Справа № 344/23748/23
Провадження № 3/344/41/25
24 квітня 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Ковалюк І.П., за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 3430 від 14.12.2023 року вбачається, що у вересні 2023 року ОСОБА_1 будучи директором ТОВ «ПАС Україна» вчинив правопорушення, а саме порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку п. 44.2, 44.1 ст. 44, п.185.1 ст. 185, п.187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п.189.1 ст. 189, п. 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 ст. 198г Податкового кодексу Країни (із змінами та доповненнями), Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» Затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 року №318 Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.200 року за №27/4248 (із змінами та доповненнями), ст. 9 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року №996XIV( із змінами та доповненнями), в результаті чого встановлено: завищення суми від'ємного значення, яка підлягає бюджетному відшкодуванню (показник рядка 20.2 Декларації) за вересень 2023 року в сумі 668 грн.; завищено суму від'ємного значення ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (показник рядка 21 Декларації) за вересень 2023 року на уму 3164715 грн., тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз'яснено висоги ст.. 268 КУпАП своєї вини у вчиненні інкримінованого йому адміністративному правопорушенні не визнав. Заявив клопотання про закриття провадження в справі щодо нього на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, яке обґрунтовує тим, що у матеріалах справи відсутні будь які належні та допустимі докази його винуватості, оскільки на даний час податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 02.01.2024 року за № 00061/0701 оскаржено та скасовано.
Стаття 245 КУпАП визначає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б вказували на винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, оскільки, податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 02.01.2024 року за № 00061/0701 оскаржено та скасовано у встановленому законом порядку, що підтверджується копіями рішень судів.
Таким чином, під час судового розгляду справи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , законних доказів на підтвердження винуватості останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-1 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення №3430 від 14.12.2023 року - здобуто не було.
Статтею 62 Конституції України та статтею 6 Конвенції про захист прав та основних свобод людини передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватися та припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь та кожна людина вважається невинною доти, поки її вину не доведено згідно з законом.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.247, 283-287, 294 КУпАП, суд -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Іванна КОВАЛЮК