Постанова від 23.04.2025 по справі 933/178/25

Провадження № 3/933/153/25

Справа № 933/178/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 квітня 2025 року селище Олександрівка

Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Попович І.А, за участі секретаря судового засідання Осадчої Л.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, які надійшли з відділення поліції № 1 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,

- ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП роз'яснено при складанні протоколу,

- за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

20.01.2025 року, о 14:40 год., в с. Знаменівка, по вул. Садова, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2101, днз НОМЕР_2 , повторно протягом року без посвідчення водія, а саме не маючи права керування даним транспортним засобом, чим порушив п. 2.1.а. ПДР , за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 225859 від 20.01.2025 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 5 ст. 126 КУпАП, вперше надійшов до суду 18.03.2025 року.

Постановами судді Олександрівського районного суду Донецької області від 19.03.2025 року та 28.03.2025 року протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 225859 від 20.01.2025 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 5 ст. 126 КУпАП, двічі було повернуто до відділення поліції № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, для належного оформлення.

09.04.2025 року до Олександрівського районного суду Донецької області на виконання постанови судді Олександрівського районного суду Донецької області від 28.03.2025 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 292227 від 06.04.2025 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 5 ст. 156 КУпАП.

Розгляд справи призначено на 23.04.2025 року на 13 год. 00 хв.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнав та надав пояснення, відповідно до яких він дійсно 20.01.2025 року керував транспортним засобом без посвідчення водія повторно протягом року, оскільки посвідчення яке він мав виявилося підробним і за це він був також притягнутий до кримінальної відповідальності.

Вислухавши ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 292227 від 06.04.2025 року (а.с.4), та додані до нього письмові матеріали, суддя встановив наступне.

За вимогами ч. ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог статей 252, 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Стаття 251 КУпАП встановлює, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

У судовому засіданні, суддею, досліджені:

- протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 225859 від 20.01.2025 року, складений стосовно ОСОБА_1 - 20.01.2025 року о 14:40 год. в с. Знаменівка, вул. Садова, керував автомобілем ВАЗ 2101, 41761еа в с. Знаменівка, вул. Садовая, без посвідчення водія, тобто не маючи права керування даним транспортним засобом повторно протягом року, чим порушив п 2.1.а. ПДР - Керування ТЗ особою, яка не має права керування таким ТЗ, чим порушив ч. 5 ст. 126 КУпАП (а.с.5);

- протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 292227 від 06.04.2025 року, відповідно до якого, 20.01.2025 року о 14:40 год. в с. Знаменівка, вул. Садова, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2101, днз НОМЕР_2 , в с. Знаменівка, вул. Садова, без посвідчення водія, тобто не маючи права керування даним транспортним засобом повторно протягом року, чим порушив п 2.1.а. ПДР - Керування ТЗ особою, яка не має права керування таким ТЗ, чим порушив ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Протокол містить запис, що ОСОБА_1 від надання пояснень відмовився, документи тимчасово не вилучалися (а.с.4).

За довідкою ВП № 1 Краматорського РУП, ОСОБА_1 , посвідчення водія на право керування транспортними засобами не отримував, та притягався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП - 19.09.2025 року (а.с.7).

Відповідно до постанови серії ЕНА № 3080406 від 19.09.2024 року, ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАПта накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3400 грн. (а.с.8).

При вирішенні питання, щодо наявності в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, суддя враховує наступне.

Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримуватися вимог цього Закону, ПДР та інших нормативно-правових актів з питань безпеки дорожнього руху.

Пункт 2.1 «а» ПДР передбачає обов'язок водія механічного транспортного засобу мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Адміністративна відповідальність за ч. 5 ст. 126 КУпАП передбачена за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, зокрема, за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або особою, позбавленою права керування транспортними засобами.

Повторність вчинення правопорушення передбаченого ч. 2-4 ст. 126 КУпАП підтверджено постановою серії ЕНА № 3080406 від 19.09.2024 року, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП(а.с.8).

Суддя, оцінивши дослідженні в судовому засіданні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю дійшов до висновку, що вина ОСОБА_1 поза розумним сумнівом доведена у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, як повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною другою цієї статті.

Згідно ст. 38 КУпАП, стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 292227 від 06.04.2025 року, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення 20.01.2025 року. Таким чином, на момент розгляду справи - 23.04.2025 року, минуло більше ніж три місяці, з дня вчинення правопорушення.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Враховуючи те, що на даний час закінчився строк накладення адміністративного стягнення, що згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП є обставиною, яка виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 , у зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 38, ч. 5 ст. 126, п. 7 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 5 ст. 126 КУпАП закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постановидо Дніпровського апеляційногосуду через Олександрівський районний суд Донецької області.

Суддя Олександрівського

районного суду Попович І.А.