-якої особистої вигоди він не мав. При призначенні покарання просив суд врахувати, що він є інвалідом 3 групи, яка пов'язана із захистом Батьківщини, оскільки він з 24.02.2022 по 18.05.2023 проходив службу в Збройних Силах України по мобілізації. Враховуючи викладене, просить суд застосувати стосовно нього ст.22 КУпАП та адміністративне провадження про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити в зв'язку з малозначністю.
Суд, заслухавши пояснення особи стосовно якої складено протоколи про адміністративні праворушення ОСОБА_1 , думку прокурора Лисика М.А., всебічно та об'єктивно дослідивши матеріали провадження, відповідно до вимог ст.280 КУпАП, дійшов наступних висновків.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Для розкриття об'єктивних складових адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, слід зазначити, що диспозиція цієї норми за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм.
Примітка до ст.172-6 КУпАП, вміщуючи вказівку на суб'єкт цього правопорушення, відсилає правозастосувача до норм спеціального антикорупційного закону, зокрема частин 1 і 2 ст.45 Закону «Про запобігання корупції», в яких, крім іншого, передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно-правових актів, що наповнює норму ч.1 ст.172-6 КУпАП більш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.
Так, для кваліфікації діяння за ч.1 ст.172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.
Частиною першою статті 45 Закону «Про запобігання корупції», визначено кінцевий термін (часові межі), коли уповноважені на те особи зобов'язані подати декларацію, зокрема вміщено формулювання «щорічно до 1 квітня».
За несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Для кваліфікації діяння за ч.1 ст.172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом. Конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх, відповідальність за аналізованою частиною статті виключається.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію.
Окрім того, суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу; вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Відповідно до вимог ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо припускала настання цих наслідків.
Аналіз вказаних норм приводить до висновку, що склад правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП є формальним, обов'язковим елементом його об'єктивної сторони є умисна дія, тобто умисне неподання або несвоєчасне подання декларації, а тому, орган, уповноважений на складання протоколу про адміністративне правопорушення та прокурор, що приймає участь в розгляді таких протоколів судом, зобов'язані довести суду наявність в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності за вчинення цього адміністративного правопорушення, умислу на несвоєчасне подання декларації
Окрім того, вказана позиція висвітлена в роз'ясненнях спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» від 22.05.2017, Конституційним Судом України в рішенні від 06.10.2010 року (справа № 1-27/2010).
Так в судовому засіданні встановлено, що з наданих матеріалів вбачається, що згідно з наказом Державного агентства рибного господарства України від 01.06.2021 № 11-к ОСОБА_1 призначено на посаду директора Державного підприємства «Акваресурси» з 01.06.2021 на строк та на умовах, передбачених контрактом.
Відповідно до контракту від 01.06.2021 укладеного між Державним агентством рибного господарства України, в особі Голови Державного агентства рибного господарства України ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , останній призначений на посаду директора Державного підприємства «Акваресурси» на строк з 01.06.2021 по 31.05.2025.
Відповідно до Статуту Державного підприємства «Акваресурси» (далі - Підприємство), затвердженого наказом Державного агентства рибного господарства України від 14.07.2016 № 227 підприємство засновано на основі державної власності, входить до сфери управління Державного агентства рибного господарства України (далі - Уповноважений орган управління) і є підзвітним йому.
Підприємство створено з метою здійснення комплексних наукових та дослідно-експериментальних робіт для забезпечення стабільного функціонування та розвитку рибопромислового комплексу, для задоволення потреб суспільства і населення у продукції, товарах, послугах, роботах з високою якістю, споживчими властивостями, що надають їм конкурентоздатність на внутрішньому і зовнішньому ринках, а також для здійснення господарської діяльності, що не суперечить законодавству, спрямованої на одержання прибутку в інтересах Підприємства.
Відповідно до мети основними напрямками діяльності Підприємства, зокрема, є: проведення комплексних рибогосподарських досліджень з метою забезпечення рибної промисловості сталою сировинною базою, розроблення рекомендацій із раціонального використання водних біоресурсів, участь у провадженні нових типів знарядь лову і методів ведення промислу; раціональне використання водних біоресурсів; видобуток, закупівля, переробка, зберігання водних біоресурсів, сільськогосподарської та іншої продукції, оптова і роздрібна торгівля; організація промислу у внутрішніх водоймах; промисловий лов водних біоресурсів; транспортно-експедиційні послуги під час перевезення вантажів, у тому числі зовнішньоторговельних вантажів; виробництво і реалізація товарів народного вжитку, продукції виробничо-технічного призначення, рибної, сільськогосподарської та іншої продукції; організація і проведення ярмарків, виставок, аукціонів, семінарів, курсів навчання і підвищення кваліфікації фахівців; організація та участь у видавничій, рекламній, поліграфічній діяльності; лізингова, дилерська, консалтингова, інвестиційна діяльність; біржова діяльність; юридична практика, правове обслуговування інших підприємств; зовнішньоекономічна діяльність; будування суден і човнів тощо.
Підприємство є юридичною особою та володіє закріпленим за ним на праві господарського відання майном.
Підприємство самостійно організовує роботу з питань статутного формування, здійснює свою діяльність на засадах госпрозрахунку.
Майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання.
Кошти, одержані від продажу майнових об'єктів, що належать до основних фондів Підприємства, використовуються відповідно до затвердженого фінансового плану.
Підприємство має право: укладати від свого імені правочини, набувати майнові й особисті немайнові права, нести обов'язки, пов'язані з його діяльністю, виступати позивачем і відповідачем у суді; здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, проводити експортно- імпортні операції як в Україні, так і за її межами, включаючи товарообмінні, посередницькі та інші операції; реалізовувати свою продукцію, послуги, залишки від виробництва за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - за фіксованими державними цінами; вступати в договірні відносини з підприємствами, організаціями, а також бути посередником між ними у зв'язку з наданням послуг та виконанням робіт, що відносяться до предмету діяльності Підприємства; наймати персонал на умовах контракту і на інших умовах, що встановлені чинним законодавством України, самостійно установлювати форми і розмір оплати праці робітників, що працюють за наймом; одержувати від будь-яких фінансово-кредитних установ кредити на договірних умовах, здійснювати операції на біржах за погодженням з Уповноваженим органом управління; відряджати по території України і за її межі працівників Підприємства, що виконують роботи і послуги для підприємства тощо.
Управління Підприємством здійснюється відповідно до Статуту.
Управління Підприємством здійснює його директор, який призначається Уповноваженим органом управління шляхом укладення з ним контракту.
Директор є підзвітним Уповноваженому органу управління.
Директор самостійно вирішує питання діяльності Підприємства в межах компетенції відповідно до цього Статуту.
Директор Підприємства: діє без доручення (довіреності) від імені Підприємства; представляє інтереси Підприємства в органах державної влади та місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними та фізичними особами; формує штат Підприємства, затверджує його структуру та штатний розпис, посадові інструкції, внутрішні положення тощо; у встановленому порядку приймає та звільняє з посад працівників Підприємства; затверджує Правила внутрішнього трудового розпорядку за участю представників первинної профспілкової організації; організовує виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність Підприємства відповідно до мети та основного напрямку його діяльності; визначає облікову, фінансову, організаційну, методологічну внутрішню та зовнішню політику Підприємства, організовує матеріально-технічне забезпечення її впровадження; розпоряджається коштами і майном Підприємства відповідно до Статуту та законодавства; видає в межах своєї компетенції накази, розпорядження та інші акти, узгоджує внутрішню документацію (інструкції, кошториси, фінансові плани, інше), дає вказівки, що не суперечать законодавству України, організовує та перевіряє їх виконання, затверджує за погодженням з Уповноваженим органом управління положення про Філії; укладає договори, видає довіреності, відкриває рахунки в установах банків; застосовує заходи заохочення та дисциплінарного стягнення до працівників Підприємства; вирішує питання діяльності Підприємства в межах та порядку, визначених законодавством та Статутом.
Згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права. Одночасно, зазначена категорія віднесена до суб'єктів вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, та на них розповсюджуються обмеження і обов'язки передбачені ст.45 Закону.
У розумінні до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларацію відповідно до встановленого Законом порядку.
Згідно із ч.1 ст.45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункту 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Абзацом 2 ч.2 ст.45 Закону визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті З, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п. 2-7 Перехідних положень Закону установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Законом та Порядком заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції 23 липня 2021 року № 449/21, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 р. за № 987/36609 (далі - Порядок 449/21) передбачено три види декларацій, зокрема: 1) щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Законом можуть бути встановлені інші строки подання щорічної декларації.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023 визначено, що за загальним правилом до 31.01.2024 слід подати: 1) щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди; 2) декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов'язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно); 3) декларацію кандидата на посаду за 2021 та 2022 звітні періоди (якщо кінцевий строк їх подання настав у період з 24.02.2022 по 11.10.2023 включно).
Особливості подання декларацій кандидата на посаду та декларацій при звільненні наведено у відповідях на запитання 2-1 та 2-2 цих Роз'яснень.
З 1 січня до 31 березня 2024 року включно суб'єкти декларування (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період.
Декларації, подані в період з 24.02.2022 до 11.10.2023 включно вважаються такими, що були подані на виконання обов'язку, передбаченого ет. 45 Закону (абз. 2 п. 2-7 розділу ХШ «Прикінцеві положення» Закону). Повторне їх подання не вимагається та є технічно неможливим.
Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 будучи призначеним на посаду з 01.06.2021, то повинний подавати електронні декларації кожного звітного року, а тому граничним терміном подачі декларації особи, яка припинила свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2022 рік є 31.01.2024.
Як встановлено в ході розгляду адміністративних справ, за результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на офіційному веб-сайті Національного агентства, установлено, що ОСОБА_1 лише 08.10.2024 в порушення вимог ч.1 ст.45, п.2-7 Прикінцевих положень Закону подав декларацію особи, яка припинила свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2022 рік.
Розглядаючи дану справу, суд виходить з того, що відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування наступає в разі відсутності поважних причин несвоєчасного подання.
Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо. Про що зазначено в листі ВССУ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією». Зазначений в листі перелік поважних причин не є вичерпним, а приведений лише як приклад.
Як слідує з наявних матеріалів справи та наданих в судовому засіданні пояснень ОСОБА_1 , поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації особою, яка припинила свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), правопорушник не мав.
Суд наголошує, що завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст.1 КУпАП).
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Статтею 280 КУпАП, передбачено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи директором Державного підприємства «Акваресурси» та відповідно до підпункту «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог ч.2 ст.45, п.2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2022 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.01.2024, а декларація фактично подана 08.10.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Отже, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано, як несвоєчасне, без поважних причин, подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і вона підлягає притягненню до відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт вчинення Возним адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме:
-листом Національного агентства з питань запобігання корупції про встановлення факту несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 , як особою уповноваженої а виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
-повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції № 21/12-10-24 від 08.02.2024 про встановлення факту несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 , як особою уповноваженої а виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
-послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» які вчинив ОСОБА_1 ;
-листом Національного агентства з питань запобігання корупції про встановлення факту несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 , як особою уповноваженої а виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
-повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції № 21/06-10-24 від 08.02.2024 про встановлення факту несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 , як особою уповноваженої а виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
- результатом пошуку;
- фотокопіями сторінок публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» сайту «public.nazk.gov.ua» відносно ОСОБА_1 ;
- фотокопіями Е-декларації ОСОБА_1 ;
- наказом Державного агентства рибного господарства України від 01.01.2021 № 11-К про призначення ОСОБА_1 на посаду директора державного підприємства «Акваресурси» з 01.06.2021 на строк та на умовах передбачених контрактом;
- наказом Державного агентства Меліорації та рибного господарства від 05.01.2022 № 3-К про звільнення ОСОБА_1 з посади директора державного підприємства «Акваресурси»;
- контрактом № 2 від 01.06.2021 укладеним між Державним агентством рибного господарства України та ОСОБА_1 ;
- наказом Державного агентства рибного господарства України № 227 від 14.07.2016 про зміну найменування ДП «ЧЕРКАСИРИБА-2011» на ДП «АКВАРЕСУРСИ»;
- статутом ДП «ДП «АКВАРЕСУРСИ» в новій редакції від 14.07.2016 № 227 та іншими матеріалами справи.
Суд, оцінивши вищезазначені докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 суд враховує визнання вини.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суд не вбачає.
Статтею 22 КУпАП встановлено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
За правовим змістом згаданої норми Закону, що у кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не становлять великої суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
У відповідності до ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, наявність 3-ї групи інвалідності отриманої внаслідок захисту Батьківщини, перебування останнього на службі в Збройних Силах України по мобілізації, його майновий стан, ступінь вини, наявність обставин, що пом'якшують відповідальність та відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, вперше притягується до адміністративної відповідальності, суддя вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за малозначністю і оголосити йому усне зауваження, оскільки діяння, вчинені ним хоча і містило в собі усі об'єктивні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, але внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, його дії суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам, і така шкода фактично не була заподіяна.
Керуючись ст.ст. 33, 22, ч.1 ст.172-6, 221, 245, 268, 283, 284, 285, 287-289, 294 КУпАП, суддя,
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: В. М. Олійник