Постанова від 29.04.2025 по справі 639/2464/25

Справа №639/2464/25

Провадження №3/639/816/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2025 року м. Харків

Суддя Новобаварського районного суду міста Харкова Кісь Д.П., за участю: секретаря - Котової П.А., прокурора - Крестьянінова А.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові адміністративний матеріал, який надійшов з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у відношенні

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, колишнього спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , яка займала посаду спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи відповідно до пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII (далі за текстом - Закон № 1700-VII)суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 24.06.2024 о 14:43, подала без поважних щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45, пункт 2-7 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення"Закону України «Про запобігання корупції», та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , яка займала посаду спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи відповідно до пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VIIсуб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 24.06.2024 о 14:38, подала без поважних щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45, пункт 2-7 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення"Закону № 1700-VII, та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , яка займала посаду спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи відповідно до пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VIIсуб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 24.06.2024 о 14:46, подала без поважних щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-VII, та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , будучи звільненою з 24.05.2024 з посади спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи відповідно до пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VIIсуб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 24.06.2024 о 14:29, подала без поважних декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: з 01.01.2024 по 24.05.2024 (при звільненні), шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-VII, та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , будучи звільненою з 24.05.2024 з посади спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи відповідно до пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VIIсуб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 04.04.2025 о 19:11, подала без поважних щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим порушила вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-VII, та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою Новобаварського районного суду м. Харкова від 29.04.2025 вказані матеріали про адміністративне правопорушення об'єднані в одне провадження та їм присвоєно єдиний номер справи №639/2464/25 (провадження № 3/639/816/25).

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП, за обставин, викладених у протоколах про адміністративні правопорушення, визнала повністю, просила суворо її не карати, посилаючись на те, що відповідні декларації нею на теперішній час подані. Також просила врахувати, що у відповідний період (2021-2024 роках), за який нею були невчасно подані декларації, вона знаходилась у відпустці по догляду за дитиною - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та фактично не виконували функцій держави.

Під час судового засідання прокурор посилаючись на те, що в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, просив накласти на правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, суд приходить до таких висновків.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За змістом пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII військові посадові особи Збройних Сил України є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Як вбачається з матеріалів справ, наказом т.в.о. військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_4 від 13.07.2021 №77-дс ОСОБА_1 за переведенням призначено на посаду провідного спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , з якої її звільнено з 24.05.2024 наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 від 24.05.2024 №53-дс.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-VIIособи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно пп. 1 п. 1 Закону України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» (в редакції Закону від 03.03.2022) установлено, що фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи.

Також пунктом 2-7 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону № 1700-VII(в редакції Закону від 8 липня 2022 року № 2381-IX) установлено, що суб'єкт декларування зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кінцевий строк подання якої припадає на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", протягом дев'яноста календарних днів з дня його припинення чи скасування.

Водночас пунктом 2-7 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону № 1700-VII(в редакції Закону № 3384-IX від 20.09.2023, який набув чинності 12.10.2023) установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Отже, особи, уповноважені на виконання функції держави або місцевого самоврядування у період, після набрання чинності Законом № 3384-IX від 20.09.2023 мали подати щорічні декларації за 2021 та 2022 роки, у випадку їх неподання раніше, не пізніше 31.01.2024, а щорічну декларацію за 2023 рік - до 01.04.2024.

Крім того відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-VII особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Окрім пояснень ОСОБА_1 , наданих суду, обставини вчинення нею адміністративного правопорушення підтверджуються :

-протоколами про адміністративне правопорушення № № 162, 163, 164, 165, 166 від 10.04.2025 та іншими документами, які містяться в матеріалах справи, та яким підтверджується факт призначення ОСОБА_1 з 13.07.2021 на посаду провідного спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , та її звільнення з вказаної посади з 24.05.2024; а також несвоєчасне подання нею щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 (подана 24.06.2024 о 14:43), 2022 (подана 24.06.2024 о 14:38), 2023 (подана 24.06.2024 о 14:46), 2024 (подана 04.04.2025 о 19:11) роки, а також за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (після звільнення), - з 01.01.2024 по 24.05.2024 (подана 24.06.2024 о 14:29).

Враховуючи наведене, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 , складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме - несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи обставини, встановлені під час судового розгляду, характер вчиненого правопорушення, особу винної, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, у період 2021-2024 роки фактично не виконала функцій держави, знаходячись у відпустці по догляду за дитиною, вважаю за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах нижньої межі санкції, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для виправлення останньої та попередження вчинення нею нових правопорушень.

Окрім цього, з ОСОБА_1 на користь держави, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст. ст. 23, 33, 34, 172-6, 251, 283-284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадянин, що дорівнює 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 605,60 грн..

Відповідно до ч. 1ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що у разі несплати штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем його проживання, роботи або за місцезнаходженням майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується: подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги через Новобаварський районний суд м. Харкова до Харківського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.

Суддя Д.П. Кісь