Постанова від 29.04.2025 по справі 405/1928/25

Справа № 405/1928/25

Номер провадження 3/404/1105/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2025 року суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда Поступайло Володимир Васильович, за участю прокурора Солопова В.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 з 01.05.2021 року відповідно до наказу №120/ос від 30.04.2021 року, обіймаючи посаду молодшого інспектора (оператора теле (відео-) системи) відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв'язку та інформатизації ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор», що за адресою: вул.Куроп'ятникова, 50-Б, м.Кропивницький, звільнена з займаної посади 10.03.2023 відповідно до наказу №89/ос-23 від 10.03.2023, будучи у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 11.03.2023 року суб'єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції станом на 30.12.2023 року) (далі - Закону), а саме особою, зазначеною у підпункті «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону не подала без поважних причин у строк до 31.01.2024 року декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, подавши її несвоєчасно, а саме 22.02.2024 року о 10 год. 48 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 визнала усі обставини, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, факт несвоєчасного подання декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та пояснила, що допустила вказані порушення у зв'язку з недостатнім та неправильним розумінням і не роз'ясненням їй законодавства України щодо необхідності подання декларацій.

Крім пояснень ОСОБА_1 , її вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, суть та обставини вчинення якого викладені у протоколі про адміністративне правопорушення №202/25 від 02.04.2025 (а.с.1-8), підтверджується такими доказами:

- відомостями Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які роздруковано, згідно з якими декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: з 01.01.2023 по 10.03.2023, подано ОСОБА_1 22.02.2024 року о 10 год. 48 хв. (а.с.9-15);

- копіями листів Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань НПУ від 13.12.2024, від 24.12.2024, від 19.02.2025 (а.с.16-20, 21-23, 35);

- копіями наказів про призначення №120/ос від 30.04.2021 та про звільнення ОСОБА_1 №89/ос-23 від 10.03.2023 (а.с.24-26);

- копіями підписки про ознайомлення ОСОБА_1 з обов'язками, передбаченими ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та присяги (а.с.27-31);

- копією письмових пояснень ОСОБА_1 від 09.01.2025 (а.с.32-34);

- листом АТ КБ «Приватбанк» від 10.03.2025 щодо руху коштів за рахунками ОСОБА_1 , рапортом від 31.03.2025 з роздруківкою руху коштів (а.с.36-37, 38-39);

- копією листів Верховного Суду голові НАЗК від 09.04.2021, та НАЗК від 18.03.2021 (а.с.40-49, 50-52);

- копією наказу №1077 від 23.10.2019 про затвердження Положення про Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України (а.с.53-58).

Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, у своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді. При цьому будь-які дані, які б спростовували чи ставили під сумнів досліджені докази, відсутні і не встановлені.

Відповідно до підпункту «д» п.2 ч.1 ст.3 Закону (в редакції станом на 30.12.2023 року) особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Факт виконання ОСОБА_1 обов'язків молодшого інспектора (оператора теле (відео-) системи) відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв'язку та інформатизації ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» з 01.05.2021 та її звільнення з вказаної посади 10.03.2023, а також віднесення цієї посади до вищезазначеної категорії осіб, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме особи рядового складу державної кримінально-виконавчої служби, підтверджується копіями наказів про призначення №120/ос від 30.04.2021 та про звільнення ОСОБА_1 №89/ос-23 від 10.03.2023 (а.с.24-26), копіями підписки про ознайомлення ОСОБА_1 з обов'язками, передбаченими ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та присяги (а.с.27-31), а також узгоджується з поясненнями ОСОБА_1 . Обізнаність ОСОБА_1 у необхідності подання відповідної декларації, строках її подання та можливість її подання підтверджується також сукупністю раніше вказаних доказів.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023, який набрав чинності 12.10.2023, особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Відповідно до ст.68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки вона, будучи суб'єктом декларування у розумінні Закону України «Про запобігання корупції», без поважної причини, несвоєчасно, а саме 22.02.2024 року о 10 год. 48 хв. подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення згідно з вимогами ст.33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Із врахуванням особи винної суд вважає за можливе накласти стягнення у межах закону, який порушила ОСОБА_1 у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст.33, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284, 285 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605 грн. 60 коп.

Штраф підлягає сплаті не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше п'ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Кіровський районний суд м.Кіровограда.

Суддя Кіровського районного

суду м. Кіровограда В.В. Поступайло