Справа № 523/2480/25
Номер провадження 3/523/1283/25
"01" квітня 2025 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Кремер І.О., розглянувши матеріали Головного управління ДПС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , директора ТОВ «ТМ Одеса»
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163 - 1 КпАП України, -
До Суворовського районного суду м. Одеси надійшли матеріали адміністративної справи від Головного управління ДПС в Одеській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 163 - 1 КпАП України.
Із протоколу про адміністративне правопорушення № 17/15-32-07-09-20 від 27.01.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором ТОВ «ТМ Одеса» вчинив правопорушення, в результаті якого встановлено заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 5000,00 грн., за липень 20178 року, чим порушив вимоги п. 44.1, 44.2 ст. 44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового Кодексу України, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163 - 1 КпАП України.
Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєному адміністративному правопорушенні визнав, проти обставин викладених у протоколі не заперечив.
Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Диспозицією ч. 1 ст. 163 - 1 КпАП України передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КпАП України, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
З наявного в матеріалах справи Акту № 3051/15-32-07-09-03 від 27.01.2025 року вбачається, що за результатами документальної позапланової виїзної перевірки виявлено в ТОВ «ТМ Одеса» порушення, а саме:
- п. 44.1, п. 44.2 ст. 44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлено заниження податку на прибуток у сумі 51024 грн. за податковий період - ІІІ квартал 2024 року;
-п. 5 Розділу VI «Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 5000,00 грн., у тому числі у розрізі податкових періодів: липень 2018 року;
-п. 201.1 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлено факти несвоєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних (враховуючи їх абсолютне значення) на загальну суму ПДВ - 432,84 грн.;
-пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, ст. 51, п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України в наслідок чого встановлено несвоєчасне подання Податкових розрахунків про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за ІІІ квартал 2020 року та І квартал 2022 року та подання Податкових розрахунків про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку , а також сум нарахованого єдиного внеску за І-ІV квартал 2018, І-ІV квартал 2019, І-ІV квартали 2020, І-ІV квартали 2021, І-ІV квартали 2022, І-ІV квартали 2023 та І-ІІІ квартали 2024 з недостовірними відомостями (помилками);
-п. 57.1 ст. 57, п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168, п.п. 168.1.5 п. 168.1, п. 176.2 ст. 176, п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 пдрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, в наслідок чого встановлено неперерахування до бюджету сум утриманого військового збору за перевіряємий період у загальній сумі 10019,54 грн.;
-п. 4 ч. 2 ст. 6 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в наслідок чого встановлено несвоєчасне подання звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування жовтень 2018 року;
-підпункту 3 п.п. 73.3.1 п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України, у зв'язку із поданням ТОВ «ТМ Одеса» не в повному обсязі документів та іншої інформації на запит контролюючого органу;
-п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України станом на дату початку перевірки - 14.01.2025 року не поставлено на облік у контролюючому органі за основним місцем обліку об'єкти оподатковування, або об'єкти пов'язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, а саме 24 об'єкти, які були введені в експлуатацію до 30.09.2024 року.
Окрім визнання своєї вини правопорушником, така також підтверджується Протоколом про адміністративне правопорушення № 17/15-32-07-09-20 від 27.01.2025 року, а також Актом № 3051/15-32-07-09-03 від 27.01.2025 року про результати документальної планової виїзної перевірки.
Згідно до ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З огляду на вищевикладене, приходжу до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163 - 1 КпАП України - відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Враховуючи характер та ступінь адміністративного правопорушення, особу правопорушника, обставини справи, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 283, 284, ч.1 ст. 163-1 КпАП України, суддя,-
За вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163 - 1 КпАП України накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85/вісімдесят п'ять/грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605/шістсот п'ять/грн. 60коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КпАП України).
У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу (ст. 308 КпАП України).
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.
На постанову може бути подана апеляція на протязі десяти днів до Одеського апеляційного суду.
Суддя Суворовського
районного суду м. Одеси І.О. Кремер